Region
PRONEVJERA GODINE? Čuvar vozio novac banke pa ukrao 111.000 maraka
Čuvar Ante (44) optužen je za pronevjeru čak 57.000 evra (111.000 maraka) koje je uzeo dok je s kolegama prevozio novac klijenata u trezor Fine. Prema optužnici, Ante je od svake pošiljke koju su kombijem prevozili u Finu uzimao po jednu vrećicu s novcem sve dok ga nisu otkrili. Bio je to novac jedne banke u Zagrebu.
Samo u februaru učinio je to desetak puta: nekad je to bila vrećica sa samo 29 evra, a nekad je u njoj bilo i 9000 evra.
Ante je tokom istrage sve priznao. Kaže kako je uzimao samo jednu vrećicu po svakoj vožnji. “Ma bio sam u problemima i dugovima, stiskalo me je, morao sam to napraviti. Zaglavio sam u sportskim kladionicama pa su me stiskali kamatari”, rekao je.
U kompaniji navode kako su već podmirili štetu klijentima. Kolegica koja je često bila u pratnji svjedočila je kako je Ante vrećicu s novcem mogao sakriti u pancirku jer ju je samo on nosio dok su ih prevozili, što je svima bilo sumnjivo.
“Kasnije sam od kolege saznala da mu je Ante vratio posuđenih 200 evra i još ga je nagradio s 50 evra. Od svih je posuđivao novac. Nikad ga nije imao, a redovno je posjećivao ugostiteljske objekte”, zaključila je radna kolegica.
Za kazneno djelo pronevjere prijeti mu višegodišnja kazna zatvora. Firma u kojoj je radio teretiće ga za štetu od 57.000 evra, piše “Danica”, prenosi “Index“.
Region
RAZLIKE U CIJENAMA SU OGROMNE: Gdje je ljetovanje ove godine najjeftinije
Nova analiza njemačkog Saveznog zavoda za statistiku, Destatis, pokazuje velike razlike u cijenama ljetovanja širom Evrope i potvrđuje da pažljiv izbor destinacije može donijeti značajne uštede.
Kako piše Fenix Magazin, pozivajući se na podatke Destatisa, najveće uštede trenutno nude zemlje jugoistočne i istočne Evrope, prenosi Nova.rs.
Na vrhu liste najpovoljnijih destinacija nalazi se Sjeverna Makedoniija, gdje su hotelski smještaj i ugostiteljske usluge u prosjeku 52 odsto jeftiniji nego u Njemačkoj. Odmah iza nje nalazi se Bugarska, u kojoj su cijene niže za 47 odsto.
To u praksi znači da bi usluga koja u Njemačkoj košta 100 evra u Sjevernoj Makedoniji u prosjeku koštala svega 48 evra, dok bi u Bugarskoj za istu uslugu bilo potrebno izdvojiti oko 53 evra.
Među zemljama koje takođe nude značajne uštede nalaze se Crna Gora, gdje su cijene u prosjeku niže za 39 odsto, kao i Portugal i Češkac, u kojima su troškovi manji za oko 30 odsto. U Španiji cijene su niže za 22 odsto u odnosu na njemački prosjek.
I Hrvatska i Italija povoljnije od Njemačke
Prednost pojedinih destinacija nije samo u nižim cijenama, već i u dobroj saobraćajnoj povezanosti, zbog čega su lako dostupne automobilom ili vozom.
Iako se često smatraju skupljim turističkim odredištima juga Evrope, Hrvatska i Italija i dalje su nešto povoljnije od Njemačke. Prema podacima koje prenosi Fenix Magazin, cijene u Hrvatskoj u prosjeku su niže za devet odsto, dok su u Italiji niže za dva odsto.
Francuska je takođe nešto povoljnija, sa cijenama nižim za četiri odsto u odnosu na Njemačku.
Island najskuplji
S druge strane, pojedine evropske zemlje skuplje su od Njemačke. Austrija ima gotovo identične cijene, dok su Belgija i Nizozemska skuplje za 13, odnosno 14 odsto.
Najveće razlike bilježe se u sjevernoj Evropi – u Finska i Švedska turisti će u prosjeku platiti oko 10 odsto više nego u Njemačkoj, dok je Norveška skuplja za čak 34 odsto.
Najskupljom destinacijom pokazao se Island, gdje su troškovi smještaja i ugostiteljskih usluga gotovo 49 odsto viši od njemačkog prosjeka.
Veoma visoke cijene bilježi i Švajcarska, koja se takođe nalazi pri samom vrhu liste najskupljih evropskih turističkih odredišta.
Region
JEZIV PRIZOR: Pronašli zmiju među dječjim igračkama na poznatoj jadranskoj plaži
Video sa plaže u Bečićima, objavljen na Instagramu, privukao je veliku pažnju nakon što je na njemu zabilježena zmija koja se provlači među dječjim igračkama ostavljenim na pijesku.
Na snimku se vidi kako zmija prolazi pored kantica i lopatica, dok osoba koja snima sve bilježi sa bezbjedne udaljenosti.
Nije poznato kada je snimak nastao, niti o kojoj vrsti zmije je riječ, ali su u komentarima brojni korisnici izrazili iznenađenje i upozorili na dodatni oprez, naročito kada su djeca u blizini.
Stručnjaci podsećaju da prisustvo zmija u priobalnim područjima tokom ljeta nije neuobičajeno. Savjet je da im se ne prilazi i da se ne pokušava njihovo hvatanje ili teranje, već da se, ukoliko predstavljaju opasnost, obavijeste nadležne službe
Region
POLICIJA HITNO REAGOVALA! Uhapšen zbog prijetnji smrću predsjedniku Srbije NJEGOVOJ PORODICI i članovima Vlade!
U Beogradu je uhapšen muškarac koji je putem društvenih mreža prijetio predsjedniku Srbije, njegovoj porodici, članovima Vlade i pripadnicima policije.
On je osumnjičen da je u prethodnom periodu putem društvene mreže dijelio sadržaje u kojim je iznosio prijetnje, saopšteno je iz Ministarstva unutrašnjih poslova Srbije.
Osumnjičenom je određeno zadržavanje do 48 časova i biće, uz krivičnu prijavu, priveden nadležnom tužilaštvu.
Akciju su sproveli pripadnici Službe MUP-a Srbije za borbu protiv terorizma, po nalogu Posebnog odjeljenja Višeg javnog tužilaštva u Beogradu za borbu protiv visokotehnološkog kriminala.
-
Politika1 dan agoOTIMAČINA ZA MANDATE! Petrović pokazao pravo lice, ultimativno zahtijeva da sam kroji liste za NSRS!
-
Politika2 dana agoNOVI UDAR ZA VUKANOVIĆA: Bivši saradnik tvrdi da su ljudi u Listi za pravdu i red „potrošna roba“
-
Društvo3 dana agoUPALJEN ALARM ZA REPUBLIKU SRPSKU! Vrelina i sparina okovale zemlju, a najgore nas čeka tek od OVOG DANA!
-
Politika3 dana agoSNAŽNO I ODLUČNO! Stanivuković okupio ključne ljude iz izbornih jedinica 7 i 8 – spremni za važne korake!
-
Banjaluka1 dan ago“BANJALUČKO MORE” POSTAJE STVARNOST: Grad dobija šest kilometara novog šetališta uz Vrbas
-
Politika1 dan agoŠAMAR ZA ZDRAVSTVENI RADNIKE! Minić smatra da MINISTRI ZASLUŽUJU VEĆE PLATE od direktora domova zdravlja
-
Politika3 dana agoRASPRODAJA DJEDOVINE! Dug nas gura u provaliju, stranci nam uzimaju RIJEKE, ŠUME RUDNIKE!
-
Politika1 dan agoKAD TI JE TATA MINISTAR! Stevanovićev sin potražuje od Nove Željezare 160 miliona KM
