Sport
URNISAO NORIJA: Još jedna Novakova “stotka” i plasman u četvrtfinale
Novak Đoković uspio je da se plasira u četvrtfinale Rolan Garosa pobjedom nad Kameronom Norijem 3:0 po setovima (6:2, 6:3, 6:2) i dođe do svoje jubilarne 100. pobjede na ovom gren slemu.
Srbin i Britanac dosad su se sastali pet puta i svaki put je Novak slavio, uključujući i nedavni meč u Ženevi – 6:4, 6:7, 6:1.
„On je veliki borac, uvijek se bori i bodri, sjajan je primjer za djecu. Uvijek ima pravi stav. Ja ću biti spreman za tu bitku, igrali smo nedavno u Ženevi, nisu isti uslovi, ali on jeste u formi sada. Muči se u posljednje vrijeme, ali sada se vraća gdje zaslužuje, negdje u Top 20, i jedva čekam taj meč“, rekao je Đoković o Noriju prije meča.
Britanski teniser imao je takođe riječi hvale i poštovanja o srpskom asu.
„Protiv Novaka je uvijek težak izazov. Odigrao sam veoma dobro u tom meču u Ženevi i pogledaću ga ponovo. Uzbuđen sam što sam prošao u osminu finala i odmoriću se jer ću morati da budem na svom najboljem nivou ako želim da imam šansu protiv njega,“ poručio je Nori.
Đoković već sutra igra četvrtfinale i to protiv Saše Zvereva kojem je Talon Grikspor danas predao meč pri vođstvu Nijemca 6:4, 3:0.
Sport
UEFA kaznila Ukrajince zbog ANTIRUSKOG TRANSPARENTA
UEFA je kaznila Ukrajinu zbog navijača koji su isticali antiruski transparent na kvalifikacionoj utakmici u Poljskoj.
Prema riječima delegata za utakmice UEFA, tokom plej-ofa kvalifikacija za Evro 2024 protiv Islanda u Vroclavu ukrajinski navijači isticali su transparent sa natpisom “Rusija je teroristička država”.
U odluci donesenoj u aprilu 2024. godine, koju su ukrajinski mediji objavili tek sada, UEFA je kaznila nacionalni fudbalski savez Ukrajine sa 15.000 evra zbog provokativne poruke neprikladne za sportski događaj. Ukrajina je bila kažnjena za isti prekršaj u posljednje dvije godine.
UEFA je u presudi napisala da politički slogani nisu dozvoljeni tokom fudbalskih utakmica bez obzira na geopolitičku situaciju.
FIFA i UEFA zabranile su Rusiji učešće u svim takmičenjima ubrzo nakon izbijanja sukoba u Ukrajini 2022. godine. Upravna tijela su kasnije optužena za dvostruke standarde zbog odbijanja da isključe Izrael nakon što su istražitelji UN optužili tu zemlju da je počinila genocid u Gazi.
Sport
DRINIĆ OTVORIO TURNIR U ŽENSKOJ ODBOJCI: „Kada podržimo djecu, podržali smo budućnost“
Generalni sekretar Pokreta Sigurna Srpska Nebojša Drinić otvorio je danas turnir u ženskoj odbojci za djecu u svom rodnom Srpcu, poručivši da je ponosan što se u ovoj lokalnoj zajednici „ponovo rađaju lijepe sportske priče“.
Drinić je istakao da će, zajedno sa Valentinom Ančičić, kolegicom iz političkog života i uspješnom sportistkinjom porijeklom iz ovog kraja, podržati rad lokalnog odbojkaškog kluba donacijom od 10 lopti, naglasivši koliko su takvi gestovi važni za male sredine.
„Dobro znamo koliko je teško obezbijediti uslove da se djeca bave sportom, a možda upravo ovdje rastu izuzetni talenti“, rekao je Drinić.

„Srbac je spreman za promjene“
Prema njegovim riječima, Srbac godinama zaostaje i izgubio je ritam razvoja.
„Vidljivo je da Srbac nije napredovao i da je spreman za promjene. Nedovoljna podrška svim kategorijama se osjeti – učenici, studenti, borci, privrednici, poljoprivrednici zaslužuju više. Srbac mora i može bolje“, poručio je Drinić.
Nove akcije već u pripremi
Generalni sekretar Pokreta najavio je da ovo neće biti jedina aktivnost. Uskoro će, kaže, biti pokrenuta peticija za postavljanje polica za knjige u školama kako bi djeca imala dodatnu podršku, ne samo u sportu nego i u obrazovanju.
„Vjerujemo da svaka dobra promjena počinje od nas. Kada podržimo djecu, podržali smo budućnost“, zaključio je Drinić.
Sport
Pejović napustio Borac
Pivotmen Darko Pejović nije više igrač RK Borac. On je prešao u mađarski Komlo.
– Pozdrav Borčevci, sve što se izdešavalo posljednjih mjeseci ostavilo je traga na mene. Kad se vratim iz povrede ne bih mogao da vratim ovome klubu i gradu što zaslužuju. Hvala svima u klubu, pogotovo novoj upravi koji su me razumjeli, mojim saigračima, stručnom štabu i navijačima. Došao je trenutak da se rastajemo, ali možda se opet vidimo u ovoj sali i ovom lijepom dresu – rekao je Pejović za klupske mreže.
-
Politika5 sati agoDODIK POBJESNIO NAKON PORAZA U PRIJEDORU, razbio telefon o zid pa poručio “JE*AĆU IM MAMICU”
-
Politika5 sati agoMINIĆ “PITAJTE ĐOKIĆA”, ĐOKIĆ “PITAJTE PETROVIĆA”, Petrović “Samo da nam je izgurati do 1. APRILA”?
-
Svijet2 dana agoFON DER LAJEN: Sastanak o korištenju ruske imovine završen bez rezultata
-
Svijet2 dana agoŽESTOKA OSVETA RUSIJE: Izvedeni SNAŽNI UDARI, odjekuju eksplozije, ljudi se kriju
-
Društvo2 dana agoŠTA KAŽU GRAĐANI? U potrazi za zlatom u Jezeru buše tokom noći i pod reflektorima
-
Banjaluka2 dana agoSTANIVUKOVIĆ POZIRAO SA LEPOM BRENOM NAKON SPEKTAKLA: “Banjaluka zaslužuje da se ovo veče ponovi”
-
Svijet2 dana agoVIDEO ZA KOJI JE TEŠKO POVJEROVATI DA JE PRAVI: U Rumuniji snimljen “prvi leteći automobil”
-
Region3 dana agoMASOVNA POTRAGA U MEĐIMURJU: Naoružani ubica Josip Oršuš i dalje u bijegu
