Connect with us

Politika

PREBACIVANJE LOPTICE! Dodik zabrinut zbog situacije u Srbiji?

Ono što će uslijediti, dobro je za Republiku Srpsku.

On je na Palama rekao da je Republika Srpska repozicionirala svoju poziciju.

Prema njegovim riječima, ona je znatno bolja u odnosu na prije 10 mjeseci, kada je bila pred likvidacijom.

Dodik se obratio na svečanosti povodom otkrivanja spomenika posvećenog stvaraocima i braniocima Republike Srpske.

“Republika Srpska je tu da pokaže i dokaže da je opstanak srpskog naroda ovde moguć kao i drugih naroda, ali da svi moraju da uvažavaju Republiku Srpsku”, naglasio je Dodik.

Dodik je rekao da Republika Srpska ne želi da se obračunava s bilom kim, već samo želi da je pusti da radi i gradi.

“Sada znamo šta i kako branimo, znamo gdje smo i dokle smo. Republika Srpska je perspektiva za srpski narod. Republika Srpska je trajna kategorija i niko je ne može osporiti”, poručio je Dodik.

On je dodao da su najezdom islamizma hrišćani ugroženi, te da onaj ko to ne razumije ne može ni da se bavi društvenim i političkim radom na ovim prostorima.

Dodik je rekao da se više ne može trošiti vrijeme na zabludu o jedinstvu, navodeći da je apolutno jedinstvo nemoguće, te da je potrebna moćna i kvalifikovana većina, koju Republika Srpska ima.

On je izrazio zabrinutost zbog situacije u Srbiji, te istakao da Srbija mora da ojača.

Dodik je istakao da je Republika Srpska savladala brojna iskušenja od svoga nastanka 9. januara 1992. godine do sada i izrazio uvjerenje da su okolnosti danas drugačije i da postoji šansa da se stabilizuje Srpska.

Ističući da predsjednik SAD Donald Tramp pokazuje nove poglede na stanje u svijetu, Dodik je rekao da Republika Srpska to sluša i vjeruje da njegova politika može da bude okvir u koji se može uključiti.

“On kaže da je stvar država stvar ljudi na tom prostoru i da Amerika mora prestati da se miješa u unutrašnje stvari i da oblikuje druge države. To je okvir koji smo dobro čuli”, rekao je Dodik.

On je naglasio da Republika Srpska vjeruje u rehabilitovanu moć Rusije i njenog predsjednika Vladimira Putina koji je ponovo od Rusije napravio globalnu silu.

Politika

STANIVUKOVIĆ ČESTITAO BLANUŠI! “Siguran sam da će SDS na čelu sa vama biti kadar da OKUPI DOVOLJNO PATRIOTSKIH SNAGA”

Predsjednik Pokreta Sigurna Srpska i gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković uputio je čestitku profesoru doktoru Branku Blanuši povodom njegovog izbora za predsjednika Srpske demokratske stranke.

– Iskrene čestitke prijatelju, profesoru doktoru Branku Blanuši na izboru za predsjednika Srpske demokratske stranke. Želim vam mnogo sreće, snage i istrajnosti u novoj ulozi – poručio je Stanivuković.

On je izrazio uvjerenje da SDS, predvođen Blanušom, ima kapacitet da okupi snažne patriotske snage i ponudi jasnu viziju budućnosti.

– Siguran sam da će SDS na čelu sa vama biti kadar da okupi dovoljno patriotskih snaga, volje za pobjedu i političke mudrosti da zajedno zakoračimo u svjetliju budućnost za građane Republike Srpske. Podrška Pokreta Sigurna Srpska na tom putu neće izostati – naglasio je Stanivuković.

Na kraju, Stanivuković je Blanuši poželio uspjeh u radu i odlučno, ali odgovorno vođenje stranke.

– Želim vam uspjeh i mirnu, ali odlučnu ruku u vođenju stranke, u interesu ljudi, društva i budućnosti Republike Srpske – zaključio je Stanivuković.

Nastavi čitati

Politika

“REPUBLIKA SRPSKA MAJKA JUNAKA”, slogan pod kojim se obilježava 9. januar (FOTO)

“Republika Srpska majka junaka”, slogan je pod kojim se ove godine obilježava Dan Republike, 9. januar.

Dan Republike će i ove godine Republika Srpska obilježiti nizom manifestacija. Svečanosti su planirane 5, 8. 9. i 10. januara.

U program obilježavanja je na prijedlog Odbora Vlade Republike Srpske za njegovanje tradicije oslobodilačkih ratova, kao poseban događaj, uvršten “Dan Republike i Dan boraca Odbrambeno-otadžbinskog rata”.

Republika Srpska nastala je 9. januara 1992. godine u Sarajevu kao Republika srpskog naroda u BiH odlukom tadašnje Skupštine srpskog naroda u BiH.

Nastavi čitati

Politika

ŽELIMIR NEŠKOVIĆ “Izbori se trebaju poništiti na svim biračkim mjestima u 4 LOKALNE ZAJEDNICE”

U petak u ponoć istekao je rok za dostavljanje žalbi na odluku Centralne izborne komisije BIH, kojom su prijevremeni izbori za predsjednika RS poništeni na 136 biračkih mjesta u 17 opština. Žalbe na odluku dostavili su i SNSD, i SDS, te će one, u skladu s Izbornim zakonom BiH biti proslijeđene Apelacionom odjeljenju Suda BIH, koje ima rok od tri dana da razmotri i odgovori na žalbe.

SNSD, čiji je kandidat Siniša Karan, nakon utvrđivanja rezultata izbora, već proglasio pobjedu, traži poništavanje odluke CIK-a o ponavljanju izbora na 136 biračkih mjesta.

– SDS je dostavio žalbu, jer smatramo da se rezultati izbora trebaju poništiti na svim biračkim mjestima u četiri lokalne zajednice – Bratunac, Laktaši, Zvornik i Doboj. Naš stav temeljimo na podacima da je kontaminirano više od 50 posto biračkih mjesta u ovim gradovima i postoji realan osnov da se Apelaciono odjeljenje Suda BiH na taj način odredi. Kada je riječ o nepravilnostima, imamo slučaj na jednom biračkom mjestu u Doboju da je neko glasao za 58 ljudi. Čak i za čitave porodice. To može da bude 10 ili 20 posto od ukupnog broja onih koji su glasali na tom biračkom mjestu. Dakle, ovi izbori su potpuno kontaminirani i mi insistiramo da ne čekamo oktobar 2026. već da se sada, na ponovljenim izborima na 136 biračkih mjesta, koliko je CIK odlučio ili na više od 250 biračkih mjesta u 4 lokalne zajednice, koliko mi tražimo, primjene tehničke izmjene Izbornog zakona. Da se koriste skeneri, uređaji za biometrijsku identifikaciju, jer na taj način bi definitivno demokratski izborni proces bio obezbjeđen – kazao je potpredsjednik SDS-a Želimir Nešković, prenosi Avaz.

Nastavi čitati

Aktuelno