Connect with us

Politika

Sanja Vulić očitala lekciju Šmitu: Ove riječi će pamtiti, EVO ŠTA MU JE REKLA

Poslanik SNSD-a u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine BiH Sanja Vulić izrazila je uvjerenje da postoji stručni naziv za jučerašnji nastup Kristijana Šmita, ali je sigurna da je i njemu postalo jasno šta znači lažni bošnjački zagrljaj pa je zato onako nervozan.

“Političko, bošnjačko Sarajevo želi satanizaciju Srba i Hrvata, a danas kada je turista Šmit shvatio da su ga jednoumljem i mržnjom doveli u bezizlaznu situaciju, brutalno ih vrijeđa”, rekla je Vulićeva i naglasila da je dijalog u BiH između lidera tri naroda prijeko potreban, a da neustavne naredbe i nametanja od turiste u BiH Šmita vode u sunovrat, nikako ka dijalogu.

Ona je navela da je njemački turista u Sarajevu Kristijan Šmit đonom krenuo na Srbe čim je kročio na tlo zajednice gdje žive tri naroda u dva entiteta.

“Tražio je saveznike u SDA i Bošnjacima, infiltriranim iz SDA u OHR i druge kancelarije međunarodnih zajednica, a nije mario za upozorenja dobro upućenih da je izvjesna dama iz SDA zavela Valentina Incka i da su, zapravo, sve odluke koje je on donio isključivo kreacija SDA”, rekla je Vulićeva.

Ona je naglasila da su Srbi čestit, ponosit i iskren narod i nema osnova da se Šmit vrijeđa kada mu otovoreno kažu da je on turista, jer ga Savjet bezbjednosti nije potvrdio, i da kao takav ne može imati veća prava u odnosu na bilo koje druge turiste.

Vulićeva je dodala da javnost još čeka odgovor Službe za poslove sa strancima o statusu Kristijana Šmita u BiH.

Izvor: Srna

Politika

STANIVUKOVIĆ U KOTOR VAROŠU “Naša era tek počinje, PDP je snaga promjena!”

Predsjednik Partije demokratskog progresa, Draško Stanivuković, prisustvovao je radnom sastanku Opštinskog odbora PDP u Kotor Varošu, gdje je sa članovima lokalnog odbora i načelnikom Zdenkom Sakanom razgovarao o postignutim rezultatima i planovima za predstojeći period.

Kako ističu iz PDP-a, atmosfera u Kotor Varošu bila je više nego ohrabrujuća, s obzirom na to da je ovaj odbor potvrdio svoju političku snagu i povjerenje građana – kroz osvojeni mandat načelnika i čak šest odborničkih mjesta.

Predsjednik PDP-a je izjavio:

– Naša snaga raste! Imali smo produktivan i sadržajan radni sastanak Opštinskog odbora PDP u Kotor Varošu, gdje smo utvrdili sjajan izborni rezultat – mandat načelnika i šest odbornika. Naš odbor je, na čelu sa Zdenkom Sakanom, organizovan i disciplinovan, spreman da dalje nastavi razvoj opštine, što vidimo kroz realizovane projekte. Ovaj odbor je nezaobilazan i u promjenama koje ćemo širiti širom Republike Srpske. Ovo je vrijeme novih ljudi, nove snage. Naša era tek počinje! – poručio je Stanivuković.

PDP najavljuje intenzivniji rad na terenu, širenje mreže članova i snažniji pritisak na vlast sa jasnim porukama – građani žele odgovorne, energične i dokazane ljude, a upravo takve PDP iznosi na političku scenu.

Nastavi čitati

Politika

ALEKSANDRA PANDUREVIĆ “Milorade, ti si endemska lažovčina”

Pravo pitanje je, navodi ona, zašto Dodik nije dozvolio da Republiku Srpsku zastupa Pravobranilaštvo BiH, nego su insistirali na advokatskoj kući i tražili da Pavobranilaštvo da punomoć kući koju Vlada RS odabere?

“Šokiran beskurpuloznim lažima Milorada Dodika kako je Pravobranilaštvo BiH pravilo propuste i procesne greške u slučaju ‘Viadukt’, bivši pravobranilac Mlađan Mandić me zamolio da mu prenesem njegovu poruku:

“Milorade, ti si endemska lažovčina!”, napisala je na svom X nalogu, član predsjedništva SDS-a Aleksandra Pandurević, dodajući:

“A sad ja: Da Dodik laže, potvrđuju i zaključci Vlade RS, kao i sporazum Cvijanović-Zvizdić.”

Pravo pitanje je, navodi ona, zašto Dodik nije dozvolio da Republiku Srpsku zastupa Pravobranilaštvo BiH, nego su insistirali na advokatskoj kući i tražili da Pavobranilaštvo da punomoć kući koju Vlada RS odabere?

“Kome je to Vlada i po čijem nalogu nabacila milione evra? Kako je moguće da su zastupnici Vlade RS ovakav slučaj vodili online?”, upitala je Pandurević.

“Milorad, umjesto što laže, trebalo bi da zatraži odgovornost svih onih koji su muljali u slučaju ‘Viadukt’. Oh, ne, ne može!

Ako ne može, onda majstore izdvoji 70 miliona iz budžeta kabineta!”, naglasila je ona u svojoj objavi.

Nastavi čitati

Politika

STANIVUKOVIĆ PORUČIO ĐAJIĆU “Lopov misli da svi kradu!”

Gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković uputio je žestok odgovor na optužbe koje dolaze iz redova SNSD-a, ističući da se narodni novac neće trošiti na tajkunske projekte i da se grad neće pretvoriti u bankomat za pojedince bliske vlasti.

– Lopov misli da svi kradu, pa tako i doktor Đajić ne može da shvati da neko može da predloži nešto dobro, a da iza toga ne stoji lični interes ili neka prevara. On drugačije ne zna, jer tako funkcioniše njegov svijet – poručio je Stanivuković.

On je podsjetio da Đajić pet godina “gradi” jednu garažu, na koju je već potrošeno 50 miliona KM, a koja još uvijek nije završena, te da sada pokušava da je proda kao nedovršen projekat.

– Čovjek koji je potrošio desetine miliona na jednu garažu, i sada pokušava da je proda nedovršenu, bolje bi mu bilo da ćuti. Ali ćutanje zahtijeva bar zrno stida, a stid nije osobina onih koji misle da se 100 miliona maraka treba sliti u kumovsku zgradu – rekao je Stanivuković.

Gradonačelnik naglašava da gradska administracija neće podleći pritiscima i da će, kako kaže, učiniti sve da se spriječi “pljačka naroda”.

– Da nije tužno, bilo bi smiješno gledati grčevitu borbu SNSD kadra za 100 miliona KM! Nećemo dozvoliti da se milioni narodnih para bace na kupovinu ‘Kumove zgrade’ – institucije su tu zbog naroda, a ne zbog tajkuna! – zaključio je Stanivuković.

Nastavi čitati

Aktuelno