Connect with us

Banjaluka

SJAJNA PRILIKA ZA MATURANTE! Sajam zanimanja 2. i 3. aprila u Domu omladine!

Gradska razvojna agencija organizuje još jedan, četvrti po redu Sajam zanimanja, koji će će biti održan 2. i 3. aprila u banjalučkom Domu omladine.

-Na Sajmu će se predstaviti banjalučke srednje škole sa ciljem pomoći pri profesionalnoj orijentaciji, koja će omogućiti učenicima završnih razreda osnovnih škola da prepoznaju svoje potencijale i sklonosti pri izboru budućeg zanimanja i daljeg obrazovanja, te njihovo upoznavanje sa strukama i zanimanjima koja se izučavaju u banjalučkim srednjim školama – navedeno je u saopštenju Gradske razvojne agencije.

Ističu i to kako je svečano otvaranje Sajma predviđeno u srijedu, 2. aprila sa početkom u 11.30 časova.

Gradska razvojna agencija ovaj događaj organizuje sa Gradskom upravom, te Ministarstvom prosvjete i kulture i Unijom poslodavaca Republike Srpske.

Banjaluka

Stanivuković isprozivao Ninkovića: “SKUPŠTINA JE UMRLA, PREDLOŽIĆU KOMEMORACIJU!”

Gradonačelnik Banjaluke, Draško Stanivuković ironično je rekao da će predložiti da se održi komemoracija za Skupštinu Banjaluke, s obzirom da predsjednik, Ljubo Ninković mjesecima ne zakazuje redovne sjednice.

– Ninković je češći na RTRS-u nego u skupštinskoj sali, izgleda da je tamo skupština, samo ja to ne znam. Preložiću odbornicima da napravimo komemoraciju skupštinskoj sali i da odamo poštu skupštini koja je umrla – rekao je Stanivuković.

On je dodao da redovnih sjednica nije bilo mjesecima.

– Pauza u julu, pauza u avgustu, pa septembar , oktobar, novembar, jel to vama normalno? – navodi Stanivuković.

On napominje da je gradska administracija pripremila sve što je rukovodstvo skupštine tražilo. Napominje i da je jedanaest odbornika potpisalo zahjev da se održi redvna sjednica.

– Sve smo dostavili. Budžet je dostavlje, već 15 dana se kiseli, pa nije to kupus, to je ozbiljan dokument – navodi on i dodaje:

-Teslić ide na jedanaestu sjednicu, a isto bio problem skupštinske većine, Derventa 11 ili 12, Prijedor 9, 10 sjednica, samo zasjedanja nema kod nas, a onda pričaju kako je Draško loši i kako mi blokiramo, a ni hoće naprijed, – naveo je Stanivuković.

 

Nastavi čitati

Banjaluka

TURISTI POLUDJELI ZA BANJALUKOM! Za devet mjeseci stiglo skoro 100.000 gostiju!

Banjaluku je za devet mjeseci ove godine posjetilo 96.295 turista, što je za devet odsto više nego lani, a očekuje se da će rast turističkog prometa biti nastavljen do kraja godine, rečeno je u banjalučkoj Turističkoj organizaciji.

Iz Turističke organozacije su naveli da je u ovom periodu ostvareno 148.738 noćenja, a prošle godine 136.599, što je za 8,8 odsto, uz napomenu da su to samo registrovani turisti koje evidentiraju hoteli, moteli i pansioni.

Samostalni stručni saradnik u Turističkoj organizaciji Banjaluka Mladen Šukalo izjavio je da treba dodati još 3.037 dolaska i 5.733 noćenja u tipovima smještaja apartmani, sobe za iznajmljivanje, kuće za odmor i seoski turizam.

On je rekao da su to podaci evidencije prometa koja se vodi od 1. januara.

Šukalo je naveo da je Banjaluku u septembru posjetilo 12.576 turista, od čega 3.717 domaćih i 8.859 stranih turista, koji su ukupno ostvarili 19.067 noćenja ili za 1.915 noćenja više nego u septembru lani.

Domaći turisti su u septembru ostvarili 5.775 noćenja, a strani 13.292.

Šukalo je izrazio očekivanje da će do kraja godine biti dostignuto 130.000 dolazaka i 200.000 noćenja, prenosi Srna.

Nastavi čitati

Banjaluka

Drinić kumovao novosoveštanim temeljima parohijskog doma u Dervišima (FOTO)

Šef Kluba odnornika PDP-a u Skupštini Grada Banjaluka Nebojša Drinić kumovao je  novoosveštanim temeljima parohijskog doma u Dervišima

-Neizmjerno sam srećan i zahvalan Bogu što sam danas kumovao novoosveštanim temeljima parohijskog doma u Dervišima.
Sabrali smo se u molitvi i radosti sa vjerujućim narodom kod Hrama rođenja Presvete Bogorodice, uz podsjećanje da srpski narod može prebroditi sve nedaće samo u jedinstvu i slozi-poručio je Drinić i dodao:

 

-Poštujući duhovnost i zavjet naših predaka, usmjeravamo našu djecu ka trajnim vrijednostima. Da ostanemo zajedno na putu svetosavlja jer Srpska pravoslavna crkva je temelj našeg identiteta i opstanka.

BLink

Nastavi čitati

Aktuelno