Connect with us

Društvo

PREDSJEDNIK VSTS PORUČIO: “Ne sumnjajte u institucije pravosuđa BiH, DRŽAVA ĆE DOĆI PO SVAKOGA!”

Sanin Bogunić, predsjednik Visokog sudskog i tužilačkog savjeta BiH (VSTS BiH) je rekao da će politička kriza uskoro završiti.

Nemojte uopšte da imate sumnju u institucije pravosuđa Bosne i Hercegovine, ni u Tužilaštvo ni u Sud. On će postupiti sigurno u skladu sa zakonskim odredbama i procesuirati taj i sve druge predmete. Možda je ovaj predmet malo sada istaknutiji i jeste i u javnosti i u društvu itd. Ali je jako bitno da se poštuju i prava osumnjičenih. S druge strane, država će doći po svakoga, rekao je Bogunić.

Na pitanje šta s onima koji negiraju te iste institucije, te osumnjičeni koji javno govore da neće da se odazovu institucijama BiH, pravosuđu, Bogunić je poručio da je i to “njihovo pravo”.

– Možemo to i tako gledati, ali s druge strane, država postupa u skladu s propisima i zakonom. Nemojte sumnjati u to – rekao je Bogunić za FTV navodeći da se Tužilaštvo BiH ne plaši nikoga:

– Niti se ti tužioci ne boje nikoga već žele da ispoštuju zakonom propisane procedure kao i prema svim drugim građanima ove zemlje i to je, vjerujte, jako bitno. Dakle, pravo, odnosno zakoni moraju vrijediti isto i za sve ljude”.

Podsjetimo, Tužilaštvo BiH je jutros izdalo nalog za privođenje predsjednika Republike Srpske Milorada Dodika, premijera RS Radovana Viškovića i predsjedavajućeg Narodne skupštine RS Nenada Stevandića koji se sumnjiče za krivično djelo “napad na ustavni poredak BiH”, piše N1.

Društvo

NERADNI DANI 1., 2. I 9. MAJ! Praznici se nastavljaju

Neradni dani u Srpskoj povodom 1. maja i Dana pobjede nad fašizmom

Vlada Republike Srpske donijela je odluku o proglašenju neradnih dana povodom predstojećih praznika.

Povodom obilježavanja Međunarodnog praznika rada, neradni dani biće srijeda, 1. maj, i četvrtak, 2. maj. Građani Republike Srpske imaće priliku da ova dva dana provedu odmarajući se i obilježavajući praznik rada.

Takođe, povodom obilježavanja Dana pobjede nad fašizmom, neradni dan biće četvrtak, 9. maj. Ovaj dan obilježava se u znak sjećanja na završetak Drugog svjetskog rata i pobjedu nad fašističkim silama.

Iz Vlade Srpske podsjećaju građane da su u dane državnih praznika obavezni da poštuju zakonske propise koji regulišu rad ugostiteljskih, zdravstvenih i hitnih službi, koje će dežurati i obavljati poslove od javnog interesa.

Nastavi čitati

Društvo

VREMENSKA PROGNOZA! Sunčano i toplije, PONEGDJE MOGUĆA KIŠA

U Republici Srpskoj i Federaciji BiH /FBiH/ će biti toplije, na sjeveru pretežno sunčano, a u ostalim predjelima promjenljivo oblačno s prolaznom kišom ili pljuskovima ponegdje.

Ujutro se po kotlinama i dolinama rijeka očekuje magla, saopšteno je iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda.
U Hercegovini će se poslije podne javiti lokalni razvoji oblačnosti koji će usloviti pljuskove s grmljavinom
Uveče uglavnom suvo uz postepeno razvedravanje sa sjeveroistoka.

Duvaće slab do umjeren vjetar, u Semberiji uveče na udare pojačan, sjeveroistočni do istočni.

Jutarnja temperatura vazduha iznosiće od pet u višim predjelima do 11 na jugoistoku, na jugu do 14, a dnevna od 18 do 23, u višim predjelima od 14 stepeni Celzijusovih.

Nastavi čitati

Društvo

DANU SJEĆANJA NA ŽRTVE GENOCIDA u Donjoj Gradini prisustvovalo oko 15.000 GRAĐANA

Danu sjećanja na žrtve genocida nad Srbima, Јevrejima i Romima u Nezavisnoj Državi Hrvatskoj i 80 godina od proboja logoraša iz koncentracionog logora Јasenovac, koji je obilježen danas u Donjoj Gradini, prisustvovalo je oko 15.000 građana iz svih krajeva Republike Srpske i regiona, rečeno je u Ministarstvu unutrašeih poslova Republike Srpske.
Sjećanju na 500.000 Srba, 40.000 Roma, 33.000 Јevreja i 127.000 antifašista, koji su mučki ubijeni, prisustvovali su zvaničnici Republike Srpske i Republike Srbije, te brojni diplomatski predstavnici, građani, učenici i potomci stradalih, kao i domaće i inostrane medijske ekipe.

Iz MUP-a su istakli da su istorijskom času, koji je jutros održan, prisustvovali i učenici Srednje škole unutrašnjih poslova.

Policijski službenici su od ranih jutarnjih časova bili angažovani kako bi najavljene aktivnosti protekle mirno i dostojanstveno.

– Zahvaljujući planskim mjerama i radnjama koje su preduzimane već danima, a čiji je nosilac bila Policijska uprava Prijedor, oko 200 autobusa i 1.000 putničkih vozila je danas bez ikakvih problema posjetilo i napustilo područje Spomen-područja Donja Gradina – naveli su iz MUP-a.

Nastavi čitati

Aktuelno