Connect with us

Svijet

ŽIVOT PIŠE DRAME! Ostavila dečka kad mu je otkriven rak, kasnijom odlukom iznenadila sve (FOTO)

Planovi za budućnost, kupovina kuće i početak zajedničkog života – sve je to nestalo za dan. Danijela Еpstin odlučila je da ostavi dečka Džela Frejzena kada mu je u 37. godini dijagnostikovan retki oblik tumora na mozgu.

Nakon operacija i hemioterapija, ponovo je morao da uči da hoda, ali profesorka fizike Danijela je odlučila da ne bude uz njega. Kako je objasnila, nije imala snage da se nosi sa njegovom bitkom protiv raka.

Ona je za strane medije objasnila da je počela da ima napade panike, kao i da je njeno mentalno zdravlje bilo ugroženo.
Zbog toga je odlučila da ostavi Džela onda kada mu je bilo najteže. I to nije sve. Preselila se na Tajland i donijela odluku koja je mnoge iznenadila. Sada trči maraton za dobrotvornu organizaciju za ljude sa tumorom na mozgu.

“Osjećala sam se kao najstrašnija osoba, ostavljajući nekoga zato što ima rak, ali to je štetilo mom mentalnom zdravlju i nije pomoglo Dželu”, rekla je Danijela koja je sa Dželom planirala da kupi kuću u sjevernom Londonu.

Džel, koji je inače softverski ineženjer zaposlen u Guglu, počeo je da povraća i ima vrtoglavice. Tada je uradio MR skener i ljekari su otkrili da je tumor u 4. stadijumu.

“Bili smo na putu ka budućnosti i u roku od jednog dana smo znali da više neće tako ići. Bila sam toliko zabrinuta i uništena, da nisam mogla ni da spavam, ni da jedem. Imala sam napade panike i uzimala sam mnogo lijekova da se unormalizujem. Jednostavno nisam mogla da funkcionišem”, istakla je i dodala da mu je ostala prijatelj.

Džel je imao oštećenje nerve koje mu je paralisalo desnu stranu lica, što je dovelo do deformacije. Na pitanje zašto je odlučila da trči Londonski maraton u njegovo ime, odgovorila je:

“Osjećala sam se tako bespomoćno gledajući kako se sve ovo odvija, zbog čega sam znala da moram nešto da uradim. Nisam aktivna trkačica, ali Džel je ranije trčao maratone, zbog čega sam mislila da će to biti izazov za mene i lijepa počast njemu i osjećala sam se kao nešto čemu treba da težim. Imam najbolju motivaciju – ako Džel može da prođe kroz sve ovo, onda mogu ja da trčim maraton”, rekla je, prenosi “Mondo”.

Svijet

KRVAVA PORODIČNA OSVETA: Ubijeni muškarac i žena, ima i povrijeđenih

Muškarac i žena su ubijeni, a najmanje 10 ljudi je povrijeđeno u pucnjavi u selu na grčkom ostrvu Krit u slučaju porodične osvete, rekao je policijski zvaničnik.

Nema informacija o napadaču koji je pucao u selu Voricija.

Drugi policijski zvaničnik rekao je da je napad uslijedio nakon eksplozije bombe u petak uveče na gradilištu.

Krit ima istoriju nasilnih osveta među porodicama zbog povrede časti i navodnih uvreda.

Najviši grčki policijski zvaničnici, uključujući šefa policijskih snaga i šefa jedinice za borbu protiv organizovanog kriminala, krenuli su na Krit nakon pucnjave.

Nastavi čitati

Svijet

Tramp tvrdi da ne razmatra NAPADE UNUTAR VENECUELE

Vašington je optužio venecuelanskog predsjednika Nikolasa Madura da predvodi Cartel de los Soles, kriminalnu grupu sa sjedištem u toj južnoameričkoj zemlji.

Američki predsjednik Donald Tramp u petak je negirao medijske izvještaje da bi napadi na vojne instalacije unutar Venecuele mogli biti neizbježni, rekavši novinarima da nije donio odluku o tom pitanju.

– Ne, nije istina – rekao je Tramp u avionu Air Force One kada su ga pitali da li razmatra napade unutar Venecuele.

Nekoliko američkih medija izvijestilo je da je Trampova administracija odlučila izvesti napade na vojne instalacije unutar Venecuele kao dio navodnog rata protiv “narkoterorizma” i da bi napadi mogli uslijediti u bilo kojem trenutku.

Medijske tvrdnje
Miami Herald je ranije u petak izvijestio da su planirani napadi – o kojima je ranije pisao The Wall Street Journal – namijenjeni uništavanju vojnih instalacija koje koristi Cartel de los Soles, mreža za trgovinu drogom koju SAD optužuju za krijumčarenje kokaina u zemlju, i prekidanju ruta trgovine drogom za koje američki zvaničnici kažu da godišnje prevoze oko 500 tona kokaina.

Vašington je optužio venecuelanskog predsjednika Nikolasa Madura da predvodi Cartel de los Soles, kriminalnu grupu sa sjedištem u toj južnoameričkoj zemlji. U julu 2025. Washington ju je proglasio “terorističkom” organizacijom.

Izvori su za Herald rekli da bi mete mogle biti pogođene iz zraka u roku od “dana ili čak sati”, dok je Vašington udvostručio nagradu za informacije o predsjedniku Venecuele Nikolasu Maduru na 50 miliona dolara i nudi 25 miliona dolara za ključne funkcionere poput ministra unutrašnjih poslova Diosdada Cabella.

– Maduro će se uskoro naći u klopci i uskoro bi mogao otkriti da ne može pobjeći iz zemlje čak i ako to odluči – citirali su mediji jedan neimenovani izvor, koji je dodao:

– Što je još gore za njega, sada postoji više od jednog generala koji je spreman da ga uhvati i preda, potpuno svjesni da je jedno pričati o smrti, a drugo čekati je.

Od početka septembra izvedeno je najmanje 14 udara, uglavnom u Karipskom moru i Tihom okeanu, u kojima je ubijeno više od 61 osobe.

Legalnost operacija
Grupe za ljudska prava i pravni stručnjaci doveli su u pitanje legalnost operacija, tvrdeći da američki udari na navodne brodove s drogom krše međunarodno pravo.

Komisar UN-a za ljudska prava Volker Turk nazvao je napade “neprihvatljivim” i pozvao na nezavisnu istragu onoga što je njegov ured opisao kao vansudska smaknuća.

Maduro je optužio Vašington da je “izmislio” rat protiv njegove zemlje, nazivajući američke optužbe “vulgarnim” i “potpuno lažnim”. Insistirao je da Venecuela “ne proizvodi listove kokaina” i rekao da pokreti američke vojske u blizini njene obale signaliziraju planove za “novi, vječni rat”.

Nastavi čitati

Svijet

ORBAN NEMA DILEMU: Tusk nas napada zato što ima probleme kod kuće

Poljski premijer Donald Tusk pokrenuo je još jedan napad na Mađarsku zato što je u velikim problemima kod kuće, rekao je mađarski premijer Viktor Orban i poručio da njegov narod odbija da postane vazal Brisela.

“Njegova stranka je izgubila predsjedničke izbore, njegova vlada je nestabilna, a on zaostaje u anketama. Zajedno sa Manfredom Veberom /predsjednik Evropske narodne stranke u Evropskom parlamentu/, postao je jedan od najglasnijih ratnih huškača u Evropi”, objavio je Orban na “Iksu”.

On je dodao da Tuskova ratna politika propada tako što Ukrajini ponestaje evropskog novca, a poljski narod je umoran od rata.

“Ne može da promijeni kurs jer je Poljsku pretvorio u vazala Brisela. Sada je u panici, progoni svoje političke protivnike i kritikuje stav Mađarske za mir u pokušaju da odvrati pažnju od svojih domaćih problema. Ovo je tako tužno”, naveo je mađarski premijer.

Orban je dodao da istorijsko prijateljstvo Mađarske i Poljske zaslužuje bolje i da on ne može i neće da podrži Tuskove ratne huškače.

“Mađarska slijedi drugi put – put mira. Mađarski narod odbija da postane vazal Brisela. Vrijeme je da gospodin Tusk ovo prihvati i da gleda svoja posla”, zaključio je Orba

Nastavi čitati

Aktuelno