Connect with us

Hronika

Preživjeli opisali kobnu noć u Donjoj Jablanici: “BLATO JE IŠLO DO PRSA” (VIDEO)

Lejla Zalihić i njena kćerka Asja (13) iz Donje Jablanice bježale su od prizemlja do trećeg sprata, ali za manje od 20 minuta i tu je voda došla do plafona.

Na sreću, preživjele su, a priča o njima tokom proteklih dana je obišla regiju. Kako Zalićeva ističe u razgovoru za Al Jazeeru, kuća se, te noći, zatresla.

“Kuća je se jednom zatresla, drugi put i treći put mi smo zajedno s kućom pali. Mene je voda nosila, ne znam, išla sam u krug i kako sam išla u krug tako sam zraka uzimala”, istakla je Lejla Zalihić.

Asja Zalihić, Lejlina trinaestogodišnja kćerka, ističe da je čula da se neko dere.

“Dere se u pomoć i doziva moje ime. Ja sam mislima, nema niko drugi osim mame ili mog babe”, kaže ona.

Zatim je, kako priča Lejla upitala Asju da li je to ona na šta joj je kćerka potvrdno odgovorila.

“Ja sam tu dobila neku snagu i između tih drva sam zaronila dolje. Udaralo me je u glavu, došla sam nekako do nje. Ona je sva bila crna od hladnoće”, prisjeća se Zalihićeva.

Asja ističe da je uzela drvo i stavila ispod sebe.

“Ja sam uzela neko drvo, stavila sam ispod sebe da ne bih morala da plivam, samo sam plutala na tome. U međuvremenu je bilo svanulo, pa smo mogli da vidimo. Onda smo išli gore kroz šumu, penjali se, kiša udarila, hladno, užasno”, govori ona.

Al Jazeera je razgovarala sa još jednim stanovnikom ovog mjesta. Kuća Kenana Masla u Donjoj Jablanici prva je do magistrale.

“Kako je išlo blato, držali smo vrata, ali već je kroz kuhinjski prozor probilo, tako da je vrata od dnevnog boravka i kuhinje probilo. Tuda je blato išlo sve negdje do prsa, samo su rekli majci ‘ne izlazi’. Tu negdje do prsa došlo blato i samo je onda puklo sve”, rekao je Maslo.

Za manje od pola sata počela je borba za život i smrt.

“I onda je bila samo borba za život. Negdje isplivavam, nemam pojma gdje sam bio desetak sekundi, kako nas je to nosilo. Samo sam se jednom pronašao nekih 70 metara ispod kuće blizu komšije Munira, na livadi”, rekao je Kenan Maslo.

Uncategorized

HOROR U VRTIĆU! Vaspitač (45) priznao krivicu za 26 seksualnih NAPADA NA DJECU

Radnik vrtića priznao je krivicu za 26 seksualnih prestupa protiv djece nakon jedne od najpotresnijih i najsloženijih istraga seksualnog zlostavljanja djece Metropolitenske policije.

Vinsent Čan (45) iz Finčlija radio je u vrtiću u sjevernom Londonu između 2017. i 2024. godine.

Prekršaji uključuju pet tačaka optužnice za seksualni napad na dijete penetracijom, četiri tačke optužnice za seksualni napad na dijete dodirivanjem, 11 tačaka optužnice za snimanje nepristojnih fotografija ili pseudofotografija djeteta i šest tačaka optužnice za izradu nepristojnih fotografija ili pseudofotografija djeteta.

Potonji prekršaji uključivali su slike iz kategorija A, B i C, pri čemu kategorija A prikazuje najteže zlostavljanje.

Čan će biti osuđen na Krunskom sudu u Vud Grinu 23. januara.

Metropolitenska policija izjavila je da je ovo jedna od njihovih najpotresnijih i najsloženijih istraga seksualnog zlostavljanja djece, prenosi “Sky“.

Nastavi čitati

Hronika

BRAVO ZA POLICIJU! Pedofil uhapšen na djelu!

Banjalučanin M. S. uhapšen je u nastavku operativne akcije “Karika” nakon što je došao na dogovoreni sastanak sa maloljetnom žrtvom radi obljube, ali su ga umjesto nje dočekali inspektori policije i stavili mu lisice na ruke, potvrđeno je “Glasu Srpske”.

Iz Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske (MUP RS) saopšteno je da ga terete da je putem društvenih mreža stupao u kontakt s djecom s kojima je komunicirao na seksualno eksplicitan način i dogovarao sastanak radi obljube .

Njega su danas uhapsili pripadnici Jednice za visokotehnološki kriminalitet Uprave kriminalističke policije MUP-a RS.

– Navedeno lice se sumnjiči da je u prethodnom vremenskom periodu koristeći društvene mreže i aplikacije za komunikaciju stupao u kontakt sa djecom, nakon čega je komunicirao na seksualno eksplicitan način. Slao im je fotografije i video snimke sa seksualno eksplicitnim sadržajem i od djeteta je tražio da se fotografiše na seksualno eksplicitan način i sačini video snimke sa seksualno eksplicitnim sadržajem, te da mu se takve fotografije i video snimci pošalju-saopšteno je iz MUP-a RS

Dodali su da je osumnjičeni kroz komunikaciju s djetetom uporno dogovarao sastanak radi vršenja obljube ili sa njom izjednačene polne radnje.

– On je na taj sastanak došao dana 03.12.2025. godine, kom prilikom je i lišen slobode. U toku su pretresi lokacija koje koristi lice lišeno slobode. Sve mjere i radnje policijski službenici preduzimaju pod nadzorom Okružnog javnog tužilaštva Bijeljina-stoji u saopštenju policije.

Osumnjičenog M. S. terete da je počinilo krivična djela iskorištavanje kompjuterske mreže ili komunikacije drugim tehničkim sredstvima za izvršenje krivičnih djela seksualnog zlostavljanja ili iskorištavanja djeteta, iskorištavanje djece za pornografiju i krivično djelo upoznavanje djece sa pornografijom.

Nastavi čitati

Hronika

DIREKTOR NAKON POŽARA U TREBINJSKOJ BOLNICI: Nije prvi put da se ovako nešto dešava

Najvjerovatnije da je uzrok požara koji je sinoć, 2. decembra, izbio u Bolnici Trebinje kvar na instalacijama, kazao je za “Nezavisne novine” Nedeljko Lambeta, direktor ove zdravstvene ustanove.

Ističe da ovo nije prvi put da se ovako nešto dešava.

“I proljetos smo imali problem kada je dvije trećine bolnice bilo bez struje nekoliko sati”, rekao je Lambeta.

Prema njegovim riječima, svih 13 pacijenata je na vrijeme evakuisano i sve je odrađeno zahvaljujući medicinskom osoblju, vatrogascima i volonterima.

“Kompletan drugi sprat je evakuisan, očišćena su sva odjeljenja i sve je vraćeno u prvobitno stanje, tako da jutros sve funkcioniše, osim neurološkog odjeljenja gdje se narednih 10 dana neće moći raditi. Pacijenti će u međuvremenu biti prebačeni na drugo odjeljenje“, rekao je Lambeta.

Dodao je da je požar izbio u ljekarskoj sobi.

Podsjetimo, u Bolnici Trebinje, sinoć , 2 decembra, izbio je požar na odjeljenju za Neuorologiju.

Nastavi čitati

Aktuelno