Connect with us

Politika

OGLASILI SE IZ KABINETA PREDSJEDNIKA “Capital laže, DODIK NIJE podnio prijavu za klevetu”

Iz Službe predsjednika Republike Srpske demantovali su tekst koji je objavljen na portalu “Kapital” u kojem tvrde da je predsjednik Srpske Milorad Dodik prvi iskoristio nedavno usvojene izmjene Krivičnog zakonika i podnio krivičnu prijavu za klevetu.

Iz Službe predsjednika Republike naveli su da je riječ o gruboj neistini s ciljem dezinformisanja javnosti.

U saopštenju se ističe da su nedavno obavijestili Ministarstvo unutrašnjih poslova /MUP/ da se na društvenoj mreži “Iks” pojavio izmišljeni snimak, najvjerovatnije nastao upotrebom vještačke inteligencije, navodnog gostovanja predsjednika Republike na Radiju Republike Srpske.

Iz Službe predsjednika naglasili su da je sadržaj snimka navodnog gostovanja predsjednika Dodika apsolutno lažan, te da su MUP obavijestili kako bi bila spriječena njegova dalja reprodukcija i dijeljenje.

U saopštenju se dodaje da Služba predsjednika, kao ni sam predsjednik Dodik niti su kvalifikovali djelo, niti je zatraženo od MUP-da podnosi ili ne podnosi prijavu, već da djeluje u skladu sa svojim ovlašćenjima.

Politika

PETROVIĆ NE ODUSTAJE! Klavir od POLA MILIONA MARAKA u Bijeljinu stiže iz Zagreba

Konzorcij „Piano centar“ iz Zagreba i „AAP Electronic“ iz Banjaluke isporučiće gradu Bijeljina klavir vrijedan pola miliona maraka.

Ovaj konzorcij bio je jedini ponuđač na nedavno okončanom tenderu, a imaju rok od 90 dana za isporuku.

Oko ove nabavke u javnosti se proteklih mjeseci podigla velika prašina ali gradonačelnik Bijeljine Ljubiša Petrović koji je bio inicijator ove nabavke nije odustao do kraja.

Ranije je u rekao da je klavir namijenjen za djecu u Muzičkoj školi, piše Capital.

Podsjetimo, Petrović je donio Odluku o pokretanju postupka javne nabavke klavira, vrijednosti do 500.000 maraka sa PDV.

Kako se navodi u odluci, klavir će biti nabavljen za potrebe Odjeljenja za društvene djelatnosti.

Sredstva su obezbijeđena, navedeno je u odluci, te se dodaje da je rok za realizaciju ugovora 90 dana od dana potpisivanja.

– I ta činjenica me boli jer je to jedno od mojih prvih obećanja i to dato djeci koja pohađaju Muzičku školu. Imali smo veliki broj problema sa tom javnom nabavkom, ali ono što znam je da će sljedeće godine prva javna nabavka koju ćemo raspisati biti upravo za koncertni klavir – rekao je Petrović prije godinu dana.

 

Nastavi čitati

Politika

KRESOJEVIĆ POZIVA RAČUNOVOĐE: “Vrijeme je da se čuje naš glas – dođite na javnu raspravu o novom zakonu!”

Narodni poslanik PDP-a, Bojan Kresojević, poručio je da je konačno došlo vrijeme da se čuje glas računovođa, ističući da je ova profesija potcijenjena već 25 godina.

Kako kaže, vlast ne želi organizovati javnu raspravu o Nacrtu zakona o računovodstvu i reviziji, pa zato PDP preuzima inicijativu i poziva sve zaposlene u ovoj oblasti na javnu raspravu koja će biti održana u srijedu, 19. novembra, u hotelu Jelena.

Na skupu će se razgovarati o ključnim pitanjima za računovodstvenu i revizorsku profesiju, a Kresojević izdvaja nekoliko prioriteta:

Vratiti Savez računovođama,

Poboljšati ekonomski položaj računovođa,

Prolongirati rok za predaju izvještaja,

Smanjiti kazne računovođama,

Eliminisati zabranu računovodstvenim tehničarima da vode knjige srednjim i velikim preduzećima.

„Zajedničkim djelovanjem izborićemo se za prava računovođa i revizora. Vidimo se!“, poručio je Kresojević.

Nastavi čitati

Politika

BORENOVIĆ: „SNSD i HDZ blokadom Doma naroda pokazuju kukavičluk i političku frustraciju“

Branislav Borenović, poslanik PDP-a u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine BiH, ocijenio je da je, kako kaže, namjerna blokada rada Doma naroda koju provode SNSD i HDZ „odraz kukavičluka i najobičnije političke frustracije“.

Borenović navodi da je riječ o klasičnoj zloupotrebi kvoruma, važnog ustavnog i poslovničkog mehanizma, čime se, tvrdi on, pokazuje da „apsurdni politički hir“ vladajućih stranaka nadilazi stvarne potrebe i normalan parlamentarni proces.

„Očigledno je da SNSD, posebno, ne može prihvatiti političku realnost – da više nemaju većinu za odlučivanje u oba doma Parlamenta BiH. I u maniru najvećih slabića bježe od odgovornog ponašanja“, poručio je Borenović.

On tvrdi da blokade nisu izraz političke snage, već nemoći.

„Još malo, pa će i taj SNSD obrazac bahatog, bezobraznog, primitivnog i nenarodnog djelovanja otići u političku prošlost“, zaključio je predsjednik PDP-a.

Nastavi čitati

Aktuelno