Region
TEROR NAD SRBIMA NA KOSOVU SE NASTAVLJA: Priveden mladić u Zubinom Potoku ZBOG MAJICE sa motivima srpskih manastira

Policija samoproglašenog Kosova privela je dvadesetsedmogodišnjeg Srbina Stefana S, zbog toga što je nosio majicu sa motivima srpskih manastira i porukom sa motivima cara Dušana, saopšteno je iz Kancelarije Vlade Srbije za Kosovo i Metohiju.
Ovog mladića je policija zaustavila na putu iz Zubinog Potoka ka selu Drijen gdje živi, privela ga i držala ga više od dva časa u policijskoj stanici, zaprijetivši mu prijavom, zbog, kako su rekli, “vrijeđanja po nacionalnoj osnovi”.
Iz Kancelarije su ukazali da dok ” Kurtijeva specijalna policija” puca u Srbe, srpsku djecu, prebija srpsku omladinu, za šta niko ne odgovara, dotle se Srbi privode i zastrašuju zbog majice?
“To je realnost u kojoj Srbi na severu Kosova i Metohije žive, a od koje glavu okreće kompletna međunarodna zajednica”, naveli su iz Kancelarije.
U saopštenju je istaknuto da svjetska javnost i predstavnici međunarodnih organizacija moraju da razumiju da se Srbi na Kosovu i Metohiji hapse proizvoljno, bez ikakvog i prava i osnova – zbog objavljivanja sadržaja na društvenim mrežama, a sada i zbog garderobe koju nose.
Iz Kancelarije su ukazali da, ukoliko je zaista međunarodnoj zajednici stalo do uspostavljanja mira, na čemu Beograd uporno insistira, onda neko mora konkretnim djelovanjem obuzdati Kurtijeva nastojanja da etnički očisti Kosovo i Metohiju od Srba, a zadrži samo svoje istomišljenike i potčinjene.
“Jedina politika koju sprovode prištinske vlasti jeste politika sistemskog urušavanja osnovnih prava i sloboda srpskog naroda u pokrajini, sa konačnim ciljem da se oni zastrašivanjem i svakodnevnim terorom zauvek proteraju sa svojih vekovnih ognjišta”, poručili su iz Kancelarije za Kosovo i Metohiju.
SRNA
Region
RUBIO I VUČIĆ POTVRDILI! SAD učestvuju na EXPO 2027!

Američki državni sekretar Mark Rubio objavio je na X platformi da mu je drago što je ponovo vidio predsjednika Srbije Aleksandra Vučića u Njujorku.
“Razgovarali smo o strateškom dijalogu koji će naše dvije zemlje uskoro pokrenuti i učešću SAD na EKSPO 2027, što su obje prilike za dalje jačanje naših bilateralnih odnosa dok nastojimo da zajedno izgradimo bolju budućnost”, naveo je Rubio.
(BN) Foto: X
Region
JEZIVO VRŠNJAČKO NASILJE: Djevojčice se iživljavale, drug snimao (VIDEO)

Jeziv snimak vršnjačkog nasilja, koji prikazuje brutalno premlaćivanje djevojčice u Zaječaru, šokirao je javnost i munjevito se proširio društvenim mrežama. Incident, koji je izazvao talas osude i zabrinutosti, prijavljen je policiji i tužilaštvu, a istraga je u toku.
Na viralnom snimku, kako je objavljeno na Blic TV jasno se vidi kako dvije djevojčice fizički zlostavljaju treću.
Šutirali je i gazili po glavi
Napad je počeo uvrtanjem ruke žrtvi, nakon čega je oborena na zemlju. Uslijedili su udarci nogama i gaženje po glavi.
Incident je snimao dječak, koji je u jednom trenutku čak i suflirao napadačicama.
Međutim, u jednom momentu, dječak je prišao i izgovorio: “Dosta je, ubila si je, žalosno je”.
Snimak se munjevito proširio društvenim mrežama, izazivajući talas zabrinutosti ne samo među Zaječarcima, već i širom Srbije.
Region
Vučić u UN-u “Stranci u BiH UDARAJU na srpske predstavnike”

– Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je u obraćanju u Generalnoj skupštini UN da samo dogovor naroda i entiteta u BiH može garantovati njenu stabilnost i funkcionalnost, te istakao kako su se neizabrani stranci obračunavali sa legitimnim predstavnicima srpskog naroda.
“Svako odsustvo dijaloga, jednostrane inicijative bez saglasnosti svih zainteresovanih strana, posebno inicijative kojima se zloupotrebljavaju međunarodne organizacije ne doprinosi tome. Suprotstavićemo se ovakvim aktivnostima koje podrivaju regionalni dijalog, proces pomirenja i razumevanje”, poručio je Vučić.
Vučić je istakao da će Srbija nastaviti da insistira na dosljednom sprovođenju Dejtonskog sporazuma i na poštovanju prava sva tri konstitutivna naroda u BiH.
On je ukazao da se već 30 godina i u ovom visokom domu i na svim drugim mjestima u svijetu bezbroj puta moglo čuti da je navodno samo pitanje dana kada će Srbija da napadne nekog u regionu i kada će Republika Srpska njeno rukovodstvo da naruše teritorijalni integritet BiH.
Istakao je da se to nikada nije dogodilo, dok su, sa druge strane, neizabrani stranci u BiH obračunavali sa legitimnim predstavnicima srpskog naroda, jednog od tri konstitutivna naroda u BiH.
“Uvodili su i uvode protiv njih sankcije. Nećete verovati, ali smenjivali su ih sa mesta na koja ih je narod izabrao i vode krivične postupke i donose osuđujuće presude zbog izgovorenih reči i verbalnog delikta”, naglasio je Vučić.
On je dodao da Srbi godinama slušaju priče kako će kao navodna ruska marioneta napasti nekoga u regionu, što se naravno nije desilo i neće se desiti.
“Sve smo čuli, ali jedino što nikada nismo čuli izvinjenje od onih koje su takve stvari iznosili”, naveo je Vučić.
On je naglasio da će Srbija samostalno donositi svoje odluke, da ostaje posvećena evropskom. “Ne planiramo nikoga da napadamo, ali jednako tako i nikom drugom nećemo dozvoliti da ugrozi našu slobodu i našu zemlju”, rekao je Vučić.
-
Politika3 dana ago
ŠEVO UPOZORAVA, UKC U RASULU “Kradu, vraćaju i pravdaju se kao da je riječ o KESICI ŠEĆERA!”
-
Banjaluka3 dana ago
ĐAJIĆ O UKC RS: Radnik neosnovano povećavao plate, SUSPENDOVAN I PRIJAVLJEN POLICIJI
-
Politika3 dana ago
IPAK ĆE POSLUŠATI CIK! Stevandić “Sutra odluka o prijevremenim izborima”
-
Region1 dan ago
JEZIVO VRŠNJAČKO NASILJE: Djevojčice se iživljavale, drug snimao (VIDEO)
-
Banjaluka2 dana ago
JOŠ JEDNA POBJEDA Stanivukovića! SAMO Skupština odlučuje o DNEVNOM REDU
-
Region1 dan ago
Vučić u UN-u “Stranci u BiH UDARAJU na srpske predstavnike”
-
Politika1 dan ago
NOVI RAT NA POMOLU! Mijatović: Vukanović je PATOLOŠKI LAŽOV”
-
Svijet2 dana ago
“ZELENA ENERGIJA NAJVEĆA PREVARA”: Tramp imao oštro izlaganje o globalnom zagrijavanju