Connect with us

Hronika

ZAMJERIO SE BIVŠOJ, PA MU IZGREBALA AUTO! Mladić iz BiH u problemu

Umjesto opuštenog prazničnog odmora, mladić porijeklom iz Bihaća, koji živi i radi u Njemačkoj, doživio je neugodnost zbog koje će 1. maj pamtiti još dugo.

Incident se dogodio u naselju Ozimice u Bihaću, u noći sa 1. na 2. maj. Prema informacijama, njegova bivša djevojka, s kojom je ranije okončao vezu, kontaktirala ga je prije njegovog dolaska u Bihać i poslala poruku upozorenja u kojoj je najavila da će “požaliti zbog nekih stvari”.

Neposredno nakon toga, mladićev automobil marke Mercedes bio je meta vandalskog napada — vozilo je izgrebano oštrim predmetom po više dijelova karoserije, pričinivši značajnu materijalnu štetu.
Cijeli slučaj prijavljen je policiji, koja provodi istragu.

Srećom, kako navodi mladić, automobil je bio osiguran kasko polisom, pa će šteta biti pokrivena osiguranjem.

“Nisam očekivao da će otići ovako daleko. Sretan sam što imam kasko, jer šteta nije mala. Nadam se da će nadležni uraditi svoj posao”, kratko je izjavio.
Policija u Bihaću potvrdila je da je slučaj evidentiran te da slijedi daljnja obrada.

Hronika

ZBOGOM ŽIŽA! Poznato vrijeme i mjesto sahrane Mladena Žižovića

Fudbalski trener Mladen Žižović u ponedjeljak naveče preminuo je tokom utakmice u Lučanima između Mladosti i Radničkog.

Imao je svega 45 godine i bio je jedan od najomiljenijih sportskih radnika u BiH.

Sada je poznato gdje će mu biti posljednje počivalište. Biće sahranjen u četvrtak na gradskom groblju Pučile u Bijeljini nakon opijela u 13 sati u crkvi Svetog Đorđa. Rođen je 27. decembra 1980. godine u Rogatici. Igrao je za brojne klubove: Radnik Bijeljina, Rudar Ugljevik, Zrinjski Mostar, Tirana, Borac Banja Luka i Mladost Rogatica, a jedno vrijeme je bio i reprezentativac BiH.

Vrlo brzo se bacio u trenerske vode. Sjajno je predvodio Radnik (2017-2019) odakle je otišao u Zrinjski. Potom je bio trener Slobode, da bi onda preuzeo Borac s kojim je pisao istoriju.

Žižović je postao prvi trener koji je Borac uveo u grupnu fazu nekog evropskog takmičenja, a nakon toga i u osminu finala Konferencijske lige. Borac je tada odigrao 18 evropskih utakmica i ispisao najljepše stranice u istoriji kluba, a sve pod vođstvom Žižovića. Dugo će se pamtiti onaj dvomeč plej-ofa za osminu finala protiv Olimpije kada su Banjalučani prošli u osminu finala gdje su kasnije eliminisani od Rapida. Linker
Žižović je ove sezone u julu napustio klupu Borca poslije neočekivanog i šokantnog ispadanja od Santa Kolome u prvom kolu kvalifikacija za Ligu konferencije. Prije nekoliko dana postao je trener Radničkog iz Kragujevca kojeg je nažalost vodio u svega dvije utakmice.

Nastavi čitati

Hronika

UŽASAN ZLOČIN U DOBOJU! Sin ubio oca u porodičnoj kući

Policija je uhapsila Dražena Č. iz Doboja, zbog sumnje da je ubio oca B.Č. Policijska uprava Doboj saopštila je da se krivično djelo dogodilo u porodičnoj kući, te da je žrtva preminula na mjestu.

– D.Č. se sumnjiči da je u ponedjeljak 3. novembra u večernjim časovima u porodičnoj kući na području Doboja, nanio teške tjelesne povrede licu inicijala B.Č. koje je od zadobijenih povreda preminulo na licu mjesta – dodaju iz policije.

Iz Policijske uprave Doboj, navode da su danas uhapsili D.Č. zbog sumnje da je počinio krivično djelo ubistvo.

Policijski službenici nastavljaju preduzimati sve potrebne mjere i radnje.

Istragom uovom slučaju rukovodi Okružno javno tužilaštvo Doboj.

(Srpskainfo)

Nastavi čitati

Hronika

UŽAS U PARKU ISPRED ŠKOLE! Maloljetnik brutalno pretučen metalnom šipkom

U subotu uveče na beogradskom naselju Voždovcu dogodio se incident u kojem je povrijeđen maloljetnik, M. D. (15).

Napad se odigrao u Kumodraškoj ulici, u parku ispred Osnovne škole “Veselin Masleša”, gdje se M. D. nalazio u društvu svojih drugova.

Prema prvim informacijama, grupi maloljetnika je prišlo nekoliko nepoznatih lica. Tokom sukoba, jedno od tih lica je M. D. zadalo udarac metalnom šipkom u predjelu glave. Povrijeđeni dječak je odmah transportovan u Urgentni centar radi pružanja ljekarske pomoći. Nakon pregleda, dežurni ljekari su konstatovali da je M. D. zadobio lake tjelesne povrede.

Nakon prijave incidenta, policija je pokrenula istragu. Identitet napadača za sada nije poznat, a nadležni organi intenzivno rade na rasvjetljavanju svih okolnosti ovog događaja i pronalaženju odgovornih lica, piše Telegraf.

Nastavi čitati

Aktuelno