Banjaluka
U UTORAK ĆE ZAGRMJETI SIRENE: Banjaluka odaje počast žrtvama „Oluje“
Banjaluka će 3. i 4. avgusta obilježiti „Dan sjećanja“ na sve stradale i prognane Srbe u hrvatskoj vojno-policijskoj akciji „Oluja“.
Tim povodom, u utorak u 11.55 časova na području grada biće oglašene sirene, kao znak sjećanja na sve nevino stradale.
Pozivaju se svi građani da, tokom oglašavanja sirena, na trenutak zastanu te na taj način da odaju počast žrtvama.
Obilježavanje „Dana sjećanja“ predstavlja priliku da se njeguje kultura pamćenja, oda počast stradalima i pošalje poruka mira, dostojanstva i zajedništva.
Banjaluka
ALARM U BANJALUCI! Mutni poslovi oko zemljišta Poljoprivredne škole – Grad hitno pozvao Pravobranilaštvo!
Grad Banjaluka zatražio je od Pravobranilaštva Republike Srpske da hitno reaguje i provjeri sve informacije u vezi sa novim pokušajem prometovanja zemljišta Poljoprivredne škole za zemljište koje se navodno nalazi u Lijevče polju, za šta mi još nismo dobili zvanično podatke.
Poručio je šef Odsjeka za pravna pitanja i propise Goran Bundalo.
Rekao je da Grad još nije dobio zvanične podatke o tome da li je oglas o prometovanju zemljišta uopšte objavljen, te na koji način.
-Zato smo zatražili da Pravobranilaštvo Republike Srpske hitno reaguje i zatraži podatke od direktora škole i Republičke uprave za geodetske i imovinsko – pravne poslove da li je i gdje objavljen oglas o prometovanju, da li postoji saglasnost osnivača škole-resornog ministarstva, te da nam dostave svu dokumentaciju i ugovore – naveo je Bundalo.
Prema njegovim riječima, dokumentacija je neophodna kako bi Grad mogao preduzeti sve pravne radnje radi zaštite svoje imovine.
-Postoje osnovi sumnje da se radi o nelegalnim pravnim radnjama i upravo zbog toga želimo da se utvrde sve činjenice i obezbijedi zaštita imovine Grada – zaključio je Bundalo.
Banjaluka
KRAJ DUGOGODIŠNJEG PROBLEMA! Stanivuković najavio puštanje u rad sistema Tunjice!
Uspješno privodimo kraju ispitivanje i puštanje u rad sistema Tunjice 1 i 2.
Poručio je ovo gradonačelnik Draško Stanivuković.
Kako je naveo – nakon što su završeni punjenje i ispitivanje prve dionice, sinoć je isti postupak uspješno obavljen i na drugoj dionici.
-Treća dionica je na redu danas i sutra, čime će biti završeno povezivanje vodovodne mreže prema rezervoaru Tunjice. U narednih nekoliko dana očekujemo puštanje u rad kompletnog sistema – kazao je gradonačelnik.
Nakon uspješnog završetka ovog dijela projekta, kako je kazao – u narednih mjesec dana planirani su i završni radovi na sanaciji saobraćajnica.
-Nastavljamo da radimo posvećeno i odgovorno – zaključio je gradonačelnik.
Banjaluka
ČAK 10.000 MAJKI OSTVARILO OVO PRAVO! Grad donio odluku koja je oduševila roditelje u Banjaluci
Predstavnici Grada upriličili su prijem za porodilje i njihove mališane, koji proslavljaju prvi rođendan.
-
Politika3 dana ago“OBJAVIĆEMO IMENA FIRMI KOJE OTPUŠTAJU TRUDNICE!” Vukomanović i Kresojević poslali oštar ultimatum institucijama! (VIDEO)
-
Politika2 dana agoHUMANA AKCIJA U PETROVOM SELU! Stanivuković obezbijedio 15 prasića za višečlanu porodicu Puzić
-
Politika1 dan agoPENZIONERI U SUBOTU POD ŠATOROM SNSD-a! Frakcijske borbe, kupljene diplome i stranački teror pred IZBORNI DEBAKL!
-
Politika1 dan agoUMJESTO 35 MILIONA, SADA 23 MILIONA KM! Stanivuković pita Vladu RS: Kako su radari pojeftinili u doba inflacije?
-
Politika2 dana ago„ZAVRŠITE MOSTIĆ, PA PRIČAJTE O AUTO-PUTEVIMA!“ Miloš Stanišić prozvao „Puteve Srpske“ zbog kolapsa na ulazu u Bijeljinu
-
Politika22 sata agoOVO NI DUŠMANI NE BI RADILI! Stanivuković, Božović i Blanuša udarili na vlast u Doboju!
-
Društvo2 dana agoPOTPUNA KATASTROFA KOD LIVNA! Konji u najgorim mukama umiru od žeđi! (FOTO)
-
Politika2 dana ago„OMARSKA JE DOŽIVJELA MNOGA RAZOČARANJA“! Drinić poručio da ljudi traže rad i konkretna djela, a ne prazna obećanja!
