Connect with us

Politika

OD REPREZENTACIJE PA NADALJE: Vukanović otkrio šta će prvo uraditi ako bude imenovan za ministra

Nebojša Vukanović, poslanik u Narodnoj skupštini Republike Srpske, najavio je da će se angažovati u Fudbalskom savezu Bosne i Hercegovine ukoliko bude imenovan za ministra bezbjednosti BiH.

Otkrio je šta će tačno uraditi ako bude ministar.

– Ako budem ministar, otići ću u Fudbalski savez BiH naravno da vidim šta radi Vico Zeljković – rekao je Vukanović, gostujući u programu Face TV.

Prokomentarisao je i Premijer ligu BiH i optužio za namještanje utakmica.

– Sada su namjestili da Zrinjski pobijedi. Vidjeli ste utakmicu Radnika u Bijeljini i lakrdiju i šta se dešava -rekao je.

Nije zadovoljan ni stanjem u reprezentaciji BiH.

– BiH je imala fantastičnu reprezentaciju, a vidite dokle smo došli – rekao je Vukanović.

Naravno, bilo je riječi i o politici.

– Svako prekrajanje Dejtona napravilo bi probleme! Dodikov ambasador Vranješ je pripremio zakon u kojem će biti nepoželjni i nepodobni ambasadori koji uvode sankcije Dodiku, a nama koji budemo imali kontakt s tim ambasadorima na teret će se nametati krivično djelo. On hoće da to proglasi krivičnim djelom – naše kontakte sa stranim ambasadama i diplomatama! Njegov cilj je da nas potpuno izoluje! Početkom juna se održava sastanak sa važnim predstavnicima međunarodne zajednice, pa se nadam da neće gurati glavu u pijesak! Reći ću im sve što imam – naglasio je Vukanović.

On je rekao ko po njegovom mišljenju drži državu u blokadi.

– Dodik i SNSD, uz pomoć Čovića, drže državu u blokadi! Dodik je neprijatelj Srba i Srpske, ali i cijele BiH! Hrvati, zagrebački, ali i ovi u BiH HDZ, huškaju Dodika i idu ka tome da se napravi neki Dejton 2. Čović bi u tom raspakivanju dobio ono što Hrvate interesuje. Istočna Hercegovina bi bila pod Čovićevom vlašću – zaključio je Vukanović, prenosi Bosnainfo.

Politika

DRINIĆ UDARIO PO SNSD-u: Licemjeri koriste štrajk vaspitača za političke obračune!

Štrajk vaspitača u banjalučkim vrtićima rezultat je najnovije političke manipulacije SNSD-a, ocijenio je Nebojša Drinić, šef Kluba odbornika PDP-a u Skupštini grada Banjaluka.

On je istakao da je sramno što upravo SNSD, koji ima odborničku većinu u gradskoj Skupštini, ohrabruje štrajk, iako nijednom nije predložio povećanje plata vaspitačima kroz gradski budžet.

– Naprotiv, radili su sve da opustoše gradsku kasu, a sada aplaudiraju onima koje su doveli u bezizlaznu situaciju. Postoji li veće licemjerje od toga da politički izazivaš krizu, pa onda iz nje pokušavaš da izvučeš poene? – upitao je Drinić.

On je podsjetio da Grad Banjaluka kontinuirano podržava rad vaspitača u skladu sa finansijskim mogućnostima, ali da je krajnje licemjerno od SNSD-a da podržava jedne radnike, dok istovremeno potpuno ignoriše najranjivije.

– Ista ta politika već dvije godine ignoriše roditelje njegovatelje, kojima je oduzela sve. Ljude koji brinu o djeci s poteškoćama u razvoju, djeci kojoj je potrebna sva moguća podrška. Gdje je tu empatija? – poručio je Drinić.

On je, kako kao narodni poslanik, tako i sada kao odbornik u gradskoj Skupštini, više puta postavljao pitanje zašto roditelji gube pravo na simboličnu naknadu od oko 600 KM ako njihovo dijete makar dva sata dnevno boravi u školi, vrtiću ili dnevnom centru.

– Ako su vam djeca zaista važna, zašto zaobilazite upravo one koji su najosjetljiviji? Ako podržavate vaspitače, pokažite to djelima u Skupštini. Ako se kunete u pravdu, prestanite je selektivno dijeliti – naglasio je Drinić.

On je zaključio da niko nije protiv boljih uslova rada i života za vaspitače, ali da svi moraju biti protiv licemjerne politike koja jedne radnike koristi za dnevnopolitičke obračune, a druge, poput roditelja njegovatelja – potpuno ignoriše.

Nastavi čitati

Politika

VISOKI ZVANIČNIK POTVRDIO POSJETU: Delegacija Stejt departmenta stiže u BiH

Brendan Hanrahan, vršilac dužnosti pomoćnika američkog državnog sekretara za Evropu i Evroaziju najavio je dolazak u region, uključujući i Bosnu i Hercegovinu.

Hanrahan je na društvenoj mreži X objavio da nakon “produktivnih razgovora” u Dejtonu i Vašingtonu, ide u Bosnu i Hercegovinu, Srbiju i Kosovo.

“Ovo je važna godišnjica i prelomni trenutak na Zapadnom Balkanu. Radujem se jačanju veza između SAD-a i zemalja u regiji”, napisao je Hanrahan.

U planu posjete je sastanak s članovima Predsjedništva BiH Željkoc Cvijanović, Željkom Komšićem i Denisom Bećirovićem, a prema nezvaničnim inforamcijama sa njim će doći i njegov zamjenik Mark Fleming.

Nastavi čitati

Politika

BOŽO MARIĆ “Sindikalac” sa nožem, alkoholom i vilom – PRAVO LICE SNSD PLAĆENIKA (FOTO)

Dok danas Božo Marić, predsjednik Sindikata uprave Republike Srpske, glumi velikog borca za prava radnika, javnost ne smije zaboraviti ko je zapravo ovaj čovjek – lice bahatosti, nasilja i političkog licemjerja. Vijest iz 2016. godine, kada je Marić uhapšen nakon pijane tuče na vjerskom skupu, pokazala je pravo lice čovjeka koji danas kroji moralne lekcije drugima.

Zajedno sa Slavenom Kneževićem iz Doboja, Marić je tada uhapšen zbog divljačkog ponašanja – pod šatorom u selu Majevac, ispred crkve, psovali su, razbijali inventar, vrijeđali goste, a u jednom trenutku potezali i nož! Sve to – pod uticajem alkohola, vozeći službeni automobil Fonda zdravstvenog osiguranja.

Knežević je, nezvanično, bivši vozač Milorada Živkovića, SNSD-ovog kandidata za načelnika Doboja, a Marić njegov šef izbornog štaba. Toliko o “nezavisnim” sindikalistima.

Prema izvještajima policije, Marić je imao 1,49 promila alkohola u krvi, a Knežević čak 1,78. Kad su se gosti pobunili na njihovo bahato ponašanje, Marić i Knežević su izašli, a potom se Knežević vratio s nožem, prijetio, lomio, a Marić pokušao da fizički savlada gosta koji ga je zaustavio – i na kraju završio u lisicama.

Sve za SNSD, sve za lični interes

Danas, taj isti Božo Marić je miljenik režima. Formalno vodi sindikat, a suštinski – služi onima koji ga finansiraju. Svaka njegova izjava, svaka “borba” i svaki “protest” pažljivo su tempirani i usmjereni da nikad ne ugroze vlast SNSD-a i njenih satelita. Naprotiv – sve radi da kritiku usmjeri ka nebitnim metama, dok glavne vinovnike lošeg položaja radnika štiti kao oči u glavi.

Marić se javno oglašava samo kad mu iz vrha stranke to odobre. Ućutkuje nezadovoljne radnike, ruši štrajkove, pokreće ih tamo gdje mu nadređeni kažu, sabotira pritiske na institucije. Kad treba da digne glas – ćuti. Kad treba da optuži vlast – skreće pažnju na druge. Njegov sindikat odavno je prestao biti radnički – postao je produžena ruka SNSD-ovog kabineta.

Zato danas Marić bez problema živi na više adresa – ima stan i u Banjaluci i u Doboju, vilu u Ljebu, vozi novu Kiu. Sve to nije zaradio poštenim sindikalnim radom, već poslušnošću. On je sindikalac po funkciji, ali politički vojnik u službi vlasti. On ne zastupa radnike – on zastupa one koji im režu plate i ponižavaju ih svakog dana.

Radnici Republike Srpske moraju znati: Božo Marić ne stoji uz njih. On stoji uz svoje nalogodavce. A sve što radi – radi da bi ostao privilegovan, zaštićen i bogat. Baš kao i svi oni čije interese čuva.

Banjaluka24

Nastavi čitati

Aktuelno