Hronika
NAJTUŽNIJA PRIČA IZ BiH! Ovo je bračni par koji je pronađen ZAGRLJEN ISPOD RUŠEVINA nakon poplava

U jeku razornih poplava koje su zadesile Bosnu i Hercegovinu, srceparajuća priča o bračnom paru Irmeli i Jasminu Čiliću potresla je čitav region. Ovaj par, poznat po svojoj neizmjernoj ljubavi i povezanosti, tragično je stradao kada je bujica uništila njihov dom, ali su ih spasilačke ekipe pronašle zagrljene ispod ruševina.
Irmela i Jasmin nisu uspjeli da pobjegnu od silovitih voda koje su te noći progutale cijelu zajednicu. Kada su spasilačke ekipe stigle do ruševina, pred njima se ukazao prizor koji je duboko potresao sve prisutne – tijela Irmele i Jasmina bila su čvrsto zagrljena, svjedočeći o nepokolebljivoj ljubavi koja je trajala do posljednjeg daha.
Zajednica u kojoj su živjeli s bolom se oprašta od ovog para, kog su svi opisivali kao uzorne i brižne ljude. Irmela i Jasmin bili su poznati po tome što su uvijek bili tu za druge, a njihova ljubav i povezanost bili su inspiracija svima koji su ih poznavali.
Njihov tragični kraj pogodio je mještane, ali i cijeli region, jer je njihova priča postala simbol ljubavi koja nadmašuje i samu smrt.
“Teško je opisati tugu koju osjećamo. Irmela i Jasmin su bili nerazdvojni, njihova ljubav bila je svima poznata, i možda je jedina utjeha u ovim trenucima to što su bili zajedno do kraja”, izjavio je njihov blizak prijatelj, duboko pogođen tragičnim gubitkom.
Mještani su se okupili da pruže podršku onima koji su preživjeli ovu tragediju, pokazujući snagu zajedništva u najtežim trenucima.
Ova priča o Irmeli i Jasminu Čiliću, koji su se voleli do posljednjeg trenutka, ostaće urezana u sjećanje svih kao simbol ljubavi, odanosti i povezanosti, čak i u najtežim trenucima, prenosi Telegraf.
Hronika
DIVLJA ULICAMA BUGOJNA! Mladić teroriše grad automobilom, a policija nijemo posmatra?! (VIDEO)

Stanovnici Bugojna proteklih dana svjedoče uznemirujućem ponašanju jednog mladića koji neprestano narušava javni red i sigurnost divljom vožnjom kroz gradske ulice i lokalne saobraćajnice – piše Crna-Hronika.
Prema riječima zabrinutih građana, situacija je kulminirala kada je vozač odlučio automobilom ući na sportsko igralište dok je bilo puno djece, ugrozivši njihove živote.
Ovaj incident izazvao je oštre reakcije javnosti, ali i brojna pitanja o reakciji nadležnih. Uprkos više zabilježenih slučajeva opasne vožnje i javnih uznemiravanja, mladić do sada nije sankcionisan.
Prema nezvaničnim informacijama, ovakvo ponašanje vozača navodno je motivisano željom za popularnošću na društvenim mrežama.
Još veći šok među građanima izaziva činjenica da se, prema tvrdnjama svjedoka, policija do sada nije uspješno suprotstavila njegovim postupcima, prenosi ATV.
Građani Bugojna pozivaju nadležne institucije da hitno reaguju i spriječe moguće tragične posljedice.
Hronika
STRAŠNA NESREĆA! Dijete zbog bombona u komi – Haribo odgovara na optužbe!

Kompanija “Haribo” saopštila je danas da kanabis koji je pronađen u njihovim gumenim bombonama sa ukusom kole nije bio dio proizvodnog procesa.
Portparol kompanije potvrdio je da su obavljeni laboratorijski testovi na uzorcima iz skladištene serije bombona, sirovinama i gotovim proizvodima koji su već bili u prodaji u Holandiji, piše “NL tajms”.
Svi rezultati su bili negativni, što znači da nije bilo dokaza o kontaminaciji proizvoda.
“Naše interne istrage su pokazale da nije bilo nepravilnosti u proizvodnji”, rekao je portparol.
Iako je porijeklo kanabisa koji je pronađen u bombonama i dalje nepoznato, izvještaji se odnose na jedan specifičan proizvod u istočnom dijelu Holandije.
Nakon obavještenja, Haribo je povukao cijelu seriju proizvoda – kesice “Haribo Hepi Kola F!ZZ”, sa rokom trajanja do januara 2026. godine.
Prema informacijama iz bolnice, dvoje djece je hospitalizovano nakon što su konzumirali gumene bombone.
Jedno dijete je privremeno bilo u komi, dok su i drugi članovi iste porodice pokazali simptome nakon konzumiranja tih bombona.
Hronika
VRBOVAO I POSREDOVAO! Kinez uhapšen zbog sumnje da je žene navodio NA PROSTITUCIJU u Banjaluci i Doboju!

Policija je identifikovala dvije državljanke Republike Kine za koje se sumnja koje su se bavile prostitucijom na području Doboj i Banjaluke, a zbog sumnje u navođenje na prostituciju uhapšen je kineski državljanin Z.Y.
Naime, službenici Uprave za organizovani i teški kriminalitet i Policijske uprave Doboj su saradnji sa Službom za poslove sa strancima, Terenski centar Doboj identifikovali dvije ženske osobe državljanke Republike Kine zbog sumnje da su se bavile prostitucijom na području Doboja i Banjaluke.
“Preduzimajući operativne mjere i radnje identifikovan je kineski državljanin Z.Y. za kojeg postoje osnovi sumnje da je vrbovao ženske osobe, organizovao, i posredovao u pružanju usluga prostitucije na području više gradova Republike Srpske i Bosne i Hercegovine, nakon čega je isti lišen slobode”, navode iz MUP-a Srpske.
Na osnovu Naredbe nadležnog suda, a uz saglasnost Okružnog javnog tužilaštva Doboj izvršen je pretres prostorija i vozila koje koristi osumnjičeni kojom prilikom su pronađeni i privremeno oduzeti novac, mobilni telefoni, kao i drugi predmeti koji mogu poslužiti dokaz u krivičnom postupku.
Nakon završetka kriminalističke obrade, osumnjičeni kineski državljanin Z.Y. će uz izvještaj o počinjenom krivičnom djelu navođenje na prostituciju biti sproveden u Okružno javno tužilaštvo Doboj, prenose Nezavisne.
-
Politika2 dana ago
PROŠLE 4 GODINE! MILANOVIĆ: Crkva nije izmještena, već srušena! Da li će tako “ČUVATI” i Republiku Srpsku?
-
Politika2 dana ago
POLITIČARI IZ SRPSKE STIGLI NA BAJRAM! Željka Cvijanović pojavila se kod reisa Kavazovića!
-
Politika3 dana ago
“TROJKA” OPTUŽUJE DODIKA ZA PRITISAK NA SUD BiH uoči drugostepene presude
-
Društvo2 dana ago
KO ĆE ODGOVARATI?! Srpska dala 58,6 MILIONA za kop, pa im ZABRANJENO da ga koriste!
-
Politika7 sati ago
BOŽE SAČUVAJ! Višković najavio borbu protiv “PENZIONERSKE MAFIJE” u Srpskoj!?
-
Svijet2 dana ago
HRONOLOGIJA SUKOBA TRAMPA I MASKA: Nije bilo goreg trenutka
-
Politika2 dana ago
ĆULUM OTIŠAO, PA SE PREDOMISLIO?! I dalje prima platu, ne ide na posao, a sad bi opet da bude direktor!
-
Region2 dana ago
U HRVATSKOJ SKUPLJE NEGO NA IBICI: Sezona nije ni počela, a turisti već šokirani cijenama na plažama