Connect with us

Hronika

STRAŠNO! U brutalnoj tuči na Ilidži ubijen muškarac, supruga i njena sestra teško povrijeđene!

edna osoba je izgubila je život, dok su dvije teško povrijeđene u tuči koja se dogodila danas oko 13 časova u Sarajevu.

Tragedija se, kako je saopštio MUP Kantona Sarajevo dogodio u Ulici Rahima Ćatovića, opština Ilidža

Policija je privela Ć.O. (41) iz Sarajeva, osumnjičenog za ubistvo i nanošenje teških tjelesnih povreda, kao i S.O. (42) iz Živinica, koja se sumnjiči za pomaganje u izvršenju krivičnog djela. Slobode je lišen večeras i A.O. (34), zbog osnova sumnje da je počinio krivično djelo Teška tjelesna povreda.

Prema informacijama Uprave policije Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo (MUP KS), tokom sukoba između više osoba, Ć.O. je oštrim predmetom smrtno povrijedio B.M. (44), koji je preminuo u 14:20 sati na Kliničkom centru Univerziteta u Sarajevu (KCUS). U istom incidentu teške povrede zadobile su supruga preminulog, E.P. (43), i njena sestra A.P. (37), obje iz Sarajeva.

Raport prenosi detalje ove tragedije. ističući da je masovnoj tuči učestovalo čak dvadesetak osoba, a za ubistvo koje je uslijedilo osumnjičen je Ćazim Osmanović koji je uhapšen.

Uviđaj na mjestu događaja izvršili su policijski službenici pod nadzorom dežurne tužiteljice Kantonalnog tužilaštva Kantona Sarajevo. Nakon kriminalističke obrade, osumnjičeni su predati tužilaštvu radi daljnjeg postupanja.

Hronika

TRAGEDIJA NA DRINI Žena se utopila u Bijeljini, policija na terenu!

Na rijeci Drini u Bijeljini u popodnevnim časovima u subotu utopila se žena, potvrđeno je u bijeljinskoj Policijskoj upravi.

Iz Hitne službe su u 18.45 časova obavijestili policiju da su konstatovali smrt utapanjem na Drini.

Nastavi čitati

Hronika

UZNEMIRUJUĆE INFORMACIJE: Treći brat prijavio ubistvo u Prnjavoru

Miralem D. (47) ubijen je u porodičnoj kući u Prnjavoru, a njegov rođeni brat Adnan D. (37), uhapšen je zbog sumnje da je počinio ubistvo, potvrđeno je za “Nezavisne”.

Kako saznajemo od mještana oni su živjeli s trećim bratom u naselju Babanovci kod Prnjavora, a kako se sumnja ubistvu je prethodila svađa i fizički obračun.

Šokirani su zločinom u njihovom mjestu,a kako navode braća su i ranije imala svađa i sukoba, te za osumnjičenog navode da je bio agresivan.

Pojedini mještani navode da je navodno osumnjičeni nakon zločina došao do komšije i rekao da je usmrtio brata.

Kako se sumnja žrtva je izbodena kuhinjskim nožem u podrumu u kojem su bili.

Mediji navode da je osumnjičeni bio u stanju teškog pijanstva i izmjereno mu je 3,3 g/kg u alhokola u organizmu.

ATV prenosi da je na tijelu žrtve uočeno je sedam rana od noža, mahom po grudnom košu.

Na mjestu ubistva istražioci su pronašli nož za koji se sumnja da je korišten u zločinu i koji je poslat na vještačenje. Direktnih očevidaca ubistva nije bilo.

“Ubistvo je otkrio treći brat koji je, nakon pronalaska tijela, sve prijavio policiji”, kaže izvor pomenutog medija.

 

Nastavi čitati

Hronika

Tužilaštvo se oglasilo o ubistvu u Prnjavoru

U porodičnoj kući, u mjestu Babanovci u Prnjavoru, 19. jula oko 14.55. časova, upotrebom kuhinjskog noža, počinjeno je krivično djelo teškio ubistvo na štetu M.D. (47) iz ovog mjesta, saopštili su iz Okružnog javnog tužilaštva Banjaluka.

“Postoje osnovi sumnje da je navedeno krivično djelo počinilo lice A.D. (37) takođe iz ovog mjesta”, dodaje se u saopštenju.

Nakon počinjenog krivičnog djela, kako se navodu u saopštenju, osumnjičeni A.D. je lišen slobode i nalazi se na kriminalističkoj obradi. Nakon kriminalističke obrade osumnjičeni će biti sproveden u Okružno javno tužilaštvo Banjaluka na dalje postupanje.

Uviđaj na licu mjesta obavila je dežurni tužilac Okružnog javnog tužilaštva Banjaluka , zajedno sa policijskim službenicima Policijske stanice Prnjavor.

“Tužilac je naložilo da se preduzmu sve potrebne istražne radnje i mjere, kao i vještačenja u cilju  rasvjetljavanja svih okolnosti počinjenog krivičnog djela. Sa lica mjesta su izuzeti tragovi koji će se koristiti za potrebe krivičnog postupka, a naložena je i obdukcija tijela smrtno nastradalog koja će biti obavljena u Zavodu za sudsku medicinu Republike Srpske”, navodi se u saopštenju i dodaje da je u toku istraga.

U toku je istraga u vezi  sa počinjenim krivičnim djelom teško ubistvo.

 

Nastavi čitati

Aktuelno