Connect with us

Banjaluka

NOVI KUTAK ZA MALIŠANE! Uskoro novo dječije igralište u naselju Paprikovac

Mališani u naselju Paprikovac dobiće novo dječije igralište u stambenom bloku na uglu ulica Vojvođanske i Ranka Šipke.

U tom pravcu, Grad Banja Luka raspisao je tender za izbor izvođača radova na izgradnji budućeg novog mjesta za igru mališana u ovom dijelu Banje Luke.

Tako će najmlađi sugrađani na Paprikovcu dobiti uređen kutak za igru sa ljuljaškama, klackalicama, njihalicama, toboganima…

Iz Odjeljenja za komunalne poslove podsjećaju da je u proteklom periodu Banja Luka dobila više dječijih igrališta, kako u gradskim tako i u prigradskim i seoskim naseljima. Osim što je u našem gradu izgrađeno i najveće dječije igralište u Parku „Mladen Stojanović“ koje se prostire na površini od 1.500 kvadratnih metara, na ovoj lokaciji obnovljeno je i postojeće igralište koje je obogaćeno dodatnim sadržajima za igru i zajedno sa novim igralištem čini jednu cjelinu.

Ističu da su nova dječija igrališta izgrađena i u naseljima: Kočićev vijenac, Bulevar, Kuljani, Trla, Obilićevo, Drakulić, Centar, Petrićevac, Šargovac, Dragočaj, Starčevica, Racune, Ramići, Mišin Han i Bronzani Majdan.

Ove godine fokus je i na rekonstrukciji postojećih igrališta u onim naseljama gdje su igrališta dotrajala. Tako je u planu rekonstrukcija igrališta u ulicama: Carice Milice, Srđe Zlopogleđe, Save Ljuboje, Tarasa Ševčenka, ali i igrališta u Lorkinom naselju, te naseljima Borik i Centar.

Banjaluka

MATURANTI ZAVLADALI KAMPUSOM! Festival fakulteta i Dan otvorenih vrata u Banjaluci privukli stotine budućih studenata!

Za maturante srednjih škola iz Republike Srpske protekle sedmice organizovan Dan otvorenih vrata Univerziteta u Banjoj Luci a ovom događaju prisustvovali su i predstavnici Grada.

Iz Univertiteta su naveli kako su sve aktivnosti bile u znaku najznačajnijih informacija i savjeta o budućem akademskom obrazovanju, te da su maturanti imali priliku da učestvuju na Festivalu fakulteta.

Tom prilikom, svi oni su mogli da dobiju sve potrebne i neophodne informacije o fakultetima i Akademiji u sastavu Univerziteta u Banjoj Luci.

Paralelno sa Sajmom fakulteta, maturanti su imali priliku i da u grupama posjete fakultete za koje su zainteresovani, gdje su imali priliku da se upoznaju sa studijskim programima, uslovima upisa, polaganjem prijemnih ispita, kao i sa drugim aspektima studentskog života.

-Ovaj značajan događaj, visoko pozicioniran u kalendaru aktivnosti Studentskog parlamenta i čitave akademske zajednice našeg univerziteta, održava se u okviru Dana studenata Univerziteta u Banjoj Luci, koji traju od 7. do 17. aprila 2025. godine. Dani studenata su najveći studentski događaj u Republici Srpskoj i regionu, a organizuju ih Studentski parlament Univerziteta u Banjaluci i Unija studenata Republike Srpske. Podršku su dali Univerzitet u Banjaluci i Ministarstvo za naučnotehnološki razvoj i visoko obrazovanje Republike Srpske – poručili su predstavnici Univerziteta u Banjoj Luci.

Nastavi čitati

Banjaluka

ZAVRŠENA U KARANOVCU: Sutra centralna rasprava o Nacrtu budžeta u Banskom dvoru

U Osnovnoj školi „Milan Rakić“ u Karanovcu sinoć je održana javna rasprava o Nacrtu budžeta za 2025. godinu.

Rasprava je obuhvatila naselja Karanovac, Ljubačevo, Srpske Toplice i Rekavice 2.

Tokom rasprave mještanima ovih naselja prezentovan je Nacrt budžeta za tekuću godinu, a potom i projekti iz oblasti saobraćajne i komunalne infrastrukture planirani za ove mjesne zajednice, nakon čega su građani imali priliku da iznesu svoje mišljenje i prijedloge.

Ovlašteni potpisnik u Odjeljenju za finansije Milan Aljetić je i mještane ovih naselja upoznao sa tim da je ove godine gradski budžet predložen u rekordnom iznosu od 252.202.000 KM, te pojasnio da je glavni cilj javnih rasprava da se saslušaju svi konstruktivni prijedlozi i sugestije sugrađana, kako bi na kraju Banja Luka dobila kvalitetan Prijedlog budžeta, kao jedan strateški značajan dokument.

Inače, građani su i ovoga puta imali najviše upita i prijedloga u vezi sa modernizacijom putne infrastrukture, te pitanjima iz komunalne oblasti, poput izgradnje vodovodne i kanalizacione mreže, javne rasvjete i slično.

Podsjećamo, Skupština grada Banje Luke usvojila je Nacrt budžeta Grada za 2025. godinu u iznosu od 252.202.000 KM i uputila ga u javnu raspravu koja će trajati do 15. arpila.

Naredna rasprava kojom su obuhvaćena naselja: Centar 1 i 2, Bulevar, Kočićev vijenac, Borik 1 i 2, Nova varoš i Rosulje. zakazana je za sutra, 15. april u Banskom dvoru sa početkom u 15.00 časova

Tokom trajanja javne rasprave, svi zainteresovani svoje primjedbe, sugestije i prijedloge mogu dostaviti elektronski putem i-mejl adrese: primjedbe@banjaluka.rs.ba, kao i poštom na adresu: Gradska uprava Grada Banja Luka, Trg srpskih vladara br. 1, sa naznakom: Odjeljenje za finansije.

Nastavi čitati

Banjaluka

DOM OMLADINE Koncert „Proljeće sa nacionalnim manjinama grada Banjaluke“

U okviru manifestacije „Banjalučko proljeće“, 15. aprila biće održan koncert pod nazivom „Proljeće sa nacionalnim manjinama grada Banjaluke“.

Kako je najavljeno iz Udruženja Slovenaca Republike Srpske „Triglav“ – ovo je prvi koncert i zakazan je za 19.00 časova u Domu omladine.

Nastavi čitati

Aktuelno