Sport
POBUNA SRPSKIH VATERPOLISTA! “Ne igramo za reprezentaciju dok je Soro predsjednik”
Najbolji vaterpolisti Srbije poslali su otvoreno pismo javnosti u kojem obaveštavaju javnost da će bojkotovati reprezentaciju zbog istupa novog rukovodstva
- Novi predsjednik Slobodan Soro omalovažio uspjehe tima
- Pismo potpisalo 11 igrača
- Srbija sad u problemu
Iako su Delfini u proteklom periodu imali veliki broj uspeha – treći put zaredom su poslati olimpijski prvaci, a onda i šampioni Evrope, sada su riješili da nacionalne obaveze ostave po strani, a sve zbog promjena na čelu Vaterpolo saveza.
Pismo su potpisali: Kapiten Nikola Jakšić, Radoslav Filipović, Dušan Mandić, Strahinja Rašović, Sava Ranđelović, Đorđe Lazić, Radomir Drašović, Nemanja Vico, Nikola Dedović, Petar Jakšić, Viktor Rašović. Pismo nisu potpisali samo članovi Novog Beograda Miloš Ćuk, Milan Glušac, Nikola Lukić i Vasilije Martinović.
-Novi predsednik Saveza, Slobodan Soro je u više navrata kroz svoje izjave pokušao da diskredituje i omalovaži sve naše uspehe poslednjih nekoliko godina. Naše zlatne medalje ni najmanje nisu bile odraz trenutne inspiracije, kao što to navodi Slobodan Soro, već godine velikih odricanja, treniranja, zajedništva i borbe. Takođe, podsetili bismo javnost da je nekolicina igrača iz aktuelnog sastava reprezentacije već bila izložena nesportskim potezima od strane Slobodana Sora i njegovog tima ljudi u VK Novi Beograd, od zabrane treniranja, izbacivanja iz kluba, nedozvoljavanja igranja za reprezentaciju itd. Smatramo da su i tada svi ti postupci učinjeni kako bi se naštetilo našoj reprezentaciji, našem zajedništvu i kako bi se sprečio dalji napredak srpskog reprezentativnog vaterpola- navodi se u pismo.
Traže promjenu rukovodstva
Reprezentativci zato traže promjene
-Naš tim kao najtrofejnija reprezentacija Srbije zaslužuje predsednika Saveza dostojnog svega onoga za šta smo se borili sve ove godine, nekoga ko će braniti naše interese, zalagati se za nas, vrednovati sve osvojeno i podstaći dalje osvajanje trofeja. Ponosni smo na sve što smo ostvarili sa kapicom Srbije – na svaku utakmicu, svaku pobedu, ali i na svaki težak trenutak koji nas je učinio jačima kao tim. Kao aktuelni evropski i trostruki olimpijski šampioni, verujemo da smo svojim rezultatima jasno pokazali ko smo i šta predstavljamo.Nakon mnogo razmišljanja i međusobnih razgovora, doneli smo jednoglasnu odluku da se povučemo iz igranja za vaterpolo reprezentaciju Srbije dokle god je na njenom čelu Slobodan Soro kao i njegov tim ljudi. Ova odluka je bila veoma teška, jer je igranje za reprezentaciju za nas uvek predstavljalo najveću čast i privilegiju i san svakog mladog sportiste. Ipak, smatramo da je neophodno da mi lično podignemo glas protiv svih onih koji žele da diskredituju i unište teško stečene uspehe vaterpolo reprezentacije zarad svojih ličnih interesa. Takve osobe ne smeju biti na čelu najtrofejnije reprezentacije u Srbiji!”, navodi se u obraćanju zlatnih šampiona Evrope.
Sport
ĐOKOVIĆ PONOVO STIŽE U BiH: Spektakl sa teniskim velikanima zakazan u julu!
Proslavljeni teniser Novak Đoković polovinom jula ponovo dolazi u Bosnu i Hercegovinu, gdje će učestvovati na svečanom otvaranju Dodig Tennis Centra (DTC).
Riječ je o projektu koji je pokrenuo Ivan Dodig, a otvorenje je planirano za 14. juli, kada će biti organizovan i egzibicioni meč u kojem će, pored Đokovića, nastupiti i Marin Čilić te Goran Ivanišević prenosi Avaz.
Novi teniski kompleks nudi više modernih terena, kao i dodatne sportske i ugostiteljske sadržaje, a cilj je razvoj tenisa i promocija sporta kroz savremene uslove za trening i takmičenja.
Sport
SKANDAL KOD MOSTARA! Radnici EP HZHB skinuli 150 zastava BiH i POSTAVILI HRVATSKE!
Radnici Elektriprivrede HZHB su tokom vikenda uklonili oko 150 zastava BiH koje su postavljene na elektro stubovima i žicama u okolini Mostara kao vid podrške fudbalerima na Svjetskom prvenstvu.
Kako pišu Vijesti.ba, danas na dan utakmice Engleske i Hrvatske uz magistralni put M 17 postavljene su zastave Hrvatske.
Ovo je izazvalo veliko negodovanje zbog čega su se oglasile i pojedine stranke u FBiH, pišu Vijesti.ba.
Sport
ZASTAĆE VAM DAH! Zavirite u nestvarnu palatu Novaka Đokovića na najljepšem dijelu Jadrana (VIDEO)
Smješteno na samo sedam kilometara od centra Kotora i ušuškano u srcu Bokokotorskog zaliva, ribarsko selo Ljuta jedno je od najljepših mjesta na obalama Jadrana.
Ono po čemu je njegova ljepota prepoznatljiva jesu kuće građene isključivo od bijelog kamena i jedna ulica koja te građevine dijeli od samog mora.
Kamene palate iz vremena Mletačke republike
Kamene kuće i palate u Ljuti potiču iz XVII i XVIII vijeka, kada je Bokokotorskim zalivom vladala Mletačka republika. U ovom ribarskom selu živi oko dvadesetak mještana, ali se svake sezone broj stanovnika višestruko poveća.
“Od aprila do septembra,ovdje ima baš dosta ljudi. Što samih turista, što ljudi koji ovde imaju svoje kuće. Ljuta je za nas mještane, ali čujemo i za one koji dolaze i uvijek se vraćaju, pravi raj na zemlji. Prelijepe plaže, divan pogled i najlepši zalazak sunca. Najviše nam dolaze gosti iz regiona, bivših jugoslovenskih republika, ali ima i stranaca. Ovdje je idealno mjesto za porodični odmor”, kaže za RINU jedan od mještana, prenosi b92.
Da li Novak Đoković posjeduje vilu u Ljuti?
Linker
Ušuškana i prelijepa, Ljuta je i pravi raj za bogate investitore. Izuzetno visoke cijene nekretnina ovdje nisu novost, a rijetko da se koja, pa čak i ona najmanja, može naći ispod pola miliona evra. Vilu na samoj obali mora u Ljuti imali su Elena i Jugoslav Karić, ali i, kako su mediji prošle godine pisali, najbolji teniser svih vremena Novak Đoković.
“Ono što smo čuli jeste da ta vila koju je kupio ima svoju privatnu plažu. Kao i sve kuće ovdje od kamena je i u odličnom stanju, ali koliko smo mogli da vidimo na tom objektu u toku su bili i neki radovi. Nismo ga ovog ljeta još vidjeli ovdje kod nas u Ljuti, iako smo vidjeli da je bio u Kotoru sa Marijom Šarapovom. Čuli smo da je on sada više u Portonovom, tako da da li je to stvarno njegova nekretnina u Ljuti možemo samo da nagađamo”, dodaje mještanin.
Barokna crkva Svetog Petra – biser mjesta Ljuta
U središnjem dijelu naselja Ljuta, na uzdignutom i ograđenom kamenom platou u neposrednoj blizini mora, nalazi se barokna crkva posvećena Svetom Petru. Njena izgradnja je počela oko 1700. godine da bi konačno bila završena 1780. godine. Izgrađena je klesanim kamenim kvaderima koje su mještani pomorci dovozili sa Korčule.
Prostorni raspored ove crkve podsjeća na čuvenu i nadaleko poznatu crkvu Gospa od Škrpjela koja je najverovatnije i bila uzor graditeljima.
U crkvi se nalaze tri mermerna oltara, a na sjevernom se nalazi rad malo poznatog mletačkog majstora, Mikelea Đirardija. U pitanju je srebrom okovana Bogorodica sa Hristom, tipa Odigitrije, koja je već vijekovima, od 1855. godine zbog zavjeta datog za vrijeme kolere, posebno poštovana od mještana.
-
Politika2 dana agoPALE MASKE U BIJELJINI! “Najžešći” opozicionar POKAZAO PRAVO LICE! Ljubiša Petrović nakon 6 godina glume pao u zagrljaj SNSD-u! (FOTO)
-
Politika2 dana agoRASPAD U REŽIMSKIM REDOVIMA: SNSD-ovci zaratili međusobnim optužbama za korupciju i nesposobnost!
-
Hronika2 dana agoCRNI DAN NA CESTI: Tri života ugašena u teškoj nesreći kod Banjaluke
-
Politika2 dana agoU SVIJETU OSTAVKA I ZATVOR, KOD NAS FOTELJA I NAGRADA! Šokantna istina o političarima u Srpskoj! Što veća afera, to bolja POZICIJA
-
Svijet3 dana agoINCIDENT ISPRED SUPERMARKETA U NJEMAČKOJ: Tromjesječna beba oteta iz kolica, dignuti helikopteri
-
Region3 dana agoPREPISKA MAJKE I DJEČAKA UBICE “Mrzim te! Miljana je njemu napisala: “J*** se sine”, “Stvarno me se sramotiš?”
-
Društvo3 dana agoMJESEC DANA OD OBRUŠAVANJA: Stari most u Gradišci i dalje zatvoren, sanacija neizvjesna
-
Društvo2 dana agoTREĆI ŠAMAR MINISTARSTVU: Sud ponovo srušio dozvolu za rudnik kod Prijedora, mještani traže odgovornost
