Connect with us

Banjaluka

OBORENI SVI REKORDI! Šukalo: „Zimzobal“ privukao rekordni broj posjetilaca u Banjaluci

Preko stotinu različitih dešavanja, više od stotinu sati kulturno-umjetničkog programa i 80 sati dječijeg programa – obilježilo je „Zimzobal“, koji je u okviru „Banjalučke zime“ organizovan u Parku „Petar Kočić“.

Novogodišnje manifestacije privukle su rekordan broj posjetilaca u Banjaluci, a kako je poručila savjetnica Milada Šukalo – upravo je to i bio cilj gradske administracije.

– Pripremljena je najbolja ponuda, što nas je i ovaj put pozicioniralo na regionalnu scenu kako zimskih marketa, tako i poželjne destinacije za obilježavanje novogodišnjih praznika. „Banjalučkom zimom“, odnosno „Zimzobalom“ i „Zimzoparkom“, događajima i manifestacijama, te spektakularnom proslavom novogodišnjih praznika privukli smo veliki broj posjetilaca u Banjaluci – kazala je Šukalo.

U nešto više od mjesec dana „Zimzobala“ – zimske čarolije u srcu Banjaluke, mnoštvo sugrađana i gostiju imali su priliku da uživaju u bogatom i raznovrsnom programu ispunjenom muzikom, zabavom i iznenađenjima za cijelu porodicu.

Tako su u predivnom novogodišnjem marketu u Parku održani brojni nastupi domaćih muzičara, dok su svi posjetioci mogli da uživaju i u bogatoj gastronomskoj ponudi.

Osim toga, za najmlađe posjetioce je kreiran dodatni sadržaj – nova dječija zona u Parku sa kućicama za igru, a za mališane bile su organizovane i kreativne i plesne radionice, dječije predstave, animatori, maskote, oslikavanje lica, proslava Dječije nove godine i dr.

Kako su naveli iz Gradske razvojne agencije, koja je u saradnji sa Gradom organizovala „Zimzobal“, četiri dana u sedmici osdržavani su nastupi mališana iz banjalučkih vrtića i osnovnih škola, kino projekcije su bile ponedjeljkom, latino večeri utorkom, a srijedom, četvrtkom, petkom, subotom i nedjeljom nastuplai su banjalučki muzičari.

Takođe, svaki petak bio je organizovan after work party, 31. decembra dnevna žurka, a za reprizu Nove godine koncert „One tri“.

Podsjećamo, „Banjalučka zima“, čiji je jedan dio bio „Zimzobal“ u Parku „Petar Kočić“, počela je 1. decembra na spektakularan način – uz svečano odbrojavanje, paljenje novogodišnjih lampica i puštanja u nebo stotina lampiona. Najmlađi su se tada najviše obradovali Djeda Mrazu.

Napominjemo da će „Banjalučka zima“ trajati sve do kraja januara, u okviru koje su sugrađanima, ali i svim posjetiocima na raspolaganju klizalište na Trgu Krajine.

Banjaluka

KAO SVJETSKE METROPOLE! Reciklažno dvorište u Banjaluci radi punom parom

Reciklažno dvorište se nalazi na lokaciji terminala za autobuse na Malti, gdje Banjalučani imaju priliku da besplatno odlože kabasti otpad.

Ova praksa uvedena je i ove godine u okviru akcije „Čisto lice grada“ i sugrađani imaju priliku da na ovoj lokaciji odlože sav kabasti otpad koji gabaritom ili vrstom ne spada u miješani komunalni otpad iz domaćinstva.

Za predstojeće praznike reciklažno dvorište imaće sljedeće radno vrijeme: petak, nedjelja i ponedjeljak (18, 20. i 21. april) su neradni dani, dok će u subotu, 19. aprila reciklažno dvorište biti otvoreno od 9.00 do 15.00 časova.

Od utorka, 22. aprila nastavlja se prema uobičajenom radnom vremenu, i to radnim danom u periodu od 9.00 do 19.00 časova, te subotom i nedjeljom od 9.00 do 15.00 časova.

Sugrađani sve informacije mogu dobiti i putem broja telefona u reciklažnom dvorištu: 066/875-207.

Nastavi čitati

Banjaluka

TURISTIČKI HIT za Dan grada: Besplatan “Banj bus” na Banj brdo!

Mini panoramski autobus „Banj bus“, koji vozi do jednog od najposjećenijih banjalučkih izletišta Banj brda, biće dostupan svim sugrađanima i posjetiocima u turističke svrhe za Dan grada Banje Luke, odnosno u utorak 22. aprila i to potpuno besplatno.

Banj bus će, kao i u prtehodnom periodu, saobraćati od Tvornice obuće „Bema“ do spomenika na Banj Brdu.

Tako će se u utorak 22. aprila prevoz obavljati na sledeći način:

-polasci sa TO Bema: 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00 i 19.00 časova;

-polasci od Spomenika: 9.30, 10.30, 11.30, 12.30, 13.30, 14.30, 15.30, 16.30, 17.30, 18.30 i 19.30.

Prevoz vrši „Aldemo turs d.o.o. Banja Luka.

Nastavi čitati

Banjaluka

BUDI I TI HUMAN! Velika akcija dobrovoljnih davalac krvi u Banjaluci

Udruženje dobrovoljnih davalaca krvi grada Banje Luke organizuje veliku akciju darivanja krvi u Banjoj Luci u periodu od 22. do 24. aprila 2025. godine, pod sloganom „Vaskršnja akcija 2025“, a na kojoj će uzeti učešće predstavnici oko 20 srodnih udruženja iz više gradova i opština Srbije, Crne Gore i Republike Srpske.

Udruženje planira u prostorijama Staklenca 22. aprila promovisati akciju dobrovoljnog davalaštva krvi emitovanjem motivacionog spota, a kako bi upoznali građane o važnosti iste.

Na akciji darivanja krvi koja se organizuje u vrijeme obilježavanja Dana grada Banje Luke, Udruženje očekuje oko 200 davalaca krvi.

Grad će finansijski podržati ovu akciju i organizovati prijem za organizatore i goste.

Nastavi čitati

Aktuelno