Banjaluka
STANIVUKOVIĆ O TENDERU ZA RASVJETU: “Ako sam kriminalac, uhapsi me Budimire – ali pustite da grad živi”
On je istakao da su ovo “najgora vremena za Skupštinu grada” i naglasio da se mjesecima blokira rad lokalnog parlamenta.
Gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković rekao je da se osjeća poniženo i da ga skupštinsko rukovodstvo i odbornici ne poštuju, zato što uporno dolazi na sjednicu koja se treći put održava sa samo jednom tačkom dnevnog reda – tenderom za obnovu javne rasvjete vrijednom 35 miliona KM.
– Tri puta dolazim. Tražite uzorke – u redu. Kažete da je kriminal – eto, prihvatam. Predajte krivične. Pozivam i novog ministra Željka Budimira, nek’ me uhapsi. Ali ja vas pozivam da vidite imate odgovornost – šta je sa redovnom sjednicom? Dajte nam jednu redovnu sjednicu od koje će građani živjeti bolje, tačku koja će donijeti krušnu mrvu ovom gradu – rekao je Stanivuković u skupštinskoj diskusiji.
On je istakao da su ovo “najgora vremena za Skupštinu grada” i naglasio da se mjesecima blokira rad lokalnog parlamenta.
Govoreći o projektu zamjene javne rasvjete, naveo je da grad u narednim godinama bez realizacije ovog posla rizikuje da za struju potroši više od 60 miliona maraka, a da pri tome ne zamijeni nijednu sijalicu.
– Dobijamo firmu koja će zamijeniti 26.500 sijalica. Osvijetlićemo novih 40 ulica. Rasvjeta će biti duplo gušća. Biće svjetski – LED rasvjeta. Ta firma daje garanciju 15 godina, moraju da održavaju i mijenjaju sve što se pokvari – naglasio je Stanivuković.
Prema njegovim riječima, odbornici svojim ponašanjem koče razvoj grada i uskraćuju građane za projekte koji su im neophodni.
Banjaluka
DAN POBJEDE NAD FAŠIZMOM: Poseban režim saobraćaja u gradu
Odjeljenje za saobraćaj i puteve obavještava javnost da će u subotu, 9. maja biće obustavljen saobraćaj u Ulici kralja Petra I Karađorđevića, na dijelu od Aleja svetog Save do Ulice Marije Bursać, u vremenu od 10.30 do 12.30 časova zbog obilježavanja „Dana pobjede nad fašizmom 1945. godine“.
Za vrijeme trajanja obustave saobraćaja na linijama javnog prevoza putnika koje saobraćaju Ulicom kralja Petra I Karađorđevića, dio od Aleje Svetog Save do Bulevara cara Dušana, biće izvršeno preusmjeravanje autobusa iz smjera sjevera iz Ulice Kralja Petra I Karađorđevića desno ulicama Vuka Karadžića, Ranka Šipke, lijevo na tranzit do kružnog toka, Bulevar cara Dušana i dalje registrovanom trasom, a u suprotnom smjeru autobusi saobraćaju registrovanom trasom, odnosno ulicama Kninska, Vidovdanska i dalje postojećom trasom.
Za vrijeme trajanja obustave saobraćaja regulisanje i preusmjeravanje saobraćaja vršiće se na propisan način od strane pripadnika službenih lica MUP-a.
Banjaluka
UZ NAROD NA ĐURĐEVDAN: Drinić na obilježavanju slave crkve na Paprikovcu (FOTO)
Šef Kluba odbornika Pokreta „Sigurna Srpska“ u Skupštini grada Banjaluka Nebojša Drinić prisustvovao je danas obilježavanju Đurđevdana, slave crkve na Paprikovcu u Banjaluci.
Drinić je tom prilikom poručio da je prazničnu radost podijelio sa parohijanima, ističući značaj zajedništva i saradnje u realizaciji brojnih projekata za ovaj dio grada.
Kako je naveo, zajedničkim angažmanom realizovani su projekti izgradnje crkve, parohijske sale, dječijeg igrališta i vrtića, a najavljena je i dalja podrška razvoju lokalne zajednice kroz planove za prostorije mjesne zajednice i ambulantu porodične medicine.
– Neka je svima srećan Đurđevdan. Onima koji idu u goste želim da budu dobri gosti, a domaćinima da svake godine budu još bolji, složniji i uspješniji – poručio je Drinić.
Banjaluka
BANJALUKA ULAŽE U OBRAZOVANJE: Besplatni udžbenici za banjalučke osnovce
Za ovu mjeru je od septembra 2022. godine kada je počela da se primjenjuje iz budžeta izdvojeno više od 6,5 miliona KM.
Preko 34.300 kompleta udžbenika kupljeno je za učenike banjalučkih osnovnih škola od petog do devetog razreda od početka uvođenja mjere besplatnih udžbenika.
-Za ovu mjeru je od septembra 2022. godine kada je počela da se primjenjuje iz budžeta izdvojeno više od 6,5 miliona KM, jer znamo da ulaganje u obrazovanje znači ulaganje u budućnost Banjaluke – poručili su iz Odjeljenja za brigu o porodici i demografiju.
Gradska uprava Banjaluka obezbijediće udžbenike i za narednu školsku godinu, za šta je u toku postupak javne nabavke.
Iz nadležnog odjeljenja ističu da su ponosni što je upravo naš grad prvi u Republici Srpskoj pokrenuo ovu mjeru, koju su zatim slijedile i druge lokalne zajednice.
-
Hronika2 dana agoSLUČAJ ŠOKIRAO BANJALUKU, ALI I CIJELU SRPSKU: Evo šta se do sada zna o smrti Bobana Kusturića
-
Hronika2 dana agoUŽAS Boban Kusturić pronađen mrtav
-
Hronika1 dan agoTUŽILAŠTVO O SMRTI KUSTURIĆA: Na licu mjesta pronađen pištolj, naređeno vještačenje
-
Društvo2 dana ago“MALA ŠVAJCARSKA” U BIH: Fali radne snage, mladi se vraćaju iz dijaspore
-
Politika3 dana agoSTANIVUKOVIĆ POSLAO JASNU PORUKU: Nema soliranja – opozicija ide kao jedan blok
-
Društvo2 dana ago“PLJAČKA” NA TEZGAMA: Trešnje skuplje nego ikad, građani bijesni
-
Uncategorized1 dan agoPrijavili ih mještani: Hodočasnike iz Srpske PRESRELA FEDERALNA POLICIJA, nećete vjerovati zbog čega (FOTO)
-
Politika3 dana agoIGRA SE BLIŽI KRAJU: Stanivuković uzvraća udarac – jedinstvo opozicije najveći strah Dodika
