Connect with us

Hronika

UBICI MLADE ŽENE IZ BRODA određen pritvor! Ubio majku vlastitog djeteta

Okružni sud u Doboju odredio je jednomjesečni pritvor Savi Miloševiću (28) i Aleksandru Ostojiću (23) iz Broda osumnjičenima za ubistvo Savine supruge Slađane Milošević (24).

ATV saznaje da je dvoje djece, koja su ostala iza Slađane i Save, izuzeta od oca i trenutno su smještena u sigurnu kuću.
Naknadno će se donositi rješenje o starateljstvu.

Slađana je ubijena u automobilu fiat na lokalnom putu u Velikoj Brusnici kod Broda, koje vodi prema kući njenih roditelja. Tijelo je pronađeno 29. decembra oko 6.40 časova. Prvi rezultati istrage ukazuju da se radilo o sačekuši, odnosno da je ubica zaustavio njen automobil na putu, stao ispred vozila i iz puške ispalio jedan hitac kroz vjetrobransko staklo. Metak je Slađanu pogodio u glavu. Na mjestu zločina pronađena je jedna čaura, dok se za puškom i dalje traga.

Prema nezvaničnim informacijama motiv ubistva je ljubomora. Slađana je nedavno ostavila Savu i sa djecom otišla da živi kod roditelja, jer je bila izložena nasilju od strane supruga. Savo je zbog nasilja u porodici hapšen mjesec dana prije zločina i tada je pušten na slobodu.

ATV

Hronika

POLICIJA MOLI ZA POMOĆ! Nestao Ranko Čavić iz Banjaluke

Policajci Policijske uprave Banjaluka tragaju za Rankom Čavićem iz Banjaluke čiji je nestanak prijavljen juče Policijskoj upravi Banjaluka.

“Nestalo lice je starosti oko 57 godina, krupnije tjelesne konstitucije, kratke kose. Na sebi je u trenutku nestanka imalo jaknu braon boje, pantalone sive boje i patike bijele boje”, ističu iz PU Banjaluka.

Policijska uprava Banjaluka moli građane, ukoliko primijete Ranka ili dođu do bilo kakvih saznanja, prijave najbližoj policijskoj stanici ili pozovu policiju na besplatni broj telefona 122.

Nastavi čitati

Hronika

ZAKONI NSRS NE VAŽE? Velika akcija SIPA-e u Banjaluci, ASISTIRA IM MUP SRPSKE, u toku su privođenja

Akcija je, prema informacijama medija, usmjerena na razbijanje kriminalne mreže koja se bavi krijumčarenjem ljudi
Na području Banje Luke u toku je velika akcija Državne agencije za istrage i zaštitu (SIPA). Prema medijskim saznanjima, vrše se pretresi i privođenja na desetak lokacija.

SIPA-i u ovoj akciji, koja se realizuje po naredbi Tužilaštva i Suda BiH, asistira MUP Republike Srpske.Bitno je naglasiti da je riječ o jednoj od najvećih akcija SIPA-e u ovoj godini.
Akcija je, prema informacijama kojima raspolaže portal Klix.ba, usmjerena na razbijanje kriminalne mreže koja se bavi krijumčarenjem ljudi.

Više detalja o akciji i uhapšenim osobama će biti poznato u toku dana.

Podsjetimo, SIPA je u utorak u Bijeljini realizovala akciju “Šljunkara 2” te je izvršen pretres na sedam kolacija i uhapšeno je pet osoba.

Nastavi čitati

Hronika

TRAGIČAN KRAJ POTRAGE: Pronađeno tijelo nestale nastavnice iz Živinica

Tijelo ženske osobe koja je juče pronađena u Baricama je identifickovano, a riječ je o nastavnici Indiri Kičić iz Živinica za kojom se tragalo od 2. aprila.

U potragu su bili uključeni pripadnici Civilne zaštite, GSS Živinice i GSS Kladanj te članovi RK Mrena.

Pretraga terena vršena je na širem području ušća rijeke Oskove u jezero Modrac, a u potrazi je učestvalo oko 45 ljudi.

Nastavi čitati

Aktuelno