Connect with us

Banjaluka

ODBORNICI VEĆINE odbili da na dnevni red uvrste KREDITNO ZADUŽENJE I REBALANS

Odbornici Skupštine grada Banjaluka odbili su da se na dnevnom redu nađe rebalans budžeta uključujući i kreditno zaduženje od oko sedam miliona maraka.
Ukupno je glasalo 23 odbornika, a od toga osam je bilo uzdražnuh, deset za i ostalih pet je bilo protiv.
Zaduženje se tražilo kako bi se isplatile obaveze, između ostalog, plate radnicima Doma zdravlja, Centra za socijalni rad, Centra za predšolsko obrazovanje ali i za ostale neizmerene obaveze, pišu Nezavisne.

Banjaluka

SAMO JEDNA TAČKA! Vanredna sjednica Skupštine grada Banjaluka

Skupština grada Banjaluka sutra će održati vanrednu sjednicu sa jednom tačkom dnevnog reda – razmatranje novonastale političke situacije.

Republike Srpske, koju su nedavno usvojili, a tiče se aktuelnih političkih prilika.

-U narednom periodu očekuje se niz posebnih sjednica Skupštine grada Banjaluka, na kojima će biti obrađivana važna pitanja – poručio je Ninković.

Nastavi čitati

Banjaluka

ŠUKALO “„VELIKI POČETAK“ donosi trodnevnu zabavu za školarce u Banjaluci”

Ovogodišnje izdanje manifestacije „Veliki početak“ donosi sjajan trodnevni program, raznovrsne edukativne, sportske i zabavne sadržaje, kao i preko 500 poklona za naše školarce.

Poručila je ovo projekt menadžer Grada Milada Šukalo, istakavši da će centralni događaj ovogodišnje manifestacije biti održan 31. avgusta na platou ispred sportskog kompleksa u Parku „Mladen Stojanović“ sa početkom u 18.00 časova.

-Tokom posljednja tri dana avgusta naše školarce očekuje zaista zanimljiv program, a centralni događaj zakazan je za nedjelju, 31. avgust i to ćemo obilježiti uz tradicionalno puštanje balona i specijalnog gosta – jutjubera Bracu Gajića kojipriprema edukativne kvizove za školarce – istakla je Šukalo.

Dodala je da će u okviru programa biti organizovane besplatne dječije predstave, đački turnir u fudbalu, radionice o bezbjednosti u saobraćaju i još mnogo toga.

-Ove godine nam se pridružuje i Udruženje građana „Sabranje“, čiji učitelji i nastavnici pripremaju set edukativnih radionica za djecu – rekla je projekt menadžer Grada.

Ona je još jednom podsjetila da je u toku i isporuka besplatnih udžbenika u banjalučke osnovne škole, te da je uspješno realizovana isporuka očuvanih udžbenika u druge opštine i gradove širom zemlje.

Nastavi čitati

Banjaluka

DRINIĆ I BORENOVIĆ sa predstavnicima Fondacije „Dajana Paunović“ iz Srbije

Generalni sekretar i šef kluba odbornika PDP-a u Skupštini grada Banjaluka, Nebojša Drinić i član Predsjedništva PDP Branislav Borenović sastali su se u Banjaluci sa predstavnicima Fondacije „Dajana Paunović“ iz Srbije. Sastanku je prisustvovala i Dajana Paunović, idejni tvorac i osnivač Fondacije.
– Poslijepodne smo proveli u prijatnom druženju i razgovorima sa dragim prijateljima iz Srbije. Razmijenili smo mišljenja i iskustva o temama od velikog društvenog značaja. Ovi sjajni ljudi sprovode brojne aktivnosti na prostoru Kosova i Metohije, te smo razgovarali i o izazovnom trenutku za srpski narod, kao i o važnosti očuvanja našeg nacionalnog identiteta i međusobne solidarnosti – rekao je Drinić.
Fondacija „Dajana Paunović“ je sprovela mnogo značajnih humanitarnih aktivnosti, poput renoviranja škola, vrtića, bolnica, podršci višečlanim porodicama, te pomoći pri školovanju i liječenju.
– Radujemo se svakoj budućoj saradnji koja će doprinijeti očuvanju naših zajedničkih vrijednosti – istakao je Drinić nakon sastanka.

Nastavi čitati

Aktuelno