Connect with us

Region

POZNATO GDJE ĆE BITI NAJKRITIČNIJE! Spremite se, stižu još dva vala obilnih padavina

Razvedrilo se u većini predjela, ali ima magle u unutrašnjosti, i vrlo je gusta, stoga se vozači pozivaju na oprez. Lokalno pada i slaba rosa, putevi su mokri i skliski, stoga iz Hrvatskog autokluba pozivaju vozače da brzinu i način vožnje prilagode uslovima na putevima.

U nastavku srijede kiše i pljuskova biće uglavnom duž Jadrana i u područjima uz Jadrana, i to uglavnom poslijepodne i naveče.

Nestabilno će biti i tokom četvrtka, a prema kraju dana ponovno intenziviranje padavina sa zapada.

Tokom petka će duž Jadrana i u područjima uz Jadran lokalno biti obilnije padavine.

Novi kišni val slijedi u nedjelju. I tokom nedjelje će padavine biti najviše izražene biti duž Jadrana i u područjima uz Jadran, navodi “N1”.

Region

MILANOVIĆ SARKASTIČAN “Dok nam stigne oružje PROĆI ĆE DVA RATA”

Hrvatski predsjednik Zoran Milanović komentarisao je danas nabavku naoružanja od Francuske i Njemačke, istakavši da nema ništa protiv, upozorivši da će to naoružanje Hrvatskoj biti na raspolaganju za pet godina, do kada bi se, kako je rekao, mogla završiti čak dva svjetska rata.

“Nisam protiv nijedne transakcije, sve što hrvatska vojska dobije više nego što ima sada je dobro. Cena i faktori koji se u to upliću je druga stvar”, izjavio je Milanović.

Ipak, upozorio je na dugi rok isporuke i proizvodne kapacitete na Zapadu.

“Kupovina za masne pare doći će u Hrvatsku i biti na raspolaganju hrvatskoj vojsci za pet godina do tada se mogu završiti dva svjetska rata. A zašto je to tako? Niko nije u stanju proizvesti tu količinu za tu cenu u zapadnom svijetu”, zaključio je Milanović.

Hrvatski premijer Andrej Plenković predvodi delegaciju Vlade u posjeti Parizu tokom koje će biti potpisan ugovor o kupovini 18 samohodnih francuskih haubica Cezar.

U srijedu delegacija Hrvatske predvođena Plenkovićem putuje u Berlin, gdje će biti potpisan ugovor o kupovini 44 njemačka tenka Leopard.

Nastavi čitati

Region

MACUT TVRDI DA JE ENERGETSA SITUACIJA STABILNA! Do januara razrešenje dešavanja sa NIS-om

Predsjednik Vlade Srbije Đuro Macut rekao je da je energetska situacija trenutno potpuno stabilna i da do januara očekuje razrešenje situacije sa Naftnom industrijom Srbije (NIS).

Macut je istakao da nestašice neće biti.

“Trenutno je situacija u zemlji potpuno stabilna, imamo kontrolisanu situaciju, nećemo imati nestašica, a život u Srbiji je potpuno normalan”, istakao je premijer za RTS. Srna

Nastavi čitati

Region

ZARADIO 25.000 EVRA Kolumbijac na području Splita organizovao pružanje seksualnih usluga

Opštinsko državno tužilaštvo u Splitu podiglo je optužnicu protiv četrdesetogodišnjaka Kolumbijca koji je na području Splitsko-dalmatinske županije organizovao pružanje seksualnih usluga uz novčanu naknadu, te tako ostvario protivpravnu imovinsku korist od najmanje 25.000 evra.Usluge su pružale četiri državljanke Kolumbije sa kojima je optuženi dogovarao raspodjelu zarade, prenose hrvatski mediji.

Prema navodima optužnice, podignute zbog krivičnog djela prostitucija, osumnjičeni je od juna do septembra organizovao pružanje seksualnih usluga. Tužilaštvo je u optužnici predložilo produženje istražnog zatvora zbog opasnosti da bi osumnjičeni mogao da ponovi krivično djelo ako bude pušten na slobodu.

Nastavi čitati

Aktuelno