Connect with us

Banjaluka

Novo LICE BANJALUKE! ŠETALIŠTE uz VRBAS do TERMI do kraja GODINE!

Gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković najavio je izgradnju šetališta uz Vrbas od novootvorenih Termi Banjaluka do centra grada do kraja 2025. godine. U izjavi za medije povodom otvaranja Termi Banjaluka, koju je prenio na svom YouTube kanalu 3. septembra 2025. godine, gradonačelnik ovog grada Draško Stanivuković najavio je izgradnju šetnice uz Vrbas od Termi do Gradskog mosta do kraja godine.

I važno nam je da od ovog centra spojimo sa centrom grada, od Termi Banjaluka do centra grada, da uradimo pješačku zonu i da uradimo zonu šetanja obale Vrbasa, upravo ovdje od Banje Vrućice, od ovog centra pa sve do Gradskog Mosta. To planiramo da završimo ove godine.

Banjsko-rekreativni centar Terme Banjaluka, koji se nalazi uz rijeku Vrbas u banjalučkom naselju Srpske Toplice (Gornji Šeher), otvoren je 3. septembra 2025. godine. U ranijem je periodu Gradska uprava Banjaluka izgradila šetalište uz Vrbas u dužini od oko pet kilometara u blizini tvrđave Kastel u centru grada, koje je otvoreno 22. augusta 2024. godine. Prema najavama gradonačelnika Stanivukovića, ovo bi šetalište trebalo biti produženo uzvodno do novih Termi.
Istinomjer.ba

Banjaluka

MIRNA SAVIĆ–BANJAC: „SNSD preuzima ulogu institucija – odluke o Banjaluci ne mogu se donositi u stranačkim prostorijama“

Gradski menadžer Mirna Savić–Banjac poručila je da je neprihvatljivo da se važne odluke za Banju Luku donose u stranačkim prostorijama, umjesto u zvaničnim institucijama koje su za to nadležne.

Ona je istakla da Gradska uprava juče do 16.00 časova nije dobila poziv za održavanje sjednice Kolegijuma Skupštine Grada, te da je informaciju o zakazivanju sjednice dobila tek – preko privatnog medija.

– Gradski odbor SNSD-a preuzeo je ulogu svih institucija. Ako dobijemo zvaničan poziv (možda i od Gradskog odbora?), naša obaveza je da se odazovemo i radimo. Ali pokušaj da se politička organizacija predstavi važnijom od zvaničnih institucija zauvijek će ostati samo pokušaj – izjavila je Savić–Banjac.

Naglasila je da ovakva praksa nije uobičajena niti prihvatljiva:

– Ovo nije normalno i nije prihvatljivo. Nadam se da će i sam Gradski odbor pomenute partije to što prije shvatiti – zaključila je gradska menadžerka.

Nastavi čitati

Banjaluka

STANIVUKOVIĆ ČESTITAO SLAVU HILANDARU: “Neka ovaj sveti dan donese mir, snagu i blagoslov”

Gradonačelnik Banjaluke i predsjednik PSS-a i PDP-a, Draško Stanivuković uputio je čestitku povodom slave Svetе carske srpske lavre – manastira Hilandar, Vavedenja Presvete Bogorodice.

Stanivuković je poželio blagoslov i duhovnu snagu bratstvu Hilandara, uz poruku da ova svetinja ima neizmjerno mjesto u srcima vjernog naroda.

“Upućujem najiskrenije čestitke visokoprepodobnom arhimandritu Metodiju i cijelom bratstvu ove velike svetinje. Neka ovaj sveti dan donese mir, snagu i blagoslov svima koji Hilandar nose u srcu, a bratstvu ove carske lavre neka podari zdravlje i mudrost u službi koju obavljaju na dobrobit cijelog našeg naroda”, naveo je Stanivuković.

Čestitku je završio tradicionalnim riječima:

“Srećna slava i na mnogaја ljета!”

Nastavi čitati

Banjaluka

KREATIVNI VIKEND U “ZIMZOBALU”: Radionice za najmlađe i muzički nastupi

Za najmlađe u subotu i nedjelju od 11 do 13 časova biće održane kreativne radionice, a u nedjelju 7. decembra od 14 časova moći će da pogledaju pozorišnu predstavu „Veselo putovanje“.

U večernjim časovima od 19 do 22 časa u Parku „Petar Kočić“ prisutne će zabavljati domaći muzički bendovi.

Nastavi čitati

Aktuelno