Connect with us

Društvo

SUNOVRAT PRIVREDE! Ledo gasi proizvodnju u BiH, 50 radnika OSTAJE BEZ POSLA

Uprava kompanije Ledo Čitluk saopštila je u utorak radnicima da se nakon 23 godine ukida proizvodnja u fabrici u Čitluku i da bez posla ostaje 50 radnika.
“Uprava kompanije u društvu, ljudi iz Zagreba i Beograda, danas nam je saopštila kako proizvodnja više nije isplativa te da se gasi, a sama proizvodnja u koju se ništa nije ulagalo godinama kompaniu je donosila novac”, naveo je u mailu jedan radnik Leda, objavio je portal Brotnjo.info.

Prije tri godine u fabrici u Čitluku ugašena je proizvodnja sladoleda, a uskoro će biti ugašena pakirnica voća, povrća i ribe – što znači potpuni kraj za proizvodnju koja se odvijala protekle 23 godine, dodaje pomenuti portal.

Nezvanično, to će se to dogoditi 31. decembra 2023. godine.

Tim povodom zatražen je odgovor iz kompanije Ledo Čitluk, od koje se očekuje odgovor .

Podsjećamo, Ledo Čitluk bio je u sastavu Agrokora Zagreb, potom dijelom Fortanove, a prije dvije godine prodan je kompaniji Nomad Foodsu, vodećem evropskom proizvođaču smrznute hrane.

Fortenovinu diviziju smrznute hrane, u kojoj je osim Leda i beogradski Frikom, Nomad Foods je kupio za 615 miliona evra.

Ledo Čitluk je u prošloj godini ostvario prihode od 114,4 miliona KM i uknjižio 23,0 miliona KM neto dobiti.

U kompaniji je bilo je 371 radnik na kraju prošle godine, a osim proizvodnje imaju zastupljenu distibuciju.

Ledo iz Hrvatske je kupio fabriku za proizvodnju sladoleda u Čitluku početkom 2000. godine i osnovao preduzeće Ledo Čitluk d.o.o.

Društvo

VREMENSKA PROGNOZA! Živa na termometru skače do broja 18, KIŠA I OLUJNI VJETAR

U Bosni i Hercegovini se očekuje oblačno vrijeme sa kišom, u Hercegovini sa obilnim padavinama, uz dnevnu temperaturu vazduha do 18 stepeni Celzijusovih.

Na jugu i zapadu se očekuje jača kiša, u Hercegovini obilne padavine, dok će na istoku u prvom dijelu dana biti suvo i znatno toplije, saopšteno je iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda.

U poslijepodnevnim i večernjim časovima jače padavine će se proširiti ka istoku, a kiša će u brdsko-planinskim predjelima nakratko preći u susnježicu i snijeg. Duvaće jak do olujni južni vjetar koji će otopiti većinu snijega, osim na višim planinama.

Jutarnja temperatura vazduha biće od tri do devet, na jugu do 13 stepeni, a dnevna od osam do 15, na jugu do 18 stepeni, saopšteno je iz Federalnog hidrometeorološkog zavoda.

Nastavi čitati

Društvo

NARANDŽASTO UPOZORENJE Obilne padavine i jak vjetar sutra u BiH

Federalni hidrometeorološki zavod (FHMZ) izdao je narandžasto upozorenje za sutra zbog obilnih padavina koje se očekuju na području Hercegovine i Krajine.

Obilne padavine će, kako je najavljeno, pratiti i pojačan vjetar.

U Hercegovini i Krajini se očekuju obilne padavine, dok se udari vjetra od 40 do 75 km/h očekuju na području cijele Bosne i Hercegovine.

Izdate su preporuke građanima i preporučeno je da poduzmu mjere opreza i prate posljednju prognozu vremena.

Očekujte ometanje u dnevnim rutinama i budite na prekid aktivnosti na otvorenom”, naveli su iz FHMZ-a.

Kliks

Nastavi čitati

Društvo

NOVI GRAD ČETVRTI DAN U MRAKU 29 trafostanica i dalje van mreže

Rukovodilac terenske jedinice “Elektrokrajine” u Novom Gradu Zoran Plavšić rekao je Srni da ekipe na terenu četvrti dan otklanjaju kvarove koje je snijeg prouzrokovao na elektro-mreži.

Plavšić je rekao da je jutros bez napajanja električnom energijom 29 trafostanica, 20 na području opštine Novi Grad, sedam na području opštine Krupa na Uni i dvije na području opštine Oštra Luka.

Prema njegovim riječima, snijeg je prouzrokovao pucanje užadi, lomljenje stubova i obrušavanje stabala na elektro-mrežu.

Plavšić očekuje da će danas biti otklonjeni kavrovi na dalekovodima.

Nastavi čitati

Aktuelno