Connect with us

Banjaluka

USPJEŠNO KORAČAMO KA ZACRTANOM CILJU! Mještanima vaučeri za besplatan priključak na vodovodnu mrežu u ZASEOKU SOKOLOVAC

Uspješno koračamo ka zacrtanom cilju – završetku izgradnje vodovoda na cijeloj teritoriji našeg grada do 2024. godine.

Poručio je ovo gradonačelnik Draško Stanivuković, koji je obišao mještane Bukvaleka i zaseoka Sokolovac i tom prilikom im uručio vaučere za besplatan priključak na vodovodnu mrežu.

Prema riječima gradonačelnika, ukupna investicija za vodovodni sistem u ovom dijelu našeg grada zajedno sa rekonstrukcijom sistema Banjica preći će dva miliona KM.

-Kako bismo obezbijedili stabilno vodosnabdijevanje izgradili smo novi vodovodni sistem i više kilometara potpuno nove mreže kojim je obuhvaćeno više stotina domaćinstava na području Donjih Kola, Bukvaleka i Sokolovca. Sa dosadašnjim ulaganjem u iznosu od oko 1,2 miliona KM i sredstvima koja izdvajamo za rekonstrukciju sistema Banjica dolazimo do investicije vrijedne preko dva miliona KM – poručio je gradonačelnik.

Kako je istakao, uz još dodatna dva kraka u ukupnoj dužini od oko 1,5 kilometara, koja gradimo u Bukvaleku, nakon što bude završena rekonstrukcija sistema Banjica, kompletno područje ovog dijela našeg grada, a samim tim i više stotina domaćinstava dobiće stabilno i uredno vodosnabdijevanje.

Mještanin sela Bukvalek Momir Galić koji u ovom naselju živi već 76 godina kazao je da decenijama nisu imali stabilno vodosnabdijevanje.

-Baš kao i sve moje komšije nadam se da će se priključkom na novu vodovodnu mrežu poboljšati stanje. Zahvalio bih se gradonačelniku i svima koji su se potrudili da riješe ovo pitanje – rekao je on.

Banjaluka

GRADONAČELNIK SA SARDNICIMA POSJETIO RONILAČKI KLUB „BUK“: Skoro pola vijeka predstavljaju primjer posvećenog rada, istrajnosti i društvene odgovornosti

Gradonačelnik Draško Stanivuković sa saradnicima obišao je Ronilački klub „Buk“, koji, kako je kazao – već skoro pola vijeka predstavlja primjer posvećenog rada, istrajnosti i društvene odgovornosti.

-Od osnivanja 1976. godine, ovaj klub je svojim radom i trajnošću postao simbol Banje Luke i mjesto gdje se grade znanje, prijateljstva i ljubav prema prirodi. U susret velikom jubileju, 50 godina postojanja, dogovorili smo zajedničke korake kako bismo dodatno osnažili njihov rad: nabavku nove opreme, kombi-vozila i uređenje prostorija u kojima se odvijaju obuke – naveo je gradonačelnik.

Ovom prilikom zahvalio je rukovodstvu i svim članovima ovog kluba na pozivu i gostoprimstvu, uz želju da nastave da grade svoju uspješnu priču na ponos cijelog grada.

I gradski menadžer Mirna Savić – Banjac ukazala je na značaj ovog kluba i istakla da su kroz sve protekle godine članovi kluba pokazali kako izgleda kada se entuzijazam, znanje i nesebična želja da se doprinese zajednici pretoče u konkretna djela.

-Njihov rad nije samo sport i rekreacija, nego i neprocjenjiva podrška Gradu i građanima. Zato smo im iskreno zahvalni za sve što rade, jer su pravi primjer da zajedništvo može napraviti pomake u svim životnim sferama. Njihova posvećenost, energija i timski duh motivacija su svima nama – rekla je Savić – Banjac i dodala da će Grad Banja Luka uvijek biti njihova podrška.

Nastavi čitati

Banjaluka

MORAVAC BABIĆ: Vlasti smeta rasvjeta iz Hrvatske u Banjaluci, ali ne smetaju ugovori na republičkom nivou

Odbornica PDP-a u Skupštini grada Banjaluka Smiljana Moravac Babić, poručila je na današnjoj vanrednoj sjednici da skupštinskoj većini smeta kada se ugovor zaključuje sa Hrvatskom za javnu rasvjetu u Banjaluci, dok istovremeno vlast na drugim nivoima potpisuje ugovore i sa Hrvatskom i sa Slovenijom i sa Srbijom.

– Ako je to na republičkom nivou, onda vam ne smeta. Nemate argumenata, iznosite paušalne tvrdnje koje vam odgovaraju, a sve u cilju da ovaj grad obezvrijedite i vratite u neko prošlo vrijeme. A ovaj grad je krenuo da se razvija zahvaljujući gradonačelniku Drašku Stanivukoviću i to u najgorim uslovima- rekla je Moravac-Babić.

Dodala je da Banjaluku ne treba samo graditi, već i osvijetliti i prosvijetliti.

Nastavi čitati

Banjaluka

Nastavljena osma vanredna sjednica SKUPŠTINE GRADA

Nastavljena je osma vanredna sjednica Skupštine grada Banje Luke.

Pred odbornicima je samo jedna tačka dnevnog reda koja se odnosi na informaciju o realizaciji projekta energetske efikasnosti obnove i rekonstrukcije sistema javne rasvjete na području grada Banje Luke.

Podsjećamo, iako je gradonačelnik Draško Stanivuković u više navrata isticao da usljed neodržavanja sjednica važne tačke za razvoj grada i građane Banje Luke i dalje čekaju, te zatražio da se na dnevni red uvrste i druga važna pitanja poput funkcionisanja Gradskog olimpijskog bazena, vodosnabdijevanja potkozarskih sela, prijedlog nije prihvaćen.

Nastavi čitati

Aktuelno