Connect with us

Politika

SIPA ISPITALA ZUKANA HELEZA! On poručio “Napad iz VLASTITIH REDOVA?”

Ministar odbrane Bosne i Hercegovine Zukan Helez izjavio je da je, po nalogu Tužilaštva BiH, dao iskaz inspektorima Državne agencije za istrage i zaštitu (SIPA) u vezi s krivičnom prijavom koju je protiv njega podnio političar iz Tuzle Mirnes Ajanović.

Prijava je, kako navodi na Facebooku, rezultat njegove posjete fabrici namjenske industrije “Igman” u Konjicu.

Helez je odbacio optužbe, nazivajući ih politički motivisanim napadom u jeku političke krize u BiH. Mirnes Ajanović je u prijavi naveo da je Helezovo ponašanje “neodgovorno i provokativno” te da može doprinijeti destabilizaciji bezbjednosne situacije u zemlji.

Ajanovićevu prijavu uporedio je s djelovanjem Fikreta Abdića, optužujući ga da svojim istupima podsjeća na “petokolonaške prakse” koje su, kako navodi, u prošlosti nanijele štetu Bosni i Hercegovini.

“Napadi iz vlastitih redova, u cilju jeftine promocije i medijskih naslova, više me rastuže nego što me iznenade. Ali me neće zaustaviti”, poručio je Helez.

Politika

VUKANOVIĆ OGORČEN! “Kao Staljingrad brane da ne budem ministar”

Lider Liste za pravdu i red Nebojša Vukanović rekao je da mu ne dozvoljavaju da bude ministar bezbjednosti BiH oni koji se “boje pravne države na kojoj bi insistirao”.
– Da je neko drugi iz opozicije ko je možda u boljim odnosima sa liderima SNSD-a i HDZ-a, Miloradom Dodikom i Draganom Čovićem, siguran sam da ne bi bilo problema. Potpisalo bi se to uz neki otpor. Ovo se brani kao Staljingrad jer znaju da je ovo ustvari naš Staljingrad. Ako uđem u Ministarstvo, za zamjenika predsjedavajućeg, i ako prestane uzurpacija u Domu naroda i dođu još dva srpska ministra, to je tačka preokreta – kaže Vukanović.
Podsjećamo, imenovanje Vukanovića traže stranke “trojke” i opozicija iz Srpske, ali predsjedavajuća Savjeta ministara BiH Borjana Krišto ne želi da uputi njegovo ime u proceduru dok god se ne postigne, kako je rekla, politički dogovor.

Glas Srpske

Nastavi čitati

Politika

PDP UDARIO NA SNSD: „Laži i podmetanja, niko nije kupovao stanove iz gradske kase!“

Gradski odbor Partije demokratskog progresa (PDP) Banjaluka uputio je danas oštar zahtjev GrO SNSD Banjaluka da bez odlaganja javno demantuje, kako navode, skandaloznu i potpuno neistinitu objavu sa zvaničnog naloga SNSD-a na društvenim mrežama, u kojoj se tvrdi da su „pojedini saradnici gradonačelnika i sam gradonačelnik kupili stanove iz gradske kase“.

„Očekujemo i zahtijevamo da SNSD odmah i javno prizna da je riječ o potpunoj neistini, plasiranoj s isključivim ciljem diskreditacije gradonačelnika i funkcionera PDP-a“, poručili su iz PDP-a.

Iz ove stranke dodaju da je riječ o još jednom u nizu napada SNSD-a koji su, kako ističu, zasnovani na lažima, konstrukcijama i pokušajima da se obmane javnost.

„Ovakvim ponašanjem SNSD još jednom dokazuje da mu je politička borba putem neistina i podmetanja važnija od istine, odgovornosti i interesa građana“, ističu u saopštenju.

Gradski odbor PDP pozvao je SNSD da preuzme odgovornost za, kako kažu, izgovorene laži, da javno ispravi neistine i konačno pokaže minimum političke korektnosti prema javnosti koju neprekidno pokušava dovesti u zabludu.

U PDP-u naglašavaju da neće dozvoliti da se neosnovanim napadima ruši ugled ljudi koji, kako kažu, pošteno i odgovorno rade u interesu građana Banjaluke.

Nastavi čitati

Politika

PDP: Optužbe SNSD-a o kupovini stanova iz gradske kase su neistinite, TRAŽIMO JAVNI DEMANTI!

Očekujemo i zahtijevamo da Gradski odbor SNSD bez odlaganja javno demantuje neistinite navode objavljene na njihovom zvaničnom nalogu na društvenim mrežama, uz tekst “da su pojedini saradnici gradonačelnika i gradonačelnik kupili stanove iz gradske kase”.

Saopštili su ovo iz Gradskog odbora PDP.

– Pozivamo GrO SNSD Banjaluka da jasno i otvoreno saopšti javnosti da su iznijeli netačne informacije s ciljem diskreditacije pojedinih gradskih funkcionera i čanova PDP-a i samog gradonačelnika – navode oni.

Iz GrO PDP kažu da se ovakvim ponašanjem SNSD još jednom pokazuje da mu je prioritet politička borba lažima i podmetanjima.

– Pozivamo Gradski odbor SNSD da preuzme odgovornost za izgovorenu riječ, da ispravi objavljene neistine i da pokaže minimum političke korektnosti i odgovornosti prema javnosti koju neprestano pokušava dovesti u zabludu – poručili su iz GrO PDP.

Nastavi čitati

Aktuelno