Connect with us

Hronika

UHAPŠENA DVA PRIPADNIKA OS BIH: Kod njih pronađena droga i oružje

Pripadnici Odjeljenja za posebne namjene sektora kriminalističke policije (SKP) MUP Hercegovačko-neretvanskog kantona juče su sproveli operativnu akciju na podučju Mostara i Čapljine s ciljem suzbijanja trgovine i zloupotrebe opojnih droga.

Uhapsili su osobe inicijala T. T. (30) iz Mostara i R. R. (26) iz Čapljine.

Kako je saopšteno, prilikom hapšenja kod njih su pronađeni suva zeljasta materija koja asocira na marihuanu, bijela praškasta materija koja asocira na “speed”, te tablete koje asociraju na “ecstasy”, piše Bosnainfo.

– Na osnovu usmenih naredbi opštinskih sudova u Mostaru i Čapljini, pretresene su kuće i objekti koje koriste osumnjičeni, kao i jedno vozilo. U pretresima su pronađene dvije automatske puške, veća količina streljiva, kao i određena količina vojne opreme, te određena količina suve zeljaste materije koja asocira na marihuanu i vaga za precizno vaganje opojne droge, dok je pretresom vozila pronađen 81 komad tableta koje asociraju na “ecstasy”. Obje osobe su aktivni službenici Oružanih snaga Bosne i Hercegovine. Sa događajem je upoznat postupajući tužilac Kantonalnog tužilaštva HNK – navedeno je u saopštenju.

Hronika

EPILOG AKCIJE “SAMBO”! Na slobodi 7 osumnjičenih zbog MONSTRUOZNOG ZLOSTAVLJANJA PASA

Policija je u nastavku akcije “Sambo” pretresom na području Broda tokom jučerašnjeg dana pronašla dva psa i određenu sumu novca.

Iz Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske (MUP RS) saopštili su da su pretresene dvije lokacije koriste lica koja se dovode u vezu sa izvršenjem krivičnog djela mučenje i ubijanje životinja.

– Kod jednog lica iz Broda koje se sumnjiči da je u prethodnom periodu organizovao mučenje životinja kroz organizovanje borbi pasa, pronađena su i oduzeta dva psa, novac, kao i drugi predmeti koji se dovode u vezu sa izvršenjem navedenog krivičnog djela – saopštila je policija.

Akcija “Sambo” sprovedena je 19. oktobra i tada je privedeno 15 lica a u jednom selu kod Dervente otkriveno je borilište za pse, a u blizini njega nađeni su i leševi ubijenih životinja, kao i nekoliko povrijeđenih pasa.

Prema nepotvrđenim informacijama borbe pasa organizovane su radi zarade, ali i zabave,a sve su organizovali osobe iz regiona koje su već ranije dolazile u sukob sa zakonom zbog raznih nedjela, a neki od njih su bezbjednosno interesantna lica.

Nakon ispitivanja sedam osumnjičenih je po nalogu nadležnog tužioca Okružnog javnog tužilaštva Doboj pušteno na slobodu, dok je osam lica, koji su strani državljani predati Službi za poslove sa strancima BiH – Terenska kancelarija u Doboju. Psi koji su zatečeni na lokaciji su po Naredbi nadležnog suda predati u azil, za čije dalje postupanje nadležna Republička veterinarska inspekcija. Svi uhapšeni se terete za krivično djelo mučenje i ubijanje životinja.

Nastavi čitati

Hronika

HOROR U NOVOM SADU! Tridesetdevetogodišnja žena osumnjičena je da je u Novom Sadu ubila svoju bebu

Tridesetdevetogodišnja žena osumnjičena je da je u Novom Sadu ubila svoju bebu, koja je pronađena jutros kod ulaza u jednu zgradu.

Žena je osumnjičena da je noćas neposredno poslije poroda bacila novorođenče na travnjak, usljed čega je preminulo, saopštila je policija u Novom Sadu.

Protiv nje će biti podnesena krivična prijava zbog sumnje da je počinila teško ubistvo.

Osumnjičena se nalazi u Kliničkom centru Vojvodine, a nakon otpuštanja biće joj određeno zadržavanje do 48 časova.

U zakonskom roku, biće privedena, uz krivičnu prijavu, višem javnom tužiocu u Novom Sadu, prenose beogradski mediji.

Nastavi čitati

Hronika

TRAGEDIJA U BIH! Mlada doktorka izvršila samoubistvo, SVI U ŠOKU

U mjestu Vražići kod Čelića d‌jevojka je prije dva dana počinila samoubistvo, što je izazvalo veliku tugu kod stanovnika Brčko distrikta.

Prema nezvaničnim informacijama portala InfoPoskoka Brčko, djevojka je imala 27 godina i bila je zaposlena kao ljekar u bolnici u Brčkom.

Podsjećamo, d‌jevojka je život okončala iz pištolja u porodičnoj kući u Vražićima.

Na mjestu događaja obavljen je uviđaj, a policija i tužilaštvo istražuju sve okolnosti ovog tragičnog slučaja.

– Radila je kod nas u Brčkom, bila je vrijedna i nasmijana osoba – rekao je za InfoPoskok Brčko jedan od njenih kolega, koji je želio ostati anoniman.

Nastavi čitati

Aktuelno