Connect with us

Sport

SRBINU JOŠ JEDNO PRIZNANJE Nikola Jokić najbolji evropski košrarkaš

Srpski košarkaš Nikola Jokić izabran je glasovima navijača za najboljeg evropskog košarkaša u 2024. godini, saopštila je danas Svjetska košarkaška federacija (FIBA).

Glasanje na sajtu FIBA počelo je 27. decembra, a danas su objavljeni konačni rezultati.

Jokić je nagradu za najboljeg evropskog košarkaša dobio kao ubjedljivo prvi sa 32 odsto dobijenih glasova.

Grk Janis Adetokumbo dobio je 18 odsto glasova, a Bogdan Bogdanović 15. Nijemac Franc Vagner je dobio 11 odsto, a Slovenac Luka Dončić devet odsto glasova.

U konkurenciji za najboljeg košarkaša Evrope u izboru navijača na sajtu FIBA bili su još i Viktor Vembanjama /Francuska7, Lauri Markanen (Finska), Kristaps Porzingis (Letonija), Domantas Sabonis (Litvanija), Denis Šreder (Njemačka) i Alperen Šengun (Turska), prenosi Srna.

Sport

ZATVOREN DIO STADIONA I KAZNA 173.000 EVRA! FIFA kaznila Albaniju zbog ponašanja navijača prema Srbima!

Fudbalski savez Albanije kažnjen je posle meča protiv Srbije, odigranog sedmog juna u Tirani.

FIFA je obavestila Albance da moraju da plate 173.000 evra zbog ispada navijača na pomenutoj utakmici.

Razlog su uvrede na račun Srba, kao i ubacivanje predmeta, kojima je pogođeno nekoliko reprezentativaca naše zemlje.

“Ova kazna je posljedica ponovljenog neprimjerenog i pristrasnog ponašanja pojedinih albanskih navijača: pjesme sa pristrasnim sadržajem, bacanje predmeta, paljenje pirotehnike, upotreba gestova ili poruka neprikladnih za sportski događaj i prekidi tokom izvođenja nacionalnih himni”, navodi se u saopštenju Fudbalskog saveza Albanije prenosi B92.

Uz novčanu kaznu, biće i zatvoreno 20 odsto stadiona protiv meča sa Letonijom.

Nastavi čitati

Sport

GDJE ĆE ZAVRŠITI? Vlahović u problemu, za sada ga želi samo Milan!?

Dušan Vlahović trebalo bi da ovog ljeta promijeni klub i napusti Juventus, međutim to za sada ne ide po planu. Najveća prepreka je ugovor koji Vlahović ima u Juventusu koji niko od zainteresovanih klubova – a takvih je malo – ne želi da “ponovi”, tako da već dugo traju pregovori i traže se opcije po kom modelu da ode iz Torina.
Najnoviji predlog stigao je iz Milana, koji je najzagrijaniji za Vlahovića, pošto je predsjednik Đorđo Furlani dao “zeleno svjetlo” Igliju Tareu da pregovara sa Srbinom. Da li će to i uspjeti, zavisi od uslova koji su na stolu…

Kako prenosi “Korijere delo Sport”, Albanac koji upravlja sportskim sektorom Milana od ovog ljeta ima “samo” dva uslova; prvi je da obeštećenje za Vlahovića ne iznosi više od 10 miliona evra, pod uslovom da ne bude raskida ugovora sa Juventusom, odnosno da pristane na upola manju platu u Milanu.

Vidjećemo da li je to prihvatljivo Vlahoviću koji je čitav ljetni prelazni rok insistirao na tome da ode u klub u kome će imati sličnu platu kao u Juventusu, odnosno da “stara dama” doplati ostatak preostalog ugovora, ako pristane na manje.

Šta ako Vlahović ne pristane?

Problem nastaje ako Vlahović odbije ovu ponudu Milana jer nema previše drugih opcija. Fenerbahče se povukao iz pregovora, Al Ahli takođe ima druga rješenja, tako da bi Juventus “kaznio” Vlahovića premještanjem na tribine. Nadaju se da neće morati da posežu za tako represivnom mjerom, ali ih njegov ugovor opasno već “žulja”.

Vlahović će koštati Juventus čak 24 miliona eura sledeće sezone, odnosno njemu će pripasti polovina poslije poreza. To je previše za Juventus koji nije u naročito dobroj finansijskoj situaciji, prenosi Mondo.

Nastavi čitati

Sport

TOTALNI ŠOK ZA KANADU: Đoković, Siner i Dreper povukli se sa turnira!

Veliki udarac za predstojeći National Bank Open u Torontu – svoj nastup otkazali su Novak Đoković, Janik Siner i Džek Dreper.

Organizatori turnira, koji počinje 7. avgusta, saopštili su da su svi trojica prinuđeni da se povuku zbog fizičkih problema nakon nastupa na Vimbledonu.

Đoković je u posljednjem poenu četvrtfinalnog meča osjetio bol u preponama, dok je Siner imao problema s rukom tokom turnira.

Džek Dreper se još uvijek oporavlja od povrede, pa neće biti spreman za nastup u Kanadi, prenosi Sportklub.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, kao i na X nalog

Nastavi čitati

Aktuelno