Banjaluka
POČELE PRIJAVE Savić-Banjac: Kartice ZA POVOLJNIJU KUPOVINU sačuvaće kućne budžete

Kartice za zdravo djetinjstvo, kao i kartice prijateljstva za povoljniju kupovinu pomoći će našim sugrađanima, različitim kategorijama – da uštede i sačuvaju svoj kućni budžet u skladu sa svim drugim mjerama koje smo uveli.
Poručila je ovo savjetnica gradonačelnika, Mirna Savić – Banjac.
Ističe da su prijave za sve vrsta ovih kartica uveliko počele, te da su sugrađani zainteresovani za ovaj novi vid podrške koji je uvela aktuelna gradska administracija.
-Roditelji djece uzrasta do sedam godina, trudnice, samohrani i roditelji djece sa poteškoćama u razvoju mogu svoj zahtjev da podnesu u Odjeljenje za društvene djelatnosti. Tom karticom mogu u više prodavnica i prodajnih objekata u gradu da kupuju povoljnije, od bebi opreme, igračaka do prehrambenih i drugih potrepština – kazala je Savić – Banjac.
Navodi da je jednostavna procedura prijave za Kartice za zdravo djetinjstvo i Kartice za samohrane i roditelje za djecu sa poteškoćama, kao i za Kartice prijateljstva za penzionere i lica straija od 65 godina, za koje se zahtjevi podnose u Vojnom odsjeku.
I ovom prilikom ona je pozvala sve privredne subjekte, koji žele da se prijave i budu dio ovog programa.
-Smatramo da su to zaista odlične mjere, stalno smo na terenu i vidimo da je veliko interesovanje građana, ali i njihova zahvalnost. I dalje ćemo nastaviti da radimo u pravcu obezbjeđenja novih pogodnosti za naše građane – navela je Savić – Banjac.
Banjaluka
MILADA ŠUKALO: Elementarne nepogode nisu lokalni, već državni problem

Poplave, požari, klizišta – to nisu izazovi koji pogađaju samo jednu opštinu ili grad, već krize koje zahtijevaju koordinisano djelovanje svih nivoa vlasti, poručila je Milada Šukalo, savjetnik gradonačelnika Banjaluke.
„Lokalne zajednice ne mogu same da nose teret prirodnih katastrofa. Potrebna je ozbiljna, sistemska reakcija svih institucija, jer elementarne nepogode ne poznaju administrativne granice“, istakla je Šukalo.
Prema njenim riječima, od poplava 2014. godine pa sve do danas, nedostaje kontinuitet u mjerama zaštite i prevencije.
„Imamo situaciju da se institucije reaguju tek kad se problem već pojavi – tada se obuju bijele ili crne čizme, fotografišu se sa narodom i to je to. S druge strane, lokalne zajednice rade koliko mogu: pravimo planove, programe i pokušavamo da uvedemo sistem zaštite. Ali to nije dovoljno ako izostane podrška viših nivoa vlasti“, naglasila je Šukalo.
Dodaje da je krajnje vrijeme da se prekine praksa prebacivanja odgovornosti.
„Ovo nisu pitanja prestiža ili nadležnosti – ovo je pitanje sigurnosti i opstanka naših zajednica. Vrijeme je za sistemsko i zajedničko djelovanje“, zaključila je.
Banjaluka
ŠTA JE HITNO A ŠTA NE? Stanivuković zatražio da se na dnevni red uvrste ove dvije tačke, HITNO JE PITANJE IZGRADNJE rezervoara Tunjice 1 i 2

Gradonačelnik Draško Stanivuković zatražio je da se na dnevni red treće vanredne sjednice uvrste dodatne dvije tačke i to tačka koja se odnosi na rješavanje pitanja vodosnabdijevanja potkozarskih sela, kao i tačka koja se odnosi na naplatu parkinga na području grada.
– Od šest predloženih tačaka dvije tačke apsolutno ne ispunjavaju uslove da se nađu na vanrednoj sjednici, jer je riječ o tačkama koje nisu hitne i koje ne ometaju normalno funkcionisanje grada. Hitna tačka je pitanje izgradnje rezervoara Tunjice 1 i 2, kojim će biti omogućeno uredno vodosnabdijevanje potkozarskih sela. Važno pitanje je i odluka kojom se reguliše pitanje napalte parkinga, dok pitanje Poslovnika Skušpštine Grada nije hitno jer mi imamo važeći Poslovnik po kojem možemo da radimo – poručio je gradonačelnik.
Kako je istakao, tačke oko izmjene Poslovnika o radu Skupštine, te Prijedlog imenovanja Odbora za praćenje realizacije projekta izgradnje Centralnog spomen-obilježja trebalo bi da se nađu na redovnom zasjedanju.
Banjaluka
MIRNA SAVIĆ BANJAC: Dok građani traže rješenja, mi raspravljamo o nagradama i funkcijama

Dok građani svakodnevno traže odgovore i rješenja za goruće probleme, u institucijama se vodi rasprava o nagradama, komisijama i funkcijama – upozorila je Mirna Savić Banjac gradski menadžer.
„Poslovnik jasno propisuje šta se smatra hitnim. Ono što se danas nalazi na dnevnom redu to sigurno nije. Nije hitno ni dalje urušavanje demokratije kroz nove izmjene Poslovnika, kao što nije hitno ni formiranje apsolutno nepotrebnih komisija“, poručila je Savić Banjac.
Ona je podsjetila da, kada su teme od suštinskog značaja za građane bile u pitanju, sjednice se nisu zakazivale i po osam mjeseci.
„Kad je stvarno bilo hitno – za probleme građana, za konkretne stvari od značaja – institucije su ćutale, a sjednice se nisu ni održavale“, zaključila je.
-
Politika3 dana ago
EUFOR “Naši helikopteri spremni za misiju, NADLIJETAĆE BiH I NOĆU”
-
Društvo2 dana ago
SVE VIŠE GLADNIH! Javna kuhinja “Mozaik prijateljstva” ima na hiljade korisnika
-
Hronika3 dana ago
HAOS U TREBINJU! Vlasnik lokala udario gošću
-
Politika2 dana ago
CRNADAK ODGOVORIO KOVAČEVIĆU “Naučite da ljudi nisu ginuli da biste vi pljačkali zamotani u zastave”
-
Hronika1 dan ago
JOŠ VEĆA TRAGEDIJA! Podlegao još jedan mladić povrijeđen u udesu u Laktašima
-
Banjaluka3 dana ago
STANIVUKOVIĆ “Grad sporta ponovo blista, HVALA NAŠIM ŠAMPIONIMA” (FOTO)
-
Hronika1 dan ago
TUGA! Podlegao jedan od povrijeđenih mladića u SAOBRAĆAJNOJ NESREĆI kod Laktaša
-
Politika24 sata ago
DRINIĆ “Dok Dodik traži povlačenje iz institucija BiH, SNSD TIHO ZAPOŠLJAVA NOVE KADROVE u mrsko im Sarajevo”