Connect with us

Svijet

OPTUŽENA MEDICINSKA SESTRA Amputirala stopalo pacijentu bez njegovog pristanka

Bivša medicinska sestra iz Viskonsina optužena da je amputirala stopalo umirućem čovjeku bez njegovog pristanka, suočava se s optužbama za kazneno djelo, pokazuju sudski zapisi.

Meri K. Braun (38), prethodno je bila zaposlena kao medicinska sestra u centru koji se nalazi oko 93 kilometra istočno od Minapolisa, kada je optužena za fizičko zlostavljanje starije osobe, namjerno nanošenje teških tjelesnih povreda i haos, po kaznenoj prijavi, izvijestio je „KTSP“.

Optužbe su proizašle iz incidenta koji je započeo u martu ove godine, kada je neidentifikovani muškarac primljen u centar. Doktori su vjerovali da je pacijent blizu smrti jer su na oba stopala pronađene ozbiljne promrzline, izvijestila je novinska kuća.

Od marta 2022. do maja, neidentifikovani 62-godišnji muškarac bio je smješten na brigu gospođe Braun u centru. Do kraja maja, kaznena prijava koju je pregledao „WQOW“ tvrdi da su doktori počeli govoriti kako vjeruju da je čovjek blizu smrti.
U kaznenoj prijavi nije naveden tačan datum smrti muškarca.

Medicinski inspektori okruga Pirs koji je u junu obavljao obdukciju neidentifikovanog 62-godišnjeg muškarca primijetio je da je jedno stopalo preminulog čovjeka uklonjeno. To isto amputirano stopalo bilo je smješteno pored tijela preminulog muškarca.

Svijet

ERDOGAN NIJE BIRAO RIJEČI! “Netanjahu je ušao u istoriju kao KASAPIN GAZE”

Premijer Izraela Benjamin Netanjahu ušao je u istoriju kao “kasapin Gaze”, izjavio je predsjednik Turske Redžep Tajip Erdogan.

– Naša braća i sestre u Gazi su od 7. oktobra izloženi izdajničkim napadima nezabilježenim u istoriji ljudskog roda. Njihove džamije su bombardovane, škole srušene, a izbjeglički kampovi u kojima su tražili sklonište namjerno su gađani. Netanjahu je ušao u istoriju kao kasapin Gaze”- rekao je Erdogan u obraćanju Parlamentu Turske.

Erdogan je obećao da Ankara neće zaboraviti izostanak odgovora zapadnih zemalja, uz izuzetak jedne ili dvije zemlje.

– Pokušaćemo da ih pozovemo na odgovornost svim raspoloživim sredstvima. Podržavamo naše braću i sestre u Gazi svim silama. Rat u Gazi je najvažnija tema naših kontakata – naglasio je Erdogan.

Prema njegovim riječima, Turska će iskoristiti sva raspoloživa sredstva kako bi pozvala Vladu Izraela pozvala na odgovornost međunarodnom zakonu i savjesti čovječanstva, javio je TASS.

Palestinski pokret Hamas je 7. oktobra izvršio iznenadni raketni napad velikih razmjera na Izrael iz Pojasa Gaze, ubivši oko 1.200 ljudi i otevši stotine drugih u susjednim izraelskim zajednicama. Izrael je uzvratio lansiranjem raketnih udara na Pojas Gaze nakon čega je uslijedio kopneni upad. Sukobi se vode i u Libanu i na Zapadnoj obali.

Srna

Nastavi čitati

Svijet

DJEČAK PLANIRAO KRVAV TERORISTIČKI NAPAD! Policija na nogama

Njemačko tužilaštvo saopštilo je danas da je izdalo nalog za hapšenje petnaestogodišnjaka osumnjičenog da je planirao i pripremao teroristički napad.
Kancelarija tužilaštva iz Diseldorfa nije objavila detalje plana napada.
Lokalni mediji navode da je mladić pozivao na “džihad” protiv Zapada i da je najavio teroristički napad u NJemačkoj 1. decembra u video-snimku objavljenom na društvenoj platformi “Telegram”.

Nastavi čitati

Svijet

STRAVA U POLJSKOJ! Učenik NOŽEM RANIO troje školskih drugova, DVOJE U TEŠKOM STANJU!

Učenik srednje škole u gradu Kadzidlu, na sjeveroistoku Poljske, ranio je nožem troje školskih drugova, saopštila je policija.
Portparol lokalne policije Katarina Kučarska rekla je da se napad desio tokom nastave.
Prema njenim riječima, dvije žrtve napada – djevojčica i dječak – su u bolnici u teškom stanju, a treća je zbrinuta na licu mjesta.
Osamnaestogodišnji napadač je uhapšen i u toku je istraga.

Nastavi čitati

Aktuelno