Svijet
“ZABIO” SE U ZID: Tramp prozivao i imitirao Bajdena (VIDEO)
Bivši američki predsjednik Donald Tramp ismijavao je Džoa Bajdena.
Bivši američki predsjednik Donald Tramp ismijavao je svog ‘nasljednika’ Džoa Bajdena jer se spoticao na stepenicama u više navrata tokom kongresa Republikanske stranke u državi Kalifornija u Anahajmu. Obraćajući se okupljenima, Tramp je rekao da Bajden nije mogao da nađe put sa bine.
“Mislim, ej, momak ne može da siđe sa bine. Vidite, evo bine. Nikada ranije nisam vidio ovu glupu binu. Ali ako idem levo, ima stepenica, a ako idem desno, tu su stepenice. I lik se zbuni i govori ‘gdje sam ja? Strašno'”, rekao je Tramp uz klicanje i smeh publike, a čak je i imitirao Bajdena.
President Trump mocks Joe Biden’s inability to walk down stairs without the entire White House staff room having a heart attack. pic.twitter.com/IsQlXUJ2K4
— Citizen Free Press (@CitizenFreePres) September 29, 2023
Tramp je to komentarisao pozivajući se na incident u junu kada je Bajden naleteo na vreću pijeska dok je dijelio diplome na ceremoniji dodele diploma za Akademiju vazduhoplovnih snaga SAD u Koloradu. Bajden, koji je najstariji predsjednik SAD, ima 80 godina i kandiduje se za drugi mandat. Njegove godine i kondicija bili su faktor u njegovoj kampanji za reizbor. Ako bi ponovo pobijedio 2024. godine, na kraju svog drugog mandata imao bi 86 godina. Tokom svog predsjedničkog mandata, Bajden nekoliko puta snimljen u “nezgodnim” situacijama.
Ranije ove godine, predsjednik je pao dok se penjao uz stepenice aviona nakon iznenadnog putovanja u Ukrajinu i Poljsku. Prošle godine, Bajden je pao sa bicikla dok je razgovarao sa novinarima u svom rodnom gradu, Delaveru.
Svijet
STVARA SE ČVRST SAVEZ! Putin ide u posjetu Indiji 4. i 5. decembra
Predsjednik Rusije Vladimir Putin posetiće Indiju 4. i 5. decembra, saopštio je pomoćnik ruskog predsjednika Јurij Ušakov.
Ušakov je rekao da će Putin i Modi održati zvanične razgovore 5. decembra, a neformalno će se sastati 4. decembra. Nakon razgovora, Putin i Modi će izdati zajedničko saopštenje i odobriti program ekonomske saradnje između dvije zemlje do 2030. godine.
Tokom posjete planirano je i potpisivanje 10 međuvladinih dokumenata i više od 15 komercijalnih sporazuma.
Ruskog predsjednika će u Indiju pratiti sedam ministara, među kojima su ministar odbrane Andrej Belousov, ministar finansija Anton Siluanov, ministar poljoprivrede Oksana Lut, ministar ekonomskog razvoja Maksim Rešetnjikov i ministar zdravlja Mihail Muraško.
U delegaciji će biti i direktor Centralne banke Rusije Elvira Nabiulina, kao i urednik međunarodne medijske grupe “Rusija sevodnja”, čiji je Sputnjik dio, i televizijskog kanala RT Margarita Simonjan.
Ušakov je dodao da će dvojica lidera prisustvovati plenarnoj sjednici rusko-indijskog poslovnog foruma 5. decembra, na kojem će učestvovati 150 vodećih ličnosti iz poslovnih zajednica Rusije i Indije.
Putin će, takođe, zajedno sa Margaritom Simonjan, prisustvovati ceremoniji puštanja u rad televizijskog kanala RT Indija.
– Naš predsjednik će se obratiti publici kanala kratkim pozdravnim govorom – dodao je Ušakov.
RTRS
Svijet
RUTE NE ODUSTAJE “NATO će nastaviti da šalje oružje Kijevu”
NATO će nastaviti da šalje oružje Ukrajini, uprkos tome što je izaslanik američkog predsjednika Stiven Vitkof održao važne razgovore u Moskvi, izjavio je generalni sekretar Alijanse Mark Rute.
On je pred sastanak ministara spoljnih poslova članica NATO-a u Briselu rekao da je jučerašnji sastanak Vitkofa sa predsjednikom Rusije Vladimirom Putinom u Moskvi važan i da će biti još takvih koraka, ali da on neće komentarisati svaki korak ka konkretnim postupcima.
Rute je pozdravio napore koje Vašington ulaže u postizanje mira u Ukrajini i naglasio da će Alijansa koordinisati svoje postupke sa SAD, prenio je TASS. Međutim, on je najavio da će članice NATO-a do kraja mjeseca kupiti američko oružje za Kijev u vrijednosti od pet milijardi evra, te da će u sljedećoj godini, uz direktno slanje oružja, dostići nivo finansiranja Kijeva od milijardu evra mjesečno.
Svijet
NEKOM RAT, NEKOM BRAT! Glavni pregovarač Ukrajine ima ČETIRI VILE U MAJAMIJU?
Šef ukrajinske delegacije za pregovore o američkom mirovnom planu i sekretar Savjeta za nacionalnu bezbjednost i odbranu Ukrajine Rustem Umerov ima američko državljanstvo i četiri vile u Majamiju, navode ruski portali. Isti izvor ukazuje da su ove vile četiri argumenta za popustljivost, poput vraćanja klauzula koje su izbrisane iz mirovnog plana američkog predsjednika Donalda Trampa, a jedna od njih tiče se ukrajinskih granica.
Ruski mediji navode da se postavlja pitanje da li će doći do trgovine – vile u zamjenu za teritoriju?
U žiži interesovanja ruskih medija je i odluka Trampa da povuče sve izvršne naredbe bivšeg šefa Bijele kuće Džozefa Bajdena koje nisu potpisane rukom, već takozvanom automatskom olovkom.
Riječ je o 92 odsto svih naredbi Trampovog prethodnika i logično je pretpostaviti da se neke od njih odnose i na “ukrajinski korpus”, odnosno na sankcije Rusiji.
Povučena izvršna naredba 14024 iz 2021. godine dala je američkim državnim organima mandat da uvode sankcije protiv pojedinaca i organizacija uključenih u “zlonamjerne strane aktivnosti”, odnosno omogućila je uvođenje sankcija protiv velikih ruskih banaka i kompanija.
Izvršna naredba 14071 od 6. aprila 2022. godine uvela je zabranu novih investicija i pružanja određenih usluga Rusiji, dok je naredba 14067 blokirala sredstva pojedinaca i entiteta uključenih u priznavanje i podršku Donjeckoj i Luganskoj Republici.
(Srna) Foto: AP/Tanjug
-
Svijet1 dan agoPITANJE KOJE MUČI MNOGE! Zašto je Rusija prodala Aljasku Americi
-
Svijet1 dan agoVlada Bugarske povukla nacrt budžeta NAKON MASOVNIH DEMONSTRACIJA
-
Banjaluka1 dan agoU Banjaluci počeo “TURNIR PRIJATELJSTVA U16”
-
Banjaluka1 dan agoGIDEON GRAJF ODRŽAO PREDAVANJE o Holokaustu i genocidu u NDH studentima Banjaluke
-
Zanimljivosti1 dan agoSTIŽU VELIKE NOVOSTI! Meta zaustavlja krađu Rilsa
-
Svijet1 dan agoNEMA VIŠE ŠALE “Ako Evropa počne rat, Rusija je SPREMNA NA TO ODMAH”
-
Region2 dana agoNakon skandiranja u Sarajevu, Vučić poručio: “NE DA MI NE SMETA, VEĆ MI I IMPONUJE!”
-
Svijet12 sati agoRubio otkrio spornu tačku Trampovog mirovnog plana: PODRUČJE ŠIROKO 30 DO 50 KILOMETARA
