Banjaluka
SNSD NE VIDI BANJALUKU OD DRAŠKA STANIVUKOVIĆA: “Imate li i jedan plan za Grad ili ćete se samo baviti gradonačelnikom”
Banjalučki SNSD ne vidi Banjaluku od Draška Stanivukovića i to su u Skupštini Grada pokazali do sada bezbroj puta, a sada vidimo da im je bavljanje Stanivukovićem jedini plan i program koji imaju i za predstojeće izbore.
Rekao je ovo odbornik PDP u Skupštini grada Banjaluka, Jovo Savanović, komentarišući izjavu kandidata SNSD za gradonačelnika, Nikole Šobota da Stanivuković ne vidi Banjaluku od sebe.
-Vidio je Stanivuković i penzionere koji imaju besplatan prevoz, i osnovce koji imaju besplatne udžbenike i ljude oboljele od dijebetesa koji imaju besplatne uređaje za mjerenje šećera, i maturante koji imaju besplatne mature… Vidio je i ljude kojima treba legalizacija, ljude kojima je besplatan priključak za vodu i kanalizaciju, vidio je i višečlane porodice, vidio je i one koji žele parkove i one koji su željeli da ponovo pokušaju vantjelesnu oplodnju, čuo je ljude koji žele više kulture. Vidio je i porodice poginulih boraca nakon 30 godina – rekao je Savanović.
Dodaje da nije bilo osobe i dijela Banjaluke koje Stanivuković nije vidio, a da je ponajmanje gledao sebe.
-Ovaj spisak bi bio mnogo duži da je i SNSD Banjaluku vidio od njega. Ali nije, jer se iz skupštinskih klupa izgleda ne vidi da Banjaluci treba kolektor, da trgovci žele neradnu nedjelju, a da mladi pračni parovi trebaju placeve da žive u svom gradu. Sve što je moglo SNSD je blokirao, a sada podmeću doktoru da se sramoti ovakvim izjavama – naveo je Savanović.
On je pitao Šobota ima li SNSD ijedan plan i program za Banjaluku ili će do kraja kampanje samo pričati o gradonačelniku?
Banjaluka
MIRNA SAVIĆ–BANJAC: „SNSD preuzima ulogu institucija – odluke o Banjaluci ne mogu se donositi u stranačkim prostorijama“
Gradski menadžer Mirna Savić–Banjac poručila je da je neprihvatljivo da se važne odluke za Banju Luku donose u stranačkim prostorijama, umjesto u zvaničnim institucijama koje su za to nadležne.
Ona je istakla da Gradska uprava juče do 16.00 časova nije dobila poziv za održavanje sjednice Kolegijuma Skupštine Grada, te da je informaciju o zakazivanju sjednice dobila tek – preko privatnog medija.
– Gradski odbor SNSD-a preuzeo je ulogu svih institucija. Ako dobijemo zvaničan poziv (možda i od Gradskog odbora?), naša obaveza je da se odazovemo i radimo. Ali pokušaj da se politička organizacija predstavi važnijom od zvaničnih institucija zauvijek će ostati samo pokušaj – izjavila je Savić–Banjac.
Naglasila je da ovakva praksa nije uobičajena niti prihvatljiva:
– Ovo nije normalno i nije prihvatljivo. Nadam se da će i sam Gradski odbor pomenute partije to što prije shvatiti – zaključila je gradska menadžerka.
Banjaluka
STANIVUKOVIĆ ČESTITAO SLAVU HILANDARU: “Neka ovaj sveti dan donese mir, snagu i blagoslov”
Gradonačelnik Banjaluke i predsjednik PSS-a i PDP-a, Draško Stanivuković uputio je čestitku povodom slave Svetе carske srpske lavre – manastira Hilandar, Vavedenja Presvete Bogorodice.
Stanivuković je poželio blagoslov i duhovnu snagu bratstvu Hilandara, uz poruku da ova svetinja ima neizmjerno mjesto u srcima vjernog naroda.
“Upućujem najiskrenije čestitke visokoprepodobnom arhimandritu Metodiju i cijelom bratstvu ove velike svetinje. Neka ovaj sveti dan donese mir, snagu i blagoslov svima koji Hilandar nose u srcu, a bratstvu ove carske lavre neka podari zdravlje i mudrost u službi koju obavljaju na dobrobit cijelog našeg naroda”, naveo je Stanivuković.
Данас, на славу Свете царске српске лавре манастира Хиландар, Ваведење Пресвете Богородице, упућујем најискреније честитке високопреподобном архимандриту Методију и цијелом братству ове велике светиње.
Нека овај свети дан донесе мир, снагу и благослов свима који Хиландар носе у… pic.twitter.com/lsDz59aMOU
— Драшко Станивуковић (@Stanivukovic_D) December 4, 2025
Čestitku je završio tradicionalnim riječima:
“Srećna slava i na mnogaја ljета!”
Banjaluka
KREATIVNI VIKEND U “ZIMZOBALU”: Radionice za najmlađe i muzički nastupi
Za najmlađe u subotu i nedjelju od 11 do 13 časova biće održane kreativne radionice, a u nedjelju 7. decembra od 14 časova moći će da pogledaju pozorišnu predstavu „Veselo putovanje“.
U večernjim časovima od 19 do 22 časa u Parku „Petar Kočić“ prisutne će zabavljati domaći muzički bendovi.
-
Svijet3 dana agoPITANJE KOJE MUČI MNOGE! Zašto je Rusija prodala Aljasku Americi
-
Svijet3 dana agoVlada Bugarske povukla nacrt budžeta NAKON MASOVNIH DEMONSTRACIJA
-
Banjaluka3 dana agoU Banjaluci počeo “TURNIR PRIJATELJSTVA U16”
-
Banjaluka3 dana agoGIDEON GRAJF ODRŽAO PREDAVANJE o Holokaustu i genocidu u NDH studentima Banjaluke
-
Zanimljivosti3 dana agoSTIŽU VELIKE NOVOSTI! Meta zaustavlja krađu Rilsa
-
Svijet3 dana agoNEMA VIŠE ŠALE “Ako Evropa počne rat, Rusija je SPREMNA NA TO ODMAH”
-
Svijet2 dana agoRubio otkrio spornu tačku Trampovog mirovnog plana: PODRUČJE ŠIROKO 30 DO 50 KILOMETARA
-
Svijet2 dana agoBILJKE NISU USPJELE SPASITI ZEMLJU: Klimatska kriza biće još gora
