Politika
OPOZICIJA PUCA PO ŠAVOVIMA! Trivićeva udarila na Borenovića i PDP (FOTO)

Nedugo poslije sastanka PDP oglasila se i Jelena Trivić koja je objavila svoj stav po pitanju večperašnjeg razgovora
“Veoma sam iznenađena i razočarana činjenicom da predsjednik PDP-a Branislav Borenović nije precizno i vjerodostojno objavio javnosti Zaključke predsjedništva stranke.
Politika
BODIROGA: Najgore što ima Republika Srpska i nacija je SNSD!

Najgore što Republika Srpska i Srpska nacije ima ste vi, a ne SDS”, izjavio je Ognjen Bodiroga, šef Kluba poslanika SDS-a u NSRS, regujući na Dodikove prozivke.
“Šverceri, dezerteri, lopovi, ucjenjivači, nekad komunjare i reformsti Anta Markovića, svježi dašak na Balkanu, miljenici zapada i čovjek koji se zalagao za Vens-Ovenov plan i Prudski sporazum koji nisu predviđali postojanje Republike Srpske…da ne nabrajam dalje”, dodao je Bodiroga.
Kako je kazao bivši ste i bivši ćete i ostati.
“Osnovali ste Sud BiH i CIK da bi satrali SDS, sada vam taj Sud BiH donosi kraj političke karijere, a vi presudu priznate jer ste je platili da ne bi u zatvor išli. Ali ajmo se malo zanimati referendumima.
Vaša politika je novi premijer koji je za tri godine kao ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede pokazao šta zna jer su minusu u tom preduzeću još veći, ili novi ministar pravde koji je na privatnom fakultetu čak i doktorirao i koji za vrijeme Velikogospojinskog posta pravi gulaš i prži roštinj uz pjesmu ,,Mi branimo pravoslavlje”, dobar primjer omladini koja studira i slika prilika tuge koja vlada u Republici Srpskoj”,
Најгоре што Република Српска и Српска нације има сте ви, а не СДС.
Шверцери, дезертери, лопови, уцјењивачи, некад комуњаре и реформсти Анта Марковића, свјежи дашак на Балкану, миљеници запада и човјек који се залагао за Венс-Овенов план и Прудски споразум који нису предвиђали… pic.twitter.com/wTw4WTvAJr— Огњен Бодирога (@BodirogaOgnjen) September 3, 2025
Politika
OD SAD KAO “OBIČNI SMRTNICI”: Dodiku i Viškoviću poništeni diplomatski pasoši

Miloradu Dodiku, kojem je CIK BiH oduzela mandat predsjednika Republike Srpske, zbog osuđujuće presude Suda BiH, danas (3. septembar) je istekao rok od 15 dana do kada je, upravo zbog odluke CIK-a, trebalo da vrati diplomatski pasoš BiH na koji je imao pravo zbog funkcije koju je obavljao, ali pošto to nije učinio, pasoš se automatski poništava.
Diplomatski pasoš, kako prenosi Raport, biće oduzet i Radovanu Viškoviću, koji od 2. septembra, više nije predsjednik Vlade Republike Srpske.
Podsjetimo, nakon što je Apelaciono vijeće Suda BiH, 18. avgusta 2025. godine, odbilo Dodikovu žalbu zbog odluke CIK BiH, Elmedin Konaković, ministar inostranih poslova BiH je već narednog dana, 19. avgusta, zatražio od Dodika da vrati diplomatski pasoš BiH.
“Imajući u vidu da je odredbama člana 9. stav (1) Pravilnika o izdavanju diplomatskih pasoša („Službeni glasnik BiH”, br. 95/14, 28/18 i 36/20) propisano da je nosilac diplomatskog pasoša, kome je prestalo svojstvo na osnovu kojeg je stekao pravo na taj pasoš, dužan u roku od 15 dana od dana prestanka svojstva, vratiti pasoš podnosiocu zahtjeva iz člana 5. ovog Pravilnika, a obzirom da je Odlukom Centralne izborne komisije Bosne i Hercegovine broj 06-01-07-1-939/25 od 06.08.2025. godine utvrđen prestanak mandata Miloradu Dodiku, to ovim putem pozivamo imenovanog na vraćanje diplomatskog pasoša”, pisalo je u dopisu koji je prije 15 dana upućen Dodiku.
Ali, pošto Dodik nije vratio diplomatski pasoš, ova putna isprava mu se poništava po automatizmu i proglašena nevažećom.
Kako se dalje navodi, Dodik sada može putovati, ali ne uz diplomatske pogodnosti koje je imao do sada, te se dodaje da će Ministarstvo inostranih poslova već danas obavijestiti Graničnu policiju BiH i diplomatsko-konzularnu mrežu da je Dodikov diplomatski pasoš poništen te da s njim neće moći prelaziti granicu BiH.
Bez diplomatskog pasoša, ostaje je i sada već bivši premijer Srpske, Radovan Višković, nakon što je Narodna skupština RS izabrala Sava Minića za novog predsjednika Vlade RS.
I Višković mora da vrati pasoš u roku od 15 dana, a ukoliko to ne uradi, biće mu automatski poništen.
Politika
CIK ČEKA NOVAC: Kada počinju pripreme za prijevremene izbore u Republici Srpskoj

Rokovi i redoslijed izbornih aktivnosti za prijevremene izbore za predsjednika Republike Srpske neće biti objavljeni prije polovine septembra, s obzirom na to da do tada Centralna izborna komisija BiH neće dobiti novac, odnosno 6,7 miliona KM za sprovođenje tih izbora.
Naime, rok do kada treba obezbijediti novac za izbore ističe 12. septembra, a s obzirom na to da je Srđan Amidžić, ministar finansija i trezora BiH, rekao da neće potpisati dokument kojim se odobrava 6,7 miliona KM, to će na kraju, po svemu sudeći, uraditi Muhamed Hasanović, zamjenik ministra finansija i trezora.
“Da bi Hasanović mogao potpisati tu odluku i odobriti novac, mora čekati da istekne rok do kojeg to treba da uradi ministar, a to je 12. septembar. Tek kad istekne taj rok, novac će vjerovatno biti obezbijeđen, a onda se može ići u dalju proceduru što se tiče Centralne izborne komisije BiH”, ispričao je izvor “Nezavisnih” blizak CIK-u.
Inače, Amidžić je kazao da su prijevremeni izbori za predsjednika Republike Srpske nelegitimni i da novac neće odobriti.
“Što se tiče Centralne izborne komisije BiH, ja nikad neću potpisati da se dozvoli plaćanje prijevremenih izbora koji su nelegitimni, odnosno koji kao takvi nisu propisani na način koji je bio pravno normalan”, rekao je Amidžić.
Kada je riječ o samim rokovima, u Centralnoj izbornoj komisiji BiH kažu da će tek kada se obezbijedi novac CIK objaviti uputstvo o rokovima i redoslijedu izbornih aktivnosti, i od tada će početi teći rokovi za sve izborne aktivnosti.
S obzirom na to da se radi o prijevremenim izborima, rokovi su upola skraćeni u odnosu na redovne izbore. Prvo će biti definisan rok do kada stranke i nezavisni kandidati podnose prijave za učešće na izborima, zatim rokovi za prijavu koalicija, a nakon toga i dostavljanje imena kandidata.
Izborna kampanja za prijevremene izbore za predsjednika Republike Srpske trajaće 15 dana, a s obzirom na to da su izbori raspisani za 23. novembar, kampanja će početi 8. novembra.
U međuvremenu, odnosno nakon što se obezbijedi novac za prijevremene izbore pa do dana izbora, Centralna izborna komisija BiH dužna je da sprovede javne nabavke, prije svega za štampanje glasačkih listića, ali i dostavu izbornog materijala, skladište itd…
“Ne može se prije nego što se obezbijedi novac ulaziti u te nabavke. Prvo novac na računu, pa raspisivanje nabavki i pored toga što je gotovo izvjesno da će Hasanović potpisati odluku i obezbijediti 6,7 miliona KM”, ispričao je isti izvor.
Podsjećanja radi, nakon pravosnažnosti presude Suda BiH kojom je Milorad Dodik, predsjednik Republike Srpske, osuđen na kaznu zatvora od godinu dana i šest godina zabrane obavljanja javne funkcije, Centralna izborna komisija BiH oduzela mu je mandat. Kasnije je CIK raspisao i prijevremene izbore za predsjednika Republike Srpske za 23. novembar, a vlast u Republici Srpskoj i dalje tvrdi da na njima neće učestvovati.
S druge strane, dio opozicije predvođen SDS-om, Listom za pravdu i red i Narodnim frontom tvrdi da će sa zajedničkim kandidatom izaći na izbore, dok PDP ili bar dio koji kontroliše Draško Stanivuković, predsjednik PDP-a, tvrdi da na izbore ne treba izlaziti.
Raspisujući izbore za predsjednika Republike Srpske CIK je odlučio da im za izbore treba 6,7 miliona KM, od kojih će oko pet miliona KM otići na naknade za članove biračkih odbora.
-
Hronika3 dana ago
DJEVOJKA IZBOLA MLADIĆA! Zborovanje na Manjači pošlo po zlu
-
Hronika21 sat ago
ŠOKANTNA ODLUKA SUDA! Jović, kum najbližeg saradnika GORANA SELAKA, na slobodi nakon brutalnog napada na policajca!
-
Društvo2 dana ago
POTPUNI HAOS! Informativna redakcija ATV-a obustavila rad: „Nećemo da radimo pod pritiscima i mobingom!
-
Svijet3 dana ago
“SPREMNI SMO, KREĆEMO!” Zelenski nagovijestio pakao koji se sprema Rusiji
-
Društvo2 dana ago
PROTEST KAMIONDŽIJA! Vlast im okrenula leđa, ceste blokirane!
-
Politika21 sat ago
SVE JE BILA FARSA? Dodik i Šmit proteklih mjeseci imali više TAJNIH SASTANAKA?!
-
Politika3 dana ago
Dodik poziva poslanike da odbiju budžet BiH! “TO BI SVE IŠLO NA TERET SRPSKE”
-
Svijet2 dana ago
OD DANAS U RUSIJI NOVI ZAKON! Za vrijeđanje Putina OGROMNE novčane kazne!