Connect with us

Hronika

OPTUŽNICA PROTIV bivšeg BANJALUČKOG MUFTIJE proslijeđena sudu

Okružno javno tužilaštvo Banjaluka proslijedilo je banjalučkom Osnovnom sudu na potvrđivanje optužnicu protiv bivšeg banjalučkog muftije Osmana Kozlića i bivšeg predsjednika Medžlisa Islamske zajednice Banjaluka Kasima Mujičića osumnjičenih za krivično djelo nesavjestan rad u službi.
Optužnicom, koja je podignuta 7. decembra, osim Kozlića i Mujičića obuhvaćeni su i Almir Hodžić osumnjičen za krivično djelo zloupotreba službenog položaja ili ovlaštenja i Muhedin Spahić osumnjičen za isto krivično djelo, kao i za falsifikovanja ili uništavanja službene isprave, rečeno je Srni u banjalučkom Okružnom javnom tužilaštvu.

Policijska uprava Banjaluka prošle godine je podnijela Okružnom javnom tužilaštvu izvještaj protiv više lica, među kojima je bivši banjalučki muftija, zbog sumnje da su počinili krivična djela kojima je pričinjena materijalna šteta od 1,5 miliona KM.
Novosti.ba

Hronika

STRAŠNA NESREĆA! Dijete zbog bombona u komi – Haribo odgovara na optužbe!

Kompanija “Haribo” saopštila je danas da kanabis koji je pronađen u njihovim gumenim bombonama sa ukusom kole nije bio dio proizvodnog procesa.

Portparol kompanije potvrdio je da su obavljeni laboratorijski testovi na uzorcima iz skladištene serije bombona, sirovinama i gotovim proizvodima koji su već bili u prodaji u Holandiji, piše “NL tajms”.

Svi rezultati su bili negativni, što znači da nije bilo dokaza o kontaminaciji proizvoda.
“Naše interne istrage su pokazale da nije bilo nepravilnosti u proizvodnji”, rekao je portparol.

Iako je porijeklo kanabisa koji je pronađen u bombonama i dalje nepoznato, izvještaji se odnose na jedan specifičan proizvod u istočnom dijelu Holandije.

Nakon obavještenja, Haribo je povukao cijelu seriju proizvoda – kesice “Haribo Hepi Kola F!ZZ”, sa rokom trajanja do januara 2026. godine.
Prema informacijama iz bolnice, dvoje djece je hospitalizovano nakon što su konzumirali gumene bombone.

Jedno dijete je privremeno bilo u komi, dok su i drugi članovi iste porodice pokazali simptome nakon konzumiranja tih bombona.

Nastavi čitati

Hronika

VRBOVAO I POSREDOVAO! Kinez uhapšen zbog sumnje da je žene navodio NA PROSTITUCIJU u Banjaluci i Doboju!

Policija je identifikovala dvije državljanke Republike Kine za koje se sumnja koje su se bavile prostitucijom na području Doboj i Banjaluke, a zbog sumnje u navođenje na prostituciju uhapšen je kineski državljanin Z.Y.

Naime, službenici Uprave za organizovani i teški kriminalitet i Policijske uprave Doboj su saradnji sa Službom za poslove sa strancima, Terenski centar Doboj identifikovali dvije ženske osobe državljanke Republike Kine zbog sumnje da su se bavile prostitucijom na području Doboja i Banjaluke.

“Preduzimajući operativne mjere i radnje identifikovan je kineski državljanin Z.Y. za kojeg postoje osnovi sumnje da je vrbovao ženske osobe, organizovao, i posredovao u pružanju usluga prostitucije na području više gradova Republike Srpske i Bosne i Hercegovine, nakon čega je isti lišen slobode”, navode iz MUP-a Srpske.

Na osnovu Naredbe nadležnog suda, a uz saglasnost Okružnog javnog tužilaštva Doboj izvršen je pretres prostorija i vozila koje koristi osumnjičeni kojom prilikom su pronađeni i privremeno oduzeti novac, mobilni telefoni, kao i drugi predmeti koji mogu poslužiti dokaz u krivičnom postupku.

Nakon završetka kriminalističke obrade, osumnjičeni kineski državljanin Z.Y. će uz izvještaj o počinjenom krivičnom djelu navođenje na prostituciju biti sproveden u Okružno javno tužilaštvo Doboj, prenose Nezavisne.

Nastavi čitati

Hronika

PUCNJAVA U KOZARSKOJ DUBICI: RanjenI muškarac ima teške povrede, osumnjičeni uhapšen

Muškarac iz Kozarske Dubice ranio je sinoć sugrađanina u jednom ugostiteljskom objektu u Knežici kod Kozarske Dubice, potvrđeno je za Srpskainfo.

Sve se dogodilo sinoć oko 22 časa.

Osumnjičeni je na licu mjesta uhapšen zbog krivičnog djela ubistvo u pokušaju.

Pod nadzorom tužioca Okružnog javnog tužilaštva Prijedor policijski službenici preduzimaju sve zakonom propisane mjere i radnje u cilju utvrđivanja svih okolnosti prijavljenog krivičnog djela.

Iz policije dodaju da će nakon kompletiranja predmeta osumnjičeni S.T. će uz izvještaj o počinjenom krivičnom djelu ubistvo u pokušaju biti predat postupajućem tužiocu.

Nastavi čitati

Aktuelno