Connect with us

Hronika

UŽAS U GRADIŠKI Pronađeno tijelo mladića (27) u rijeci, automobilom išao kući, pa SLETIO U SAVU

Beživotno tijelo muškarca i putnički automobil pronađeni su u rijeci Savi u Gradišci, a uviđajem je utvrđeno da se radi o N.Š. iz ovog grada.
Kako ATV saznaje, radi se o mladiću starom 27 godina, koji je automobilom folsvagen lupo išao kući i sletio u rijeku.

Policijski službenici PU Gradiška su tokom potrage za nestalim N. Š. iz Gradiške, u blizini rijeke Save pronašli tragove pneumatika od putničkog automobila, te su u saradnji sa Specijalnom antiterorističkom jedinicom Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske, u rijeci Savi pronašli putnički automobil marke „VW“ u kome se nalazilo beživotno tijelo muškarca.
– Izvršenim uviđajem utvrđeno je da se radi o licu N. Š. iz Gradiške, čiji nestanak je prijavljen istog dana – saopšteno je iz Policijske uprave Gradiška.
O svemu navedenom obaviješten je dežurni okružni tužilac Okružnog javnog tužilaštva Banjaluka koji se izjasnio da navedeni događaj nema elemenata krivičnog djela, te da se izvrši obdukcija a nakon kompletiranja predmeta dostavi izvještaj o preduzetim mjerama i radnjama.
Srpskainfo

Hronika

SILOVANA DJEVOJČICA IZ PEĆI! Uhapšen osumnjičeni, prijeti mu do 10 godina zatvora

Maloljetna djevojčica iz Sjeverne Makedonije bila je žrtva seksualnog nasilja, kada ju je, kako se sumnja, muškarac iz Peći silovao. Osumnjičeni je tokom vikenda uhapšen pod sumnjom da je počinio krivično djelo seksualno nasilje i silovanje nad maloljetnom osobom.

Prema navodima tzv. Kosovske policije, slučaj je prijavljen u četvrtak 14. avgusta, kada je maloljetnica, u prisustvu staratelja, prijavila da je bila žrtva seksualnog nasilja. Nakon davanja iskaza, policija je ubrzo identifikovala i privela osumnjičenog.

Nakon hapšenja, osumnjičeni je sproveden pred tužioca gdje je saslušan i potom mu je određen pritvor do 30 dana. Istraga je u toku, a nadležni organi prikupljaju dodatne dokaze kako bi se rasvijetlile sve okolnosti slučaja.
Nakon okončanja istrage očekuje se da će protiv osumnjičenog biti podignuta optužnica za silovanje i seksualno nasilje nad maloljetnom osobom, za koje je zaprijećena kazna zatvora do deset godina zatvora.

Nastavi čitati

Hronika

DRAMA U NJEMAČKOJ! Autobus iz Srbije se sudario s kamionom, ima mnogo povrijeđenih

Trideset osoba povrijeđeno je danas u saobraćajnoj nesreći koja se dogodila oko ponoći na auto-putu kod Iršenberga u Bavarskoj, kada je autobus iz Autonomne pokrajine Kosovo i Metohija sa 50 putnika udario u kamion natovaren povrćem, prenijeli su njemački mediji.

Prema izvještaju policije, vozač autobusa iz Slovenije (49) nije na vrijeme primijetio kamion koji je vozio ispred njega, kojim je upravljao 46-godišnji državljanin Poljske, a među povrijeđenima su i putnici iz južne srpske pokrajine, prenosi Bild.

U sudaru je kamion izgubio dio tereta, zbog čega je put morao da bude zatvoren. U trenutku nesreće u autobusu je bip 41 putnik, od kojih je 30 povrijeđenih.

Šest osoba zadobilo je teške povrede i prevezeno je u bolnicu, dok su ostali lakše povrijeđeni i zbrinuti su u vatrogasnoj stanici Iršenberg.

Na lice mjesta upućen je i spasilački helikopter, a auto-put A8 prema Minhenu bio je zatvoren do jutros do tri sata dok su trajali radovi na raščišćavanju i preusmjeravanju saobraćaja. Ukupna materijalna šteta procijenjena je na oko 150.000 evra.

Za putnike je obezbjeđen zamjenski autobus.

Istraga o uzroku nesreće je u toku, prenosi Telegraf.

Nastavi čitati

Hronika

Jeziva scena! Grizla i TUKLA MUŽA po glavi – POLICIJA REAGOVALA

Osnovno državno tužilaštvo u Rožajama odredilo je zadržavanje do 72 sata za D. P. (47) iz Leskovca koja je uhapšena zbog sumnje da je izvršila krivično djelo nasilje u porodici.

”Prema navodima iz prijave, 17. juna 2025. godine na putu iz Leskovca prema Rožajama, u putničkom vozilu, ona je fizički napala svog vanbračnog supruga A. G. iz Bara. Tokom vožnje ga je više puta udarala po rukama, stezala za ruke i desnu stranu tijela, a zatim ga ugrizla za desnu ruku i udarila pesnicom u glavu”, potvrđeno je za RINU.

Iz Tužilaštva su potvrdili da je postupak uviđaja u toku i da će u narednim danima biti poznato više detalja. Nadležni posebno podsjećaju da za osumnjičenu važi pretpostavka nevinosti do pravosnažne presude suda, u skladu sa Ustavom Crne Gore i Zakonom o krivičnom postupku, piše Telegraf.rs.

Nastavi čitati

Aktuelno