Connect with us

Banjaluka

POSKUPLJUJE SVE – SAMO VODA STOJI!? Drinić: SNSD 20 godina uništavao Vodovod, sad mi ispravljamo štetu!

Zahtjev za korekciju cijene vode u Banjaluci je posljedica situacija na koje ova gradska administracija nije mogla da utiče – povećanje poreza i doprinosa, poskupljenje električne energije čak tri puta za dvije godine, što je dovelo do povećanja troškova „Vodovoda“. I naravno da sve loše odluke republičke vlasti, koju predvodi SNSD, imaju negativne posljedice i na lokalni nivo koji je prinuđen da neke stvari koriguje i usaglašava kako sistem ne bi stao.

Rekao je ovo tokom današnje sjednice Skupštine grada Banjaluka Nebojša Drinić, šef Kluba odbornika PDP, ističući da je svako poskupljenje težak i osjetljiv momenat za građane, ali da to nije ničiji hir da bi se opteretio narod, nego je potreba da se održi vodosnabdijevanje, da se urade nove vodovodne i kanalizacione mreže i bude maksimalno na usluzi građanima.

– Problemi „Vodovoda“ nisu od juče ili 2020. godine. To preduzeće je ovoj gradskoj administraciji ostavljeno u izazovnoj situaciji, ostavljeni su dugovi, nije bilo riješeno vodosnabdijevanje za mnoge građane Banjaluke, kao što su potkozarska sela gdje sistem nije adekvatno postavljen, cjevovodi su dotrajali, veliki gubici su na mreži… Niz je loših poteza tokom dvadesetak godina gazdovanja „Vodovodom“ od strane onih koji su danas skupštinska većina, a čije greške treba da ispravlja aktuelna administracija – rekao je Drinić.

Podsjeto je i na ranije afere koje su potresale ovo preduzeće.

– Stanje koje je zatečeno jesu afera sa nezavršenom zgradom, gdje je procjena vještaka da je više od milion KM plaćeno, nego što je izvedeno radova. Plaćani su telefonski računi 750 KM, neki točkići 2000 KM, a koštaju 10 do 20 KM, fotelje čak 3000 KM… Šta se ranije radilo u „Vodovodu“, oslikava i situacija da je im je svojevremeno nestao kamion, pa je pronađen negdje u Tesliću i još niz stvari zbog kojih su predate i krivične prijave – rekao je Drinić.

Ističe da sve to govori da je napravljeno mnogo propusta tokom perioda prethodnih gradskih administracija, što je, uz mnogo loših odluka vlasti sa republičkog nivoa, uslovilo da se danas mora izvršiti korekcija cijena vode.

– I kolege iz većine priznaju da je sve poskupilo. Ako poskupi repromaterijal, električna energija, budu povećani porezi i doprinosi, onda je logično da se cijena usluge mora korigovati – ističe Drinić.

Podsjetio je da Banjaluka proizvodi vodu i za Laktaše i Čelinac i Ribnik i dio Prijedora, te da nosi odgovornost i za te lokalne zajednice.
– Ako dođe do situacije da banjalučki „Vodovod“ mora da smanjuje kapacitete onda će, nažalost, morati ići restrikcije i prema ovim lokalnim zajednicama. U Banjaluci je i danas najjeftinija voda. Ako skupštinska većina smatra da vodovodi koji funkcionišu u okolnim mjestima posluju bez problema zato što ih vode kadrovi iz njihove političke opcije i da nije važna cijena vode, neka oni u svojim mjestima smanje cijenu, pa će vidjeti da za šest mjeseci neće biti u stanju da adekvatno posluju. Neophodno je da se usvoji odluka o korekciji cijena vode u Banjaluci da bi sistem funkcionisao i za Banjalučane i za sve građane koji zavise od banjalučkog „Vodovoda“ – poručio je Drinić.POSKUPLJUJE SVE – SAMO VODA DA OSTANE U MJESTU?

Banjaluka

Stanivuković isprozivao Ninkovića: “SKUPŠTINA JE UMRLA, PREDLOŽIĆU KOMEMORACIJU!”

Gradonačelnik Banjaluke, Draško Stanivuković ironično je rekao da će predložiti da se održi komemoracija za Skupštinu Banjaluke, s obzirom da predsjednik, Ljubo Ninković mjesecima ne zakazuje redovne sjednice.

– Ninković je češći na RTRS-u nego u skupštinskoj sali, izgleda da je tamo skupština, samo ja to ne znam. Preložiću odbornicima da napravimo komemoraciju skupštinskoj sali i da odamo poštu skupštini koja je umrla – rekao je Stanivuković.

On je dodao da redovnih sjednica nije bilo mjesecima.

– Pauza u julu, pauza u avgustu, pa septembar , oktobar, novembar, jel to vama normalno? – navodi Stanivuković.

On napominje da je gradska administracija pripremila sve što je rukovodstvo skupštine tražilo. Napominje i da je jedanaest odbornika potpisalo zahjev da se održi redvna sjednica.

– Sve smo dostavili. Budžet je dostavlje, već 15 dana se kiseli, pa nije to kupus, to je ozbiljan dokument – navodi on i dodaje:

-Teslić ide na jedanaestu sjednicu, a isto bio problem skupštinske većine, Derventa 11 ili 12, Prijedor 9, 10 sjednica, samo zasjedanja nema kod nas, a onda pričaju kako je Draško loši i kako mi blokiramo, a ni hoće naprijed, – naveo je Stanivuković.

 

Nastavi čitati

Banjaluka

TURISTI POLUDJELI ZA BANJALUKOM! Za devet mjeseci stiglo skoro 100.000 gostiju!

Banjaluku je za devet mjeseci ove godine posjetilo 96.295 turista, što je za devet odsto više nego lani, a očekuje se da će rast turističkog prometa biti nastavljen do kraja godine, rečeno je u banjalučkoj Turističkoj organizaciji.

Iz Turističke organozacije su naveli da je u ovom periodu ostvareno 148.738 noćenja, a prošle godine 136.599, što je za 8,8 odsto, uz napomenu da su to samo registrovani turisti koje evidentiraju hoteli, moteli i pansioni.

Samostalni stručni saradnik u Turističkoj organizaciji Banjaluka Mladen Šukalo izjavio je da treba dodati još 3.037 dolaska i 5.733 noćenja u tipovima smještaja apartmani, sobe za iznajmljivanje, kuće za odmor i seoski turizam.

On je rekao da su to podaci evidencije prometa koja se vodi od 1. januara.

Šukalo je naveo da je Banjaluku u septembru posjetilo 12.576 turista, od čega 3.717 domaćih i 8.859 stranih turista, koji su ukupno ostvarili 19.067 noćenja ili za 1.915 noćenja više nego u septembru lani.

Domaći turisti su u septembru ostvarili 5.775 noćenja, a strani 13.292.

Šukalo je izrazio očekivanje da će do kraja godine biti dostignuto 130.000 dolazaka i 200.000 noćenja, prenosi Srna.

Nastavi čitati

Banjaluka

Drinić kumovao novosoveštanim temeljima parohijskog doma u Dervišima (FOTO)

Šef Kluba odnornika PDP-a u Skupštini Grada Banjaluka Nebojša Drinić kumovao je  novoosveštanim temeljima parohijskog doma u Dervišima

-Neizmjerno sam srećan i zahvalan Bogu što sam danas kumovao novoosveštanim temeljima parohijskog doma u Dervišima.
Sabrali smo se u molitvi i radosti sa vjerujućim narodom kod Hrama rođenja Presvete Bogorodice, uz podsjećanje da srpski narod može prebroditi sve nedaće samo u jedinstvu i slozi-poručio je Drinić i dodao:

 

-Poštujući duhovnost i zavjet naših predaka, usmjeravamo našu djecu ka trajnim vrijednostima. Da ostanemo zajedno na putu svetosavlja jer Srpska pravoslavna crkva je temelj našeg identiteta i opstanka.

BLink

Nastavi čitati

Aktuelno