Connect with us

Hronika

ŠTA SE DEŠAVALO KOBNE NOĆI U BIJELJINI: Osumnjičeni pokušao da UBIJE još jednu osobu, zaglavio mu se pištolj

Nakon što je pucao u policijskog inspektora Nenada Markovića (38) osumnjičeni Nikola Kokanović (23) pokušao je da puca i ka suspendovanom inspektoru Daliboru Bošnjakoviću, ali mu se tom prilikom zakovao pištolj!

To pokazuju prvi rezultati istrage koju sprovode Okružno javno tužilaštvo u Bijeljini i PU Bijeljina. Motiv Markovićevog ubistva zasada nije jasan i to je predmet dalje istrage.

Izvor blizak istrazi otkriva za ATV da je ubijeni Marković juče bio dežurni. Radio je drugu smjenu i prije zločina je zajedno sa kolegom bio na jednom uviđaju u Bijeljini. S druge strane Kokanović je ranije tog dana iz Brčkog došao u Bijeljinu jer je, kako saznajemo, suprugu dovezao da se porodi u Bolnici ”Sveti Vračevi”.

”Marković je po završetku posla otišao na piće u ”Džil” i tu ga je dovezao kolega. Sjedio je za šankom nekih pola sata. U međuvremenu, u noćni klub je ušao Kokanović sa društvom. Nisu se tu dugo zadržali. U klubu su bili svega pet minuta i za to vrijeme Kokanović i Marković nisu imali nikakav sukob, ni verbalni ni fizički”, kaže izvor iz policije.

On pojašnjava da su Kokanović i društvo ubrzo krenuli ka izlazu iz kluba, a Marković je krenuo za njima. Zašto je to učinio, nije jasno ni istražiocima, koji još pokušavaju da utvrde šta je pozadina svega.

”U trenutku dok je Marković na vrata izlazio iz kluba, Kokanović je zapucao ka njemu. Pucao mu je u prsa i Marković je zadobio ustrelnu i prostrelnu ranu grudnog koša, od kojih je preminuo”, kaže izvor blizak istrazi.

On dodaje da se tu zatekao i Dalibor Bošnjaković, nekadašnji inspektor PU Bijeljina, koji je navodno radio kao obezbjeđenje u klubu. Inače, Bošnjaković je suspendovan iz policije nakon što je protiv njega pokrenuta istraga i podignuta optužnica zbog primanja mita u iznosu od 10.000 KM.

”Kokanović je cijev usmjerio ka njemu, ali mu se zakovao pištolj, čime je vjerovatno izbjegnuta još veća tragedija. Nakon toga Kokanović se dao u bjekstvo. Naknadno je uhapšen i to na lokaciji na kojoj se skrivao u Bijeljini”, kaže izvor blizak istrazi, navodeći da je Kokanović odbacio pištolj iz kojeg je pucao, a koji je tokom istrage pronađen.

OJT Bijeljina saopštilo je da je Kokanović osumnjičen za teško ubisto iz stava 5. (ko drugog liši života i pri tom umišljajno dovede u opasnost život još nekog lica). Za pomaganje u teškom ubistvu osumnjičeni su D.S., B.S. i D.Š. Svi su uhapšeni i sprovedeni na dalju kriminalističku obradu.

Inače, Kokanović je sin narodnog poslanika i člana Socijalističke partije Zorana Kokanovića iz Brčkog. I ranije je dolazio u sukob sa zakonom, a iza sebe već ima dvije presude. Nepravosnažno je osuđen na dvije godine i dva mjeseca zatvora zbog podstrekavanja drugih na podmetanje požara i eksplozije u Brčkom, dok je zbog nanošenja teških tjelesnih povreda nepravosnažno osuđen na sedam mjeseci zatvora.

Hronika

U MILIĆIMA UBIO KOMŠIJU, policija odmah reagovala!

U Milićima je uhapšen muškarac osumnjičen da je večeras ubio svog komšiju, potvrđeno je Srni u Policijskoj upravi Zvornik.

Policiji u Milićima ubistvo je prijavljeno u 19.15 časova, a osumnjičeni je uhapšen već u 19.25 časova.

Policija je na terenu i više informacija biće poznato nakon uviđaja.
Ubistvo se desilo u mjestu Štedra.

Nastavi čitati

Hronika

STRAHOTA! Policajac zlostavljao suprugu 15 godina, SILOVAO JE I TJERAO NA ODNOSE SA ROĐACIMA

Silovanje, premlaćivanje, podvođenje samo su dio horora u kojem je 15 godina živjela vanbračna supruga osumnjičenog 46-godišnjeg policajca, koji je sada završio u zatvoru Remetinec.

Istražni sudija odredio mu je jednomesečni istražni zatvor zbog mogućeg uticaja na svedoke i opasnosti od ponavljanja djela, prenosi 24sata.hr.

S njim iza rešetaka idu i njegovi prijatelji, 59-godišnjak i 47-godišnjak koji se takođe sumnjiče za silovanje. Njima je istražni zatvor određen zbog mogućeg uticaja na svjedoke.
Horor kojem je žrtva bila izložena počeo je 2010. i trajao je do nedavno, kada je žrtva smogla snage da prijavi nasilnika policiji.

24sata.hr nezvanično saznaje da je vrlo detaljno opisala kako je s 46-godišnjim policajcem živjela u izvanbračnoj zajednici u kojoj su dobili i dijete. Ali tokom zajedničkog života on ju je fizički, psihički i seksualno zlostavljao.

Višestruko ju je silovao, ali i tjerao da ima seksualne odnose s drugim muškarcima, uključujući njegove rođake i kumove. Osim toga, tjerao ju je i da se prostituira, a ponekad ju je zlostavljao i pred zajedničkim djetetom.

Što se tiče 59-godišnjaka i 47-godišnjaka, jedan se sumnjiči da ju je pretukao i silovao, a drugi za silovanje.

Nastavi čitati

Hronika

NOVA TRAGEDIJA U BiH! Pronađeno beživotno tijelo žene

Tijelo ženske osobe pronađeno je danas u naselju Kiseljak u Srebreniku, saopšteno je iz Uprave policije Ministarstva unutrašnjih poslova Tuzlanskog kantona.

Policijskoj stanici Srebrenik prijavljeno je oko 13.00 časova da je u naselju Kiseljak pronađeno tijelo žene.
Pod nadzorom tužioca Kantonalnog tužilaštva Tuzla biće izvršen uviđaj i druge radnje s ciljem rasvjetljavanja svih okolnosti.

Nastavi čitati

Aktuelno