Hronika
Osumnjičeni za smrt djevojke nije imao vozačku dozvolu
Armin Berberović, koji je upravljao vozilom “Mercedes” kojim je sinoć udario tri pješakinje na Marijin Dvoru u Sarajevu od čega je jedna na mjestu preminula, a dvije zadobile teške tjelesne povrede, nije imao vozačku dozvolu.
Ovo je na današnjoj pres konferenciji izjavila portparol MUP-a Kantona Sarajevo Mersiha Novalić.
“Ovo vozilo je smješteno u depo vozila MUP-a KS radi daljih vještačenja koja će biti rađena. Muškarac koji je vozio će nakon kriminalističke obrade biti predat u nadležnost nadležnog tužioca”, dodala je Novalić.
Novalić je dodala da je jedna povrijeđena djevojka u teškom stanju s obzirom da je zadobila teške povrede opasne po život, dok je druga, koja je takođe zadobila teške povrede, otpuštena na kućno liječenje.
Podsjećamo, u saobraćajnoj nesreći koja se sinoć oko 23:30 desila u Ulici Maršala Tita u sarajevskom naselju Marijin Dvor, smrtno je stradala mlada sarajevska doktorica Azra Spahić, zaposlena u Domu zdravlja Kantona Sarajevo.
Nju i dvije osobe koje su se nalazile s njom, automobilom marke “Mercedes” udario je Armin Berberović. On je nakon izvršenog uviđaja uhapšen i nad njim se vrši kriminalistička objava.
“Istog dana u 2:30 sati, policijski službenici Sektora uniformisane policije, Odjeljenja za saobraćajne istrage, lišili su slobode lice B. A., rođen 1996. godine iz Sarajeva, zbog postojanja osnova sumnje da je počinio KD iz člana 336. KZ FBiH /Teška krivična djela protiv sigurnosti javnog saobraćaja/ u vezi sa KD iz člana 332 KZ FBiH /Ugrožavanje javnog saobraćaja, nakon čega je osoba lišena slobode predata u prostorije za zadržavanje osoba lišenih slobode MUP-a Kantona Sarajevo”, navedeno je iz MUP-a KS.
Hronika
PLJUNUO GA U LICE, PA VUKAO PO ASFALTU! Optužen za premlaćivanje pred pekarom
Opštinski sud u Visokom potvrdio je optužnicu protiv N.S. koja ga tereti da je usred dana, ispred pekare, premlatio H.S.
Kako je potvrđeno “Nezavisnim novinama”, N.S. je osuđivan već osam puta, a ovu optužnicu protiv njega je podiglo Kantonalno tužilaštvo Zeničko-dobojskog kantona, koje ga tereti za nasilničko ponašanje.
Pljunuo ga u lice
N.S. je optužen za napad koji se dogodilo 4. februara 2025. godine oko 11.10, ispred pekare, nakon prethodnih nesuglasica sa H.S.
“Izašao je iz vozila i prišao parkiranom vozilu gdje je na mjestu vozača bio H.S., te po izlasku H.S. pljunuo ga je u lice, obrativši mu se riječima ‘Šta glumiš, što se ne javljaš na telefon?'”, navedeno je u optužnici.
Potom je N.S., kako ga terete, udario lijevom rukom u desni dio glave H.S. i potom još nekoliko puta nogom u tijelo H.S.
Vukao ga po asfaltu
Kako je istaknuto u optužnici, nakon što je oborio H.S. na asfalt, nekoliko puta ga je udario rukom u glavu, nakon čega hvata lijevu nogu H.S. i vuče ga po asfaltu, te mu zadaje šest udaraca nogom u nogu i tijelo, od kojih jedan u leđa i jedan u glavu.
“Nakon što je H.S. ustao, prema njemu je krenuo i zadao mu još jedan udarac lijevom rukom u glavu, nakon čega se udaljio prema obližnjem parkiranom vozilu u koje je sjeo i otišao u nepoznatom pravcu”, naglašeno je u optužnici.
U svom “bogatom” dosijeu, N.S. ima brojne presude, te je uglavnom osuđivan na zatvorske kazne, a u nekim slučajevima i uslovno.
Kako je potvrđeno “Nezavisnim novinama”, jedna od zatvorskih kazni, od godinu dana, zamijenjena mu je radom za opšte dobro na slobodi u trajanju od 90 radnih dana.
Hronika
Detalji stravičnog udesa u kom su stradali otac i beba! UDARILI U AUTOBUS S VOZAČEM IZ ŠRI LANKE
U strašnoj nesreći koja se desila jutros,30.novembra, oko 1 sat na auto-putu Miloš Veliki stradao je muškarac Sreten J. (27) sa svojim sinom od 14 mjeseci M. J.
Hronika
ORUŽANA PLJAČKA U TESLIĆU! Razbojnik taksijem bježao prema Banjaluci
U Tesliću je u subotu, 29. novembra, uz prijetnju oružjem opljačkana apoteka, poslije čega je osumnjičeni, sa još jednim licem, taksijem krenuo prema Banjaluci, ali je presretnut u Kotor Varošu.
Uhapšen dvojac
“Uhapšena su dva lica koja se dovode u vezu sa razbojništvom”, rekli su iz Policijske uprave Doboj.
Naime, kako su dodali, Policijskoj stanici Teslić je u subotu, 29. novembra, u večernjim časovima prijavljeno da je nepoznato lice prijetnjom oružjem ukralo novac od radnika apoteke u Tesliću, nakon čega se sa još jednim licem uputilo taksi vozilom u pravcu Banjaluke.
Jedan iz Doboja, drugi iz Broda
“Brzom reakcijom policajaca, na području opštine Kotor Varoš je zaustavljeno taksi vozilo, a A.S. iz Doboja i J.B. iz Broda su uhapšeni i predati policijskim službenicima Policijske stanice Teslić na dalje postupanje”, naveli su iz policije.
Policajci, kako su istakli, nastavljaju preduzimati sve potrebne mjere i radnje pod nadzorom Okružnog javnog tužilaštva u Doboju i u toku je kriminalistička obrada nad osumnjičenima.
Nezavisne
-
Politika2 dana agoVUKOVIĆ UPOZORAVA: Proglašenje “Muslimanskog bratstva” terorističkom organizacijom otvara ozbiljna pitanja za BiH
-
Region2 dana agoU TUMORU GENERALA PAVKOVIĆA PRONAĐEN URANIUM I TEŠKI METALI: “Revolucionaran dokaz o posljedicama NATO bombardovanja”
-
Politika2 dana agoŠOKANTNO! Šta sve od imovine ima “PREPOŠTENI” Luka Petrović, direktor ERS-a?
-
Politika3 dana ago“ĆUTOLOG” NA NAJPLAĆENIJOJ FUNKCIJI! Šljivićeva sjela u RUGIPP dok 16 doktora nauka čeka posao
-
Politika2 dana agoOTKAZI U GrO SNSD BANJALUKA: 15 ljudi ostalo bez posla
-
Svijet3 dana agoPROCURIO VOJNI PLAN NJEMAČE U SLUČAJU SUKOBA SA RUSIJOM: Brza mobilizacija 800 hiljada NATO vojnika
-
Region22 sata agoACA LUKAS I NASER ORIĆ zajedno uživaju dok Šerif Konjević pjeva (VIDEO)
-
Banjaluka3 dana agoSTANIVUKOVIĆ POZDRAVIO ODLUKU SUDA: „Važno je zbog svih građana – nasilje ne smije proći nekažnjeno“
