Društvo
STIŽE “MIHOLJSKO LJETO”: Nakon zahlađenja očekuje se porast temperatura
Prema najavama hrvatskih i meteorologa iz BiH područje zapadnog Balkana očekuje porast temperatura od početka ove sedmice.
Prema prognozi hrvatskog meteorologa Bojana Lipovšćaka od utorka u Hrvatskoj nastupa Miholjsko ljeto te će vrijeme biti pretežno sunčano uz jutarnje magle u unutrašnjosti.
“Temperatura vazduha će od utorka biti porastu u kopnenim krajevima Hrvatske, dok će na Jadranu narednih dana biti sunčano, gdje će bura oslabiti i zaduvati vjetrovi dnevne cirkulacije”, naveo je Lipovšćaka.
Prema trodnevnoj prognozi Federalnog hidrometeorološkog zavoda (FHMZ) u BiH topliji dani dolaze dan poslije nego u Hrvatskoj, a to je srijeda.
Dodaju da će ponedjeljak ipak biti pretežno oblačan u čitavoj BiH.
“U ponedjeljak u Hercegovini umjereno do pretežno oblačno vrijeme dok na sjeveru i istoku rijetko može pasti malo kiše. Vjetar u Bosni većinom slab sjevernog smjera. U Hercegovini i jugozapadu Bosne umjereno jaka bura. Najniža jutarnja temperatura vazduha većinom između 9 i 14, na jugu zemlje do 18. Najviša dnevna temperatura vazduha uglavnom između 13 i 18, na jugu zemlje od 24 do 27 stepeni”, naveli su iz FHMZ.
U utorak, u Bosni se očekuje više oblačnosti prije podne, piše Klix.
“Umjerena oblačnost u drugom dijelu dana. U Hercegovini sunčano vrijeme. Vjetar slab do umjerene jačine sjevernog i sjeveroistočnog smjera. Najniža jutarnja temperatura vazduha većinom između 10 i 15, na jugu zemlje do 18. Najviša dnevna temperatura vazduha uglavnom između 18 i 24, na jugu zemlje do 29 stepeni”, navodi se u saopštenju.
U srijedu se u Hercegovini očekuje pretežno sunčano vrijeme, dok se u Bosni tek sunce nazire u drugom dijelu dana.
“U Bosni dio prijepodneva po kotlinama i uz riječne tokove biće dosta magle i niske naoblake. Sunčanije u Bosni u drugom dijelu dana. Vjetar slab istočnog i sjeveroistočnog smjera. Najniža jutarnja temperatura vazduha većinom između 9 i 14, na jugu zemlje do 18. Najviša dnevna temperatura vazduha uglavnom između 19 i 25, na jugu zemlje do 28 stepeni”, istaknuto je.
U četvrtak će u Hercegovini biti pretežno sunčano vrijeme, dok će sunčanije biti ponovo u drugom dijelu dana.
“U Bosni dio prijepodneva po kotlinama i uz riječne tokove biće dosta magle i niske oblačnosti. Sunčanije u Bosni u drugom dijelu dana. Vjetar slab istočnog i sjeveroistočnog smjera. Najniža jutarnja temperatura vazduha većinom između 9 i 14, na jugu zemlje do 18. Najviša dnevna temperatura vazduha uglavnom između 20 i 26, na jugu zemlje do 29 stepeni”, saopštio je FHMZ.
Društvo
VREMENSKA PROGNOZA! Tmurno, ponegdje slaba kiša i snijeg
U Republici Srpskoj i Federaciji BiH se nastavlja tmurno, ponegdje i maglovito vrijeme, sa kišom na istoku i sjeveroistoku, a na planinama na istoku sa slabim snijegom.
Na jugu je ujutro moguća slaba kiša, a tokom dana biće suvo uz sunčane periode i toplije, saopšteno je iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda.
Duvaće slab vjetar sjevernih smjerova ili promjenljiv, u Hercegovini slaba do umjerena bura. Јutarnja temperatura vazduha od tri do šest, na jugu oko devet, u višim predjelima od nule, a najviša dnevna od pet do devet, na jugu do 15, u višim predjelima od dva stepena Celzijusova.
Društvo
U BiH zatvorena prva pumpa zbog AMERIČKIH SANKCIJA NIS-U
Američke sankcije ruskim naftnim kompanijama koje posluju u Srbiji i BiH dovele su do zatvaranja Gazpromove benzinske pumpe u Veljacima, na području Ljubuškog.
Ova pumpa, smještena svega dva kilometra od granice sa Hrvatskom i graničnog prelaza Orah-Orahovlje, proteklih godina bila je omiljeno mjesto za točenje goriva mnogih Vrgorčana, jer je bilo jeftinije, kao i stranih turista na putu ka Međugorju i hercegovačkim oazama Kravici i Koćušim prenosi Slobodna Dalmacija.
Pumpa je neko vrijeme bila u privatnom vlasništvu, ali nakon snažnog ulaska ruskog-srpskog kapitala u BiH završila je u portfelju Gazproma.
Proteklih sedmica, kako navodi splitski portal, sve je ukazivalo na to da će zatvoriti svoja vrata. Naime, kupci koji su dolazili da natoče gorivo u svoje automobile mogli su plaćati isključivo gotovinom, a police sa slatkišima i pićima svakim danom bile su sve praznije.
U Bosni i Hercegovini Naftna industrija Srbije (NIS) posluje preko svojih sestrinskih kompanija NIS Petrol Banjaluka i G-Petrol Sarajevo, sa 42 benzinske pumpe i oko 500 radnika.
Vlasnik NIS-a od 2008. godine je ruski energetski gigant Gazprom Neft, koji drži 56,15% akcija, dok ostatak pripada Republici Srbiji i manjim akcionarima.
Društvo
LIDL ZAVRŠIO MEGACENTAR U BIH: Počinje odbrojavanje do otvaranja prodavnica (VIDEO)
Izgradnja distributivnog centra njemačke kompanije Lidl u Bosni I Hercegovini privedena je samom kraju.
Radi se o objektu u Lepenici kod Sarajeva privedena je samom kraju, koji predstavlja ključnu tačku Lidlovog ulaska na tržište BiH i najvažniji korak ka otvaranju prvih prodavnica, izvještava BiznisInfo.ba.
Građevinski radovi su praktično završeni – objekat je dobio svoj finalni izgled, a uređen je i kompletan parking prostor. Trenutno se izvode završni radovi u unutrašnjosti. Radi se o investiciji vrijednoj 100 miliona evra.
Uporedo sa završetkom logističkog centra, njemački trgovački lanac ubrzava sve aktivnosti vezane za ulazak na tržište. Lidl intenzivno gradi, kupuje zemljište, otkupljuje stare objekte i regrutuje kadrove u desetinama lokalnih zajednica.
Lista gradova u kojima Lidl već gradi, priprema gradnju ili zapošljava radnike stalno se širi. Prema raspoloživim podacima, Lidl je prisutan u sljedećim gradovima:
Kakanj, Zvornik, Gradiška, Bihać, Livno, Istočno Sarajevo, Banjaluka, Gračanica, Mostar, Trebinje, Bijeljina, Doboj, Zenica, Brčko, Modriča, Laktaši, Travnik, Sarajevo, Čapljina, Tešanj, Kiseljak, Čitluk, Živinice, Prnjavor…
Prema trenutnim procjenama, prve Lidlove prodavnice u BiH mogle bi biti otvorene krajem 2026. ili početkom 2027. godine.
-
Svijet2 dana ago“ŠTA ĆETE SAD BEZ MOG GASA?!”: Putin šokirao Evropu, rekao šta im slijedi
-
Politika2 dana agoKRIŠTO PROZVALA HELEZA “On potkopava vrijednosti demokratskog društva”
-
Politika3 dana agoLUKAS PITA ELEKA: Zašto si poslao poklon Oriću (VIDEO)
-
Svijet2 dana agoKRALJ ČARLS: Spremni smo da sa Njemačkom podržimo Evropu “pred prijetnjom ruske agresije”
-
Politika3 dana agoKRESOJEVIĆ U BRISELU: Susret sa predsjednicom Evropskog parlamenta Robertom Mecolom – „Diplomatija, a ne hazarderstvo, jača poziciju Republike Srpske“
-
Hronika2 dana agoTUŽILAŠTVO PODIGLO OPTUŽNICU: Grupa graničnih policajaca i carinika tereti se za mito
-
Hronika2 dana agoPonovo uhapšen Zmaj od Šipova, BJEŽAO OD POLICIJE!
-
Banjaluka2 dana agoSTANIVUKOVIĆ ČESTITAO SLAVU HILANDARU: “Neka ovaj sveti dan donese mir, snagu i blagoslov”
