Hronika
TUŽILAŠTVO BiH otvorilo predmet oko izgradnje HE na Drini, TRAŽE DOKUMENTACIJU!

Tužilaštvo BiH otvorilo je predmet u slučaju nepoštivanja odluka Ustavnog suda BiH od strane državne Komisije za koncesije, vezanih za spor BiH i Republike Srpske oko izgradnje hidroelektrana na rijeci Drini.
Radi se o projektu izgradnje tri hidroelektrane kod Foče, vrijednom oko 520 miliona evra, kojeg zajednički namjeravaju graditi Republika Srpska i Srbija, sa većinskim vlasništvom na strani Srbije.
– Otvoren je predmet, koji je u radu, u kojem smo od Suda BiH i Komisije za koncesije, nedavno zatražili određenu dokumentaciju. Vrše se provjere, a o tužilačkoj odluci javnost će biti informisana – saopšteno je za “Avaz” iz Tužilaštva BiH.
Podsjećamo, 2020. godine potpisana je zajednička izjava premijera Republike Srpske i Srbije o izgradnji HE Buk Bijela, Foča i Paunci u okviru sistema “Gornja Drina”, a u maju 2021. položen je i kamen temeljac za izgradnju HE Buk Bijela.
Krajem 2020. godine 24 poslanika Parlamentarne skupštine BiH uputila su zahtjev Ustavnom sudu BiH da riješi spor, jer za ovaj projekat, kako su navodili, ne postoji saglasnost BiH.
Ustavni sud BiH odlučio je da Komisija za koncesije BiH donese odluku, ali to ona do danas nije uradila. Nakon što Komisija nije donijela odluku, uprkos produžetku roka u kojem je trebalo to da uradi, Ustavni sud BiH u januaru prošle godine o tome je obavijestio Tužilaštvo BiH. U međuvremenu, na terenu traju pripremni radovi za izgradnju HE Buk Bijela, piše “Avaz”.
Hronika
KATASTROFA! Nećak bivšeg premijera iz BiH poginuo na frontu u Ukrajini!

Antonio Toni Herceg, sin naučnika Zdenka Hercega i nećak bivšeg premijera Hercegovačko-neretvanske županije Nevenka Hercega, poginuo je 6. maja na frontu u istočnoj Ukrajini.
Vijest je objavio portal Mostar.live, pozivajući se na izvor blizak porodici.
Toni Herceg, koji je poticao iz ugledne hercegovačke porodice nastanjene u Lionu u Francuskoj još od ratnih godina u BiH, bio je profesionalni vojnik u sastavu francuske vojske.
Nije precizirano je li riječ o Legiji stranaca, ali zna se da je nakon toga pristupio 3. jurišnoj brigadi ukrajinske vojske.
Njegovi prijatelji ističu kako cijeli život nosio duboku ljubav prema rodnim krajevima svojih roditelja, Ljubuškom i Rami, hrvatskoj tradiciji i hrišćanskim vrijednostima.
Kao oficir francuske vojske istakao se u mirovnim misijama širom svijeta, boreći se za pravdu i zaštitu nevinih. U posljednjim trenucima svog života, prema svjedočenju suboraca, svojim tijelom je zaštitio pripadnike jedinice kojom je učestvovao, spasivši ih i ranjenike od neposredne smrti, piše Herc.info.
Posljednji ispraćaj obilježen je vojnim počastima i misom u Kijevskoj katedrali i na Majdanu, te u Francuskoj.
Toni, Hrvat će biti sahranjen na groblju “Miroševac” u Zagrebu u utorak.
Prema informacijama koje je objavio bivši francuski obavještajac Nikolas Sinkvini, Herceg je stradao tokom borbi u regiji Lugansk.
Hronika
Užas u Bijeljini: Poznati fudbaler pretukao ženu u kafiću!

Poznati semberski fudbaler Davor Arnautović, koji je 2022. proglašen sportistom godine za Grad Bijeljinu, juče je u jednom kafiću u centru grada pretukao svoju emotivnu partnerku.
Nakon incidenta nasilni fudbaler je noć proveo u policijskom pritvoru, a njegova žrtva u bolnici, saznaje Srpskainfo.
– Bilo je strašno, tukao ju je pred svima. Da ga nisu zaustavili momci koji su bili s njim u društvu, zgazio bi je – kaže jedan Bijeljinac.
Kako navode izvori, najprije je izbila svađa, tokom razgovora o viđanju djeteta. Navodno, par ima dijete, koja živi sa majkom.
– Kako svjedoči pretučena žena, Arnautović je i ranije bio sklon partnerskom nasilju i nije se libio da pred djetetom vrijeđa i tuče njihovu majku – kaže sagovornik ovog portala.
Dodaje da Arnautović, navodno, već “potegao neke veze”, kako bi se izvukao sa što blažom kaznom i kako slučaj ne bi dospio u medije.
Podsjećamo, Damir Arnautović je bio fudbaler bijeljinskog FK “Rad”. Bio je i omladinski reprezentativac BiH. U kasnijoj karijeri se posvetio malom fudbalu. Završio je Fakultet za tjelesni odgoj u Tuzli.
Hronika
POTVRĐENA OPTUŽNICA Milenko E. lažirao finansijski izvještaj firme u stečaju – sakrio knjige i obmanuo upravnika!

Osnovni sud u Sokocu potvrdio je optužnicu protiv Milenka E. zbog krivičnih djela falsifikovanje ili uništenje službene isprave i povreda obaveza vođenja trgovačkih i poslovnih knjiga i sastavljanja finansijskih izvještaja i njihovo falsifikovanje ili uništavanje.
Kako je saopšteno iz Okružnog javnog Tužilaštva Istočno Sarajevo stavljaju mu na teret da je 25. avgusta 2022. godine u Palama u prostorijama privrednog društva “Nedomeks” u stečaju, kao odgovorno lice stečajnom upravniku čiji su inicijali J.P. predao lažni finansijski izvještaj o poslovanju za 2020. godinu.
Navodi se da je tako tečajnom upravniku otežao preglednost imovinskog stanja, jer je prikrio originalne poslovne knjige i poslovne isprave, i to glavnu knjigu i knjigu blagajni.
-
Politika1 dan ago
ZAPAD POKREĆE OŠTRE MJERE PROTIV VLASTI U REPUBLICI SRPSKOJ! Traži se izolacija, obustava finansiranja i ukidanje kontakata
-
Hronika1 dan ago
SUD BIH! Osuđen na zatvor zbog čestitke rođendana Mladiću
-
Politika2 dana ago
VIŠKOVIĆ U PARALELNOM UNIVERZUMU “Srpska među 10 najpoželjnijih zemalja za investiranje”
-
Region1 dan ago
BRNABIĆ PORUČILA PICULI “Dalje ruke od Srbije!”
-
Hronika3 dana ago
PANIKA U ŠKOLI: Na tabli poruka “Pobiću čitavu prvu smjenu”, stigla policija!
-
Politika1 dan ago
RISTIĆ POSLAO OŠTRU PORUKU “Lopare nisu na prodaju za profit neke kompanije, OVDJE KOPATI NEĆETE”
-
Politika13 sati ago
DODIK PORUČIO BOŠNJACIMA: Prihvatite legitimno izabrane predstavnike Srba i Hrvata
-
Politika11 sati ago
NEŠIĆ PROSLAVIO SLOBODU: Simbolično poručio „Ja unutra, a lopovi vani“ (VIDEO)