Connect with us

Hronika

PRIJETNJE SMRĆU IZ AMERIKE! Elvir iz Čikaga poručio da će u Srpskoj ubijati od djece do Dodika

Protiv Elvira Čustovića iz Čikaga, koji je inače porijeklom iz Gacka, pokrenuta je istraga zbog prijetnji terorizmom, odnosno njegovih navoda da će pobiti sve živo u Republici Srpskoj, potvrđeno je „Glasu Srpske“

Čustović je putem telefona pozvao službeni broj Policijske stanice u Gacku, a nakon toga i Policijske uprave u Trebinju i uputio gnusne prijetnje.

– Govorio je da  će pobiti sve živo, od djece, građana, pripadnika policije, do predsjednika Republike Srpske Milorada Dodika. Prijetio je da će sve ”ubiti i zaklati”. Govorio je da će započeti rat u BiH i iznosio salve uvreda i prijetnji – rekao je izvor blizak istrazi.

Čustović je  poziv uputio sa svog telefonskog broja i brzo je identifikovan.

Iz Policijske uprave Trebinje navodeći inicijale saopštili su E.Č. Terete da je počinio krivično djelo terorizam.

– Policijski službenici Policijske uprave Trebinje su zaprimili poziv na službeni broj telefona od lica inicijala E.Č. koje je uputilo prijetnje po život i tijelo, kao i imovinu građana Republike Srpske-stoji u saopštenju.

Navodi se da  Policijski službenici Policijske uprave Trebinje pod nadzorom Republičkog javnog tužilaštva Republike Srpske sprovode sve mjere i radnje s ciljem dokumentovanja krivičnog djela terorizam.

Hronika

SAM BOG GA SAČUVAO! Dječak (7) pao sa 5. sprata zgrade – evo šta mu je spasilo život

Grad još bruji o sinoćnoj nesreći koja se srećom nije završila tragično. Sedmogodišnji dječak pao je sa petog sprata stambene zgrade “Hari Trade” u samom centru Novog Pazara, ali je, nevjerovatnim spletom okolnosti, preživio.

Kako saznaje redakcija Sandžaka Danas, dječak je u trenutku nesreće bio potpuno sam u stanu. Još uvijek nije poznato kako je došlo do pada, ali se nezvanično navodi da je dijete samo otvorilo prozor ili balkon i izgubilo ravnotežu.

Međutim, dječak je pao na naslagane kartone i travnatu površinu, što mu je – kako ljekari tvrde, vjerovatno spasilo život. U tom trenutku, nekoliko žena koje su se zatekle u blizini pritrčalo je u pomoć. Dječak je bio svjestan i komunikativan, iako je imao vidljive ogrebotine po nogama i posjekotinu na glavi. Prebačen za BeogradHitna pomoć je brzo reagovala i prevezla dječaka u Opštu bolnicu u Novom Pazaru, gdje su mu ljekari pružili prvu pomoć i izvršili neophodne dijagnostičke preglede.

Dječak je kolima Hitne pomoći transportovan za Beograd na dalje posmatranje i neurološke analize.

Prema informacijama iz bolnice, transport ka Beogradu obavljen je nešto iza ponoći. Dječak je tokom cijelog procesa bio stabilan i pri svijesti. U međuvremenu, čitav Novi Pazar šalje poruke podrške. Na društvenim mrežama šire se fotografije i riječi ohrabrenja, a jedna poruka posebno se izdvojila:

“Svi smo uz tebe, molimo Boga da ozdraviš i da se što prije vratiš svojim drugarima na igralište.”

Stanari zgrade “Hari Trade”, kao i građani koji su se zatekli u blizini, i dalje su pod utiskom. Mnogi kažu da ovakve situacije treba da budu opomena roditeljima i društvu koliko je važan nadzor nad djecom, ali i fizička sigurnost stanova, balkona i prozora.

Nastavi čitati

Hronika

HALIDU MUSLIMOVIĆU LJUBAVNICA “DOŠLA GLAVE!” Mora da isplati ogromnu sumu novca

Folk pjevač Halid Muslimović ponovo je izgubio sudski spor protiv bivše partnerke Sonje Bašić. Presuda koju je donio Osnovni sud u Prijedoru nalaže mu da isplati 139.897 KM, uključujući 117.152 KM glavnice, 5.847 KM zateznih kamata i 16.898 KM sudskih troškova.

Sonja Bašić, koja je porijeklom iz BiH, a koja živi u Australiji, tužila je pjevača zbog prevare u iznosu od 400.000 dolara tokom njihove veze između 2015. i 2018. godine, a tvrdila je i da ju je brutalno pretukao. Tužba je pokrenuta 2019. godine, a sud je već jednom presudio u njenu korist, ali je Muslimović podnio žalbu, prenosi Avaz.

Vrhovni sud RS vratio je predmet na ponovljeno suđenje, ali epilog je ponovo bio isti. Muslimović je odustao od vještačenja potpisa, što je dovelo do potvrde prethodne presude.

Uz to, pjevač se suočava s drugim pravnim problemima, jer je sud presudio u korist Azi Handžić iz Prijedora, kojoj mora platiti 45.000 evra. Handžić je Muslimovića tužila 2020. godine zbog nevratnog novca, a konačna presuda odredila je da pjevač duguje 89.462 KM.

Nastavi čitati

Hronika

POGIBIJA ŽOTE I NJEGOVOG BRATA! Objavljeni stravični snimci sa mjesta tragedije

Strašne vijesti stigle su ovog jutra. Fudbaler Liverpula i reprezentativac Portugalije, Diogo Žota, poginuo je u saobraćajnoj nesreći sa svojim bratom Andreom (26).
Prema riječima svjedoka, nesreća se dogodila u proviciniji Samora, u blizini opštine Palasios de Sanabrija. Vozilo u kojem su bili DIogo Žota i njegov brat je sletjelo s puta, a onda je izbio požar, javila je španska Marka.

Svjedoci su pozvali službu za hitne slučajeve, ali je automobil brzo uhvatio požar, koji se proširio i na obližnje rastinje.

Diogo Žota je imao 28 godina, bio je jedan od najboljih fudbalera Portugalije, a u Liverpulu je od 2020. godine. Prije toga je igrao za Pasoš Fereiru, Atletiko Madrid, Porto i Vulverhempton. Za reprezentaciju Portugalije odigrao je 49 mečeva i dao 14 golova.

Nema sumnje, njegov prerani odlazak je veliki udarac za fudbal i sport.

Sada su se pojavile i prve fotografije i snimci sa mjesta tragedije u kojoj su živote izgubili fudbaler Liverpula i reprezentativac portugala Diogo Žota, te njegov mlađi brat Andre.

Nastavi čitati

Aktuelno