Connect with us

Hronika

U sudaru četiri vozila povrijeđeni džudisti iz Laktaša

Džudisti i trener iz džudo kluba “Laktaši”, koji su sinoć imali saobraćajnu nezgodu po povratku sa takmičenja u Trebinju, živi i zdravi, potvrdio je sinoć Miroslav Bojić, gradonačelnik Laktaša.

On je dodao da su se neki vratili sinoć, a da će za ostale biti organizovan prevoz danas, kada se završe redovne procedure u trebinjskoj bolnici.

Iz džudo kluba “Laktaši” saopštili su da su svi džudisti dobro, da su zdravi i sa manjim povredama.

“Neizmjernu zahvalnost dugujemo gradonačelniku Laktaša Miroslavu Bojiću, koji je odmah odreagovao i ponudio svu moguću pomoć, uključujući i prevoz za četvoro članova kluba, koji su još uvijek u Trebinju. Najviše hvala roditeljima koji su ostali pribrani i omogućili da se svi naši resursi usmjere na što brže rješavanje situacije i zbrinjavanje djece”, saopšteno je iz džudo kluba “Laktaši”.

Podsjetimo, više osoba je povrijeđeno u sudaru četiri vozila u mjestu Staro Slano kod Trebinja.

Povrijeđeni su prebačeni u trebinjsku bolnicu, gdje se za sada nisu mogli izjasniti o stepenu povreda.

Iz policije navode da su u saobraćajnoj nezgodi, koja se dogodila u 18.10 časova, učestvovala vozila hjUndai, škoda oktavija, mercedes vito i opel korsa.

Dok je trajao uuviđaj, saobraćaj je na ovoj dionici magistralnog puta Trebinje – Ljubinje bio obustavljen, rekli su u policiji.

Hronika

Produžen pritvor MONSTRUOZNIM POLICAJCIMA IZ TUZLE koji su podvodili maloljetnice

Kantonalni sud u Tuzli donio je rješenje kojim se za još dva mjeseca produžava pritvor osmorici osumnjičenih u predmetu trgovine ljudima, u kojem se terete za iskorištavanje maloljetnica.

– Ukrivičnom predmetu protiv osumnjičenih Besima Kopića, Miralema Halilovića, Jasmina Modrića, Dževada Požegića, Šemsudina Kadrića, Zijada Jagodića, Sulejmana Šehića i Nedima Avdića, zbog osnovane sumnje da su počinili krivično djelo Trgovina ljudima, a vezano za iskorištavanje dvije djevojčice rođene 2009. godine u svrhu prostitucije u periodu od aprila 2024. do kraja jula 2025. godine, postupajući po prijedlogu Kantonalnog tužilaštva Tuzlanskog kantona, Kantonalni sud u Tuzli donio je rješenje kojim se prema svim osumnjičenima produžava pritvor za dva mjeseca – saopšteno je.

Sud je odluku donio po prijedlogu Kantonalnog tužilaštva TK, uz ocjenu da i dalje postoji osnovana sumnja i razlozi za pritvor prema svim osumnjičenima, piše Avaz.

Nastavi čitati

Hronika

STRAHOTA U ZAGREBU! Vaspitačica iz vrtića slala slike PEDOFILIMA?!

Vaspitačica iz vrtića na istoku Hrvatske završila je u istražnom zatvoru zbog dječje po**ografije.

Vaspitačica je u zatvoru od 4. novembra, od kada je službeno na bolovanju.

Iz policije nisu željeli da iznose detalje slučaja zbog zaštite maloljetnika.

Prema nezvaničnim informacijama koje je objavio Jutarnji list, kod vaspitačice su pronađene sumnjive fotografije djece školskog uzrasta, od 12 do 14 godina, koje je ona navodno prosleđivala zainteresovanim osobama i veb-stranicama za deljenje pedofilskog sadržaja.

Nastavi čitati

Hronika

NOVI UŽAS U BiH! Policajci seksualno uznemiravali djevojku iz Travnika?!

Iako afera o seksualnom zlostavljanju maloljetnica u Tuzlanskom kantonu od strane policijskih službenika i profesora još nije dobila epilog, na pomolu je nova. Osamnaestogodišnja djevojka iz Travnika prijavila je dvojicu policijaca MUP-a Srednjobosanskog kantona da su je seksualno uznemiravali, prenose federalni mediji.

Kako je saopšteno oko ovog slučaja je nakon upita medija pokrenuta istraga kako bi se utvrdila odgovornost dvojice policijskih službenika koji se dovode u vezu sa ovim slučajem.

Nastavi čitati

Aktuelno