Connect with us

Sport

STRAVIČNO NASILJE! Poznati fudbaler UNAKAZIO SVOJU DJEVOJKU, ona skočila sa četvrtog sprata (VIDEO)

Engleski fudbaler Šek Mekdonald je privukao pažnju engleskih medija nakon šokantnog incidenta.

Mekdonald, koji je ranije igrao za Derbi Kaunti i Birmingem Siti, nedavno je brutalno napao svoju devojku, Ejmi Bekli, u jednom noćnom klubu.

Kamere su zabilježile trenutak nasilja kada je fudbaler nasilno napao devojku, bacio je na pod, a potom nastavio sa fizičkim zlostavljanjem čak i nakon što su napustili klub.


Ovo nije prvi put da je Mekdonald optužen za nasilje prema partnerki. Nedavno je već bio osuđen na dvije godine i osam mjeseci zatvora zbog sličnog napada na svoju tadašnju devojku.

Tadašnja djevojka opisala je svoj strašan doživljaj, ističući da je bila prisiljena na očajnički bijeg kako bi se spasila od nasilja.

”Četiri puta pokušavala sam doći do daha. Uspjela sam osloboditi jednu nogu i prebaciti nas na pod. Povikala sam ime svog sina, ustala, potrčala kroz dnevnu sobu i kuhinju do balkona. Vrata nisu bila zaključana pa sam skočila s balkona”, rekla je prethodna njegova žrtva.

Sport

Alkaraz odgovorio na optužbe: “NE IMITIRAM ĐOKOVIĆA!”

Prvi reket svijeta Karlos Alkaraz na ovogdišnji Australijan open dolazio bez dobro poznatog lica Huana Karlosa Ferera sa kojim je okončao dugogodišnju saradnju.

Na njegovo mjesto unaprijedio je Samuela Lopesa, a promjene su već vidljive.

Naime, Alkaraz je promijeno servis tačnije tehniku izvođenja ovog udarca i sada ona jako podsjeća na to kako Novak Đoković servira.

Krenule su ’’optužbe’’ da Španac kopira Srbina, a Karlos je imao šta da kaže.

“Ne, ne. Ne pokušavam da imitiram Đokovića, iako i ja vidim da postoje sličnosti. Znam da mnogi tako misle ali to nije tačno”, prenosi “As” riječi najboljeg tenisera svijeta iz Melburna.

Pa dodaje.

“Najozbiljnije, svi mi teniseri pokušavamo da stalno popravljamo razne sitne detalje. Za mene je svake godine cilj da popravim servis. Uvijek tražim šta mogu da unapredim u ovom udarcu’’.

Osvrnuo se i na odlazak Ferera koji, kako kaže nije ni osjetio.

“Tačno je da svako ima svoj način rada, ali Lopes je sa mnom već proveo godinu dana. To što je ranije bio drugi trener u mom štabu, a sada je prvi, ne znači ništa”, naglašava mladi Španac.

Alkarazov prvi rival na “Rod Lejver areni”, već u nedjelju uveče po tamošnjem vremenu a ujutro po srpskom – zove se Adam Volton. Australijanac je, na ATP listi zauzima 79. mjesto.

Nastavi čitati

Sport

BRAVO MOMCI! Mladi bokseri iz Srpske uče na Zlatiboru

Nakon kratkotrajnog prazničnog predaha mladi bokseri iz Republike Srpske odmah su nastavili s radom kako bi se spremili za naredna iskušenja.

Na pripremama se nalaze mladi talenti i trofejni bokseri Petar Sandić i Dragan Todorović iz Bokserskog kluba “Obilić” Zvornik, kao i Đorđe Andrijašević iz Bokserskog kluba Nevesinje. Opšte fizičke pripreme održavaju se od 10. do 30. januara i od izuzetnog su značaja za sticanje kondicije, razvoj snage i izdržljivosti, sa fokusom na izgradnju kvalitetne baze za predstojeću sezonu. Pripreme okupljaju više od 60 najboljih takmičara iz Srbije i Republike Srpske.

Predsjednik Bokserskog saveza Republike Srpske Zoran Rašljić iskoristio je priliku da posjeti reprezentativce, ali i da izrazi zahvalnost predsjedniku Bokserskog saveza Srbije Nenadu Borovčaninu za kontinuiranu podršku.

– Na sastanku održanom sa predsjednikom Borovčaninom dogovorena je realizacija nekoliko značajnih projekata, od kojih je posebno istaknut prijedlog da se jedan od pet turnira “Olimpijske nade”, koje organizuje Bokserski savez Srbije, održi u Republici Srpskoj. Takođe, dogovorena je i organizacija prijateljskih susreta selekcija Republike Srpske i Srbije koji će biti održani širom Republike Srpske – izjavio je Rašljić.

Bokserski savezi Srbije i Srpske već imaju odličnu saradnju koja se svake godine dodatno pojačava.

– Bokserski savez Republike Srpske je naš bratski savez i moja je obaveza da njegujemo bratske odnose i da sarađujemo na stvaranju boljih i zdravijih uslova za razvoj našeg sporta. Boks ima veliku ulogu u razvoju mladih, prije svega u sticanju samopouzdanja kod djece i omladine, kao i u razvoju njihovih psihofizičkih sposobnosti – izjavio je Borovčanin.

Olimpijske nade

Program Bokserskog saveza Srbije “Olimpijske nade” odnosi se na inicijative za razvoj mladih talenata u srpskom boksu sa ciljem stvaranja nove generacije šampiona za Olimpijske igre, sa posebnim fokusom na Olimpijadu u Los Anđelesu 2028. godine, kroz sistemski rad sa talentovanom omladinom i pripremu za buduća međunarodna takmičenja, istakao je Borovčanin.

Nastavi čitati

Sport

ZATVORENO POGLAVLJE! Đoković napustio PTPA udruženje teniskih igrača, IAKO JE JEDAN OD OSNIVAČA!

Najbolji srpski teniser Novak Đoković saopštio je sinoć da je donio odluku da napusti Udruženje profesionalnih teniskih igrača, čiji je jedan od osnivača.

On je na društvenoj mreži X naveo da je odluku donio nakon kontinuiranih zabrinutosti u vezi sa transparentnošću, upravljanjem i načinom na koji su njegov glas i imidž bili predstavljeni.

“Nakon pažljivog razmatranja, doneo sam odluku da se potpuno povučem iz Profesionalnog udruženja teniskih igrača. Ponosan sam na viziju koju smo Vašek Pospišil i ja imali kada smo osnivali PTPA – da igračima damo snažniji i nezavisan glas, ali je postalo jasno da se moje vrednosti i moj pristup više ne poklapaju sa trenutnim pravcem u kojem organizacija ide – poručio je srpski teniser.

Đoković je dodao da će nastaviti da se fokusira na tenis, porodicu i doprinos sportu na načine koji su u skladu sa njegovim načelima i integritetom.

– Sve najbolje želim igračima i svima koji su uključeni u nastavku rada organizacije, ali za mene je ovo poglavlje sada zatvoreno – napisao je Đoković.

PTPA su osnovali Đoković i Pospišil 2020. godine, sa ciljem da se igračima omogući pristup u odlučivanju o važnim pitanjima u tenisu, kao što su raspodela nagradnih fondova i prava igrača.

Nastavi čitati

Aktuelno