Region
Vuičić o dešavanjima u Srpskoj: Nisam vidio šta se dogodilo od silnih obaveza, uveče me zove Mile

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić gostovao je TV Informer, gdje je govorio o brojnim aktuelnim temama.
Između ostalog, spomenuo je i posljednja dešavanja vezano Milorada Dodika i odluku visokog predstavnika da se zabrani finansiranje iz budžeta SNSD-a i Ujedinjene Srpske.
– Nisam vidio šta se dogodilo od silnih obaveza, uvečer me zove Mile. Onda mi on ispričao šta se dogodilo. Skandalozno je današnje Šmitovo ukidanje finansiranja stranke Dodika i Stevandića. Ne razumijem zašto je to potrebno samo zato što neko drugačije misli. U Evropi moraju da dokažu snagu, a ne mogu na Rusiji, ne mogu na Kini, pa pokušavaju na Republici Srpskoj i Srbiji – poručio je Vučić.
Region
“Ni danas NEMAM OBJAŠNJENJE zašto je povrijedio NAJBOLJEG DRUGA” Svjedočio otac DJEČAKA UBICE, evo šta je rekao

U Višem sudu u Beogradu danas je u nastavku parničnog postupka po tužbi ranjene nastavnice Tatjane Stevanović, svjedočio Vladimir Kecmanović, otac dječaka koji je 3. maja 2023. godine u Osnovnoj školi “Vladislav Ribnikar” ubio 10 osoba.
Vladimir Kecmanović je naveo da su ukućani znali da on posjeduje oružje, ali da ga je držao u koferima koji su i za transport i čuvanje municije i oružja, koji su imali katanac, a šifru je znao, kako je rekao, samo on.
Na pitanje da li je vodio sina u streljanu, Kecmanović je rekao da ga je prvi put odveo i dao mu da puca iz vazdušne puške, tvrdeći da je predsjednik streljačkog kluba dao dječaku ubici da puca iz malokalibarskog oružja i da mu je on držao obuku.
Pojasnio je da je njegovom sinu zbog korona virusa bila zabranjena fizička aktivnost i da je zbog toga odlučio da ga vodi u streljanu, jer se i sam bavi rekreativno streljaštvom.
Na pitanje da li je majka dječaka, tužena Miljana Kecmanović, bila saglasna sa odukom da on ide u streljanu, Kecmanović je rekao da je u njihovoj porodici sve bilo stvar dogovora, kao i da su se i za to usaglasili.
Dječak ubica tri puta bio u streljani
Dječak ubica je prema riječima njegovog oca bio tri puta u streljani, i obuku mu je držao predsjednik streljačkog kluba i penzionisani policajac.
Kecmanović je istakao da je svom sinu nakon prvog odlaska u streljanu rekao da nikad ne uperi cijev vazdušne puške u druge ljude.
Na pitanje o prebacivanju dječaka ubice u drugo odjeljenje, Kecmanović je naveo da su u tom bilingvalnom odjeljenju “zlatna djeca”, dok u njegovom prethodnom nije bilo djece koja su mogla mu pariraju u znanju.
On je objasnio da je dječak ubica internet koristio putem “anonimnog moda” odnosno, ne ostaje arhiva u kompjuteru šta je pretraživao.
Dodao je da se dječak družio i van škole, kao i da su djeca često dolazili kod njih u stan.
Kecmanović je pričajući o pucnjavi rekao da mu je neobjašnjivo da je njegov sin pucao u svog najboljeg drugara i u nastavnicu koju je obožavao, i koja mu je prenijela ljubav prema istoriji.
– Nastavnica Tatjana je mom sinu prenijela ljubav prema istoriji, bio je na takmičenju i imao je najbolji rezultat. Ja ni dan danas nemam objašnjenje zašto je on povrijedio najboljeg drugara i nastavnicu koju obožava, a da ne pričam o čuvaru sa kojim je imao odnos pun ljubavi – rekao je Kecmanović.
On je istakao nekoliko puta da nije bilo nikakvih znakova da će dječak počiniti masovno ubistvo, odnosno nije pokazivao znakove nasilja ili da sa njim nešto nije u redu.
Kecmanović je rekao da se u psihologiji taj fenomen zove “Crni labud”, kada ništa ne ukazuje da će do tragedije doći.
Kecmanović je, između ostalog, rekao da njegov hobi nije bio samo streljaštvo, već i ronjenje, podvodna fotografija, košarka i slično, ali da mu je to sve sin oduzeo.
Na pitanje šta kao roditelj koji je najviše vremena provodio sa sinom, misli da ga je je navelo da izvrši zločin, Kecmanović je rekao da je dječak najviše vremena provodio u školi pa da prisutni sami zaključe.
Istakao je da želi da sazna zbog čega je njegov sin počinio zločin, i izrazio žaljenje zbog roditelja ubijenih, kao i ranjenih i nastavnice Tatjane Stevanović.
On je za Stevanović rekao da joj stoji na raspolaganju ukoliko želi da razgovara.
Ovaj parnični postupak je zaključen, a presuda će biti objavljena pisanim putem.
Stevanović je podnijela tužbu protiv Kecmanovića
Stevanović je podnijela tužbu protiv Kecmanovića za naknadu nematerijalne štete usljed pretrpljenog fizičkog bola, straha, umanjenja životne aktivnosti i naruženosti.
Tužba protiv bračnog para Kecmanović je podnijeta jer oni ne odgovaraju za zločin koji je dječak ubica počinio, ali odgovaraju za štetu koje uzrokuje njihovo maloljetno dijete usljed lošeg vaspitanja, rđavog primjera ili porodičnih navika koje su mu roditelji dali.
Ovo je jedna od pet tužbi u parničnim postupcima protiv roditelja maloljetnog dječak ubica, koji je 3. maja 2023. godine u OŠ “Vladislav Ribnikar” ubio devet vršnjaka i čuvara te škole.
Najprije su tužbu podnijeli članovi porodice jedne djevojčice koja je poginula tog dana, drugu 27 članova porodica ubijenih, a treću i četvrtu dvojica maloljetnika koji su ranjeni tom prilikom.
Viši sud je krajem prošle godine donio prvostepenu presudu u krivičnom postupku, kojom je Vladimir Kecmanović osuđen na kaznu zatvora od 14 i po godina, Miljana Kecmanović na kaznu zatvora od tri godine i instruktor u streljani u kojoj je maloljetnik vježbao pucanje Nemanja Marinković na kaznu zatvora od 15 mjeseci.
Vladimir i Miljana Kecmanović su osuđeni za krivično djelo zanemarivanje i zlostavljanje djeteta, dok je Vladimir Kecmanović osuđen i za krivično djelo teško djelo protiv opšte sigurnosti, piše Blic.
Region
UŽAS U ZAGREBU: Čovjek vodi DIJETE NA POVOCU, ljudi se pitaju “Gdje je Centar za socijalni rad?”

Na Kenedijevom trgu u Zagrebu snimljena je osoba koja vodi malo dijete na povocu.
Snimak koji je portalu “Zagreb.info” poslala čitateljka odmah je izazvao lavinu reakcija, a među negativnima je bilo i onih koji su pokušali da opravdaju postupak starije osobe i objasne sve.
– Čini mi se da je za torbu prikačeno da nije oko vrata. Znam da postoje takve torbe, prije su bili nešto kao amovi za djecu pa se zakačilo na leđima. Djeca imaju slobodu da hodaju, a opet su sigurni da neće u sekundi nestati ili istrčati na ulicu. Zamagljen je snimak pa je teško vidjeti ali stvarno mi se čini da je zakačeno na torbu – napisao je jedan od korisnika Instagrama.
– Meni ovdje izgleda kao da je starija osoba u pitanju, deka koji ne može da potrči za djetetom, a očigledno mora da ga čuva. Naravno da ne opravdava način, ali viđam dosta starijih osoba u parkićima s unučićima i to su generacije koje strahuju od tobogana, a kamoli ulice i sl – stala je druga korisnica u odbranu.
Većina ipak nije reagovala tako blagonaklono, pa su pozivali institucije da odrade svoj posao.
“Gdje je Centar za socijalni rad sad? Pa ovo nije normalno…. Ovo je sramota, strava i užas…. Policija ne reaguje naravno”, “Treba njega staviti na povodac”, pisali su u komentarima.
Drugi korisnik samo je prokomentarisao “Bolesno, dotakli smo dno dna kao društvo”.
Ni onaj koji je načinio snimak nije prošao bolje. Mnogi su ga pitali da li je reagovao na ovo kada je isključio kameru, prenosi Telegraf.rs.
Region
LIKVIDACIJA NA CETINJU: Ilija Bogdanović ubijen s 7 metaka pred suprugom!

Ilija Bogdanović (39) ubijen je noćas na Cetinju, dvadeset minuta nakon ponoći. Iz Uprave policije (UP) saopštili su da je ubijen u ulici Vojvode Boža.
Došlo je do upotrebe vatrenog oružja od strane nepoznate osobe u pravcu oštećenog lica I.B. (39) koji se u tom momentu kretao vozilom zajedno sa suprugom, nakon čega je od zadobijenih povreda I.B. preminuo u bolnici na Cetinju dok njegova supruga nije zadobila povrede – kazali su iz UP.
Oni objašnjavaju da su policajci odmah blokirali lice mjesta, obavijestili državnog tužioca i preduzeli uviđajne mjere i radnje na rasvjetljavanju svih okolnosti događaja.
Kako crnogorski mediji prenose, ubica je ispalio sedam metaka u pravcu automobila u kojem je Bogdanović bio sa suprugom
– Na raspolaganju službenicima Odjeljenja bezbjednosti Cetinje su upućeni službenici Regionalnog centra bezbjednosti “Centar”, Sektora za borbu protiv kriminala, službenici Grupe za forenzička ispitivanja i pripadnici Specijalne jedinice policije – objasnili su iz UP.
O događaju je obavješteno Više državno tužilaštvo
-
Politika1 dan ago
“OVDJE GA NEĆETE HAPSITI”: Evo kako je izgledao pokušaj PRIVOĐENJA MILORADA DODIKA u Istočnom Sarajevu
-
Hronika3 dana ago
DOBOJ ZAVIJEN U CRNO! Srđan, Biljana i malena Ana ispraćeni na vječni počinak
-
Banjaluka1 dan ago
Smiljana Babić Moravac “ŠTA ZNAČI “BREZOVA METLA” VLADE DJAJIĆA?”
-
Politika3 dana ago
DODIK OPTUŽIO BRITANCI ODBACILI: “Tvrdnje o likvidaciji su besmislene”
-
Politika24 sata ago
“ŠEJTANA” VLADU ZA KLJUČ GRADA NOMINOVAO UMIČEVIĆ, zauzvrat očekuje NAČELNIČKO MJESTO ZA ĆERKU na UKC-u
-
Region3 dana ago
“UBIĆU TEBE, OCA I BRATA”: Pijani svekar snaji uputio ozbiljne prijetnje, policija hitno reagovala
-
Hronika3 dana ago
ŠOK ZA ŠOKOM! Tragovi ljudskih ugriza pronađeni na tijelu psa (VIDEO)
-
Politika2 dana ago
ĐAJIĆEVO NOVO BLAMIRANJE NA RTRS-u! Boli ga što ga Stanivuković NE VIDI KAO VELIČINU!