Politika
MINISTAR PRAVDE PORUČIO “Vlada nastavlja borbu protiv korupcij, NEMA BRZIH RJEŠENJA”
Ministar pravde Republike Srpske Miloš Bukejlović izjavio je da je Vlada opredijeljena za nastavak sistemskih aktivnosti koje će doprinijeti prevenciji i sprečavanju korupcije u Srpskoj.
Bukejlović je napomenuo da je borba protiv korupcije izuzetno dug i kompleksan proces u kojem nema brzih i jednostavnih rješenja, već to mora biti organizovan proces koji uključuje sve relevantne faktore u državi.
On je naveo da je Prijedlog strategije borbe protiv korupcije u Republici Srpskoj za period 2025-2031. godina, koji je usvojen na posljednjoj sjednici Vlade, donesen na bazi prethodne analize stanja u društvu, prepoznavanja slabosti i rizika od korupcije, kao i pojavnih oblika korupcije, te da je u njegovu izradu uključen veći broj relevantnih subjekata iz vladinog i nevladinog sektora.
Bukejlović je podsjetio da je riječ o četvrtom strateškom dokumentu iz oblasti borbe protiv korupcije.
– Nakon detaljno urađene analize realizacije prethodnog strateškog dokumenta od Ministarstva pravde i eksternog konsultanta, formirana je radna grupa i krenulo se u proces izrade strategije po fazama koje su predviđene Uredbom o strateškim dokumentima u Republici Srpskoj – napomenuo je Bukejlović.
On je naveo da je strateška platforma sačinjena na osnovu analize prethodne Strategije i izvještaja o Akcionom planu za sprovođenje Strategije sačinjene na osnovu prikupljenih podataka u prethodne tri godine, kao i analize trenutnog stanja u društvu.
– Strategija pokazuje glavne probleme u oblasti borbe protiv korupcije, izazove koji postoje, slabosti u oblasti prevencije i sprečavanju koruptivnih pojava – precizirao je Bukejlović za Srnu.
On je rekao da je i u ovom strateškom dokumentu primijenjen takozvani “trostubi” metodološki pristup koji podrazumijeva prevenciju, represiju, kao i edukaciju.
– Ponovo se i posebno insistira na jačanju integriteta te obavezi unapređenja izrade i sprovođenja planova integriteta u javnom i privatnom sektoru, kao jednom od najsnažnijih mehanizama preventivnog djelovanja – naglasio je Bukejlović.
On je precizirao da su strateški ciljevi jačanje institucionalnog i normativnog okvira za prevenciju i borbu protiv korupcije, unapređenje transparentnosti javnog sektora, jačanje integriteta u javnom i privatnom sektoru, kao i podizanje svijesti o korupciji sa fokusom na edukaciju građana, učenika, nastavnika i javnosti o štetnim efektima korupcije i načinu njenog prijavljivanja.
Bukejlović je dodao da je u proces izrade ovog dokumenta bio uključen širi krug predstavnika pravosuđa, nevladinog sektora, uprave, Saveza opština i gradova zbog čega je izrada strategije trajala duže od predviđenog.
– U dva navrata su održane javne konsultacije, odnosno dokument je i u Nacrtu strateške platforme u konačnoj verziji dostavljen institucijama koje preventivno ili represivno učestvuju u borbi protiv korupcije – naveo je Bukejlović.
On je rekao da će Akcioni plan, koji će kroz jasno definisane antikorupcijske aktivnosti precizirati sadržaj strategije i rokove za njihovu primjenu, biti jedinstvenog centralizovanog karaktera.
– Time se izražava opredijeljenost za formiranje sveobuhvatnog sistema za efikasno praćenje njihove primjene – naveo je Bukejlović.
Politika
ZAREDALE SE ČESTITKE! Srećan Božić poželjeli Čović, Konaković, Zvizdić, Čavara, Ademović…
Ministar inostranih poslova u Savjetu ministara Elmedin Konaković u čestitki povodom Božića poželio je da poruke ovog blagoslovljenog praznika donesu harmoniju i napredak svim ljudima dobre volje.
“Božić je prilika da obnovimo vjeru u dobrotu, zajedništvo i solidarnost, temeljne vrijednosti koje nas povezuju i učvršćuju međuljudske odnose”, naveo je Konaković u čestitki Njegovom visokopreosveštenstvu mitropolitu dabrobosanskom Hrizostomu i svim vjernicima pravoslavne vjeroispovijesti u BiH.
Predsjedavajući Doma naroda Parlamentarne skupštine BiH Dragan Čović čestitao je Božić mitropolitu Hrizostomu, sveštenstvu i svim pravoslavnim vjernicima u BiH, uz želju da predstojeće praznične dane proslave u obilju duhovne radosti i svakog dobra.
Čović je istakao da Božić, kao najradosniji hrišćanski praznik, donosi poruke nade, ljubavi i mira koje iznova podsjećaju na važnost međusobnog razumijevanja i poštovanja.
“Neka božićna radost bude podsticaj svima nama da i dalje djelujemo u duhu zajedništva, solidarnosti i milosrđa, zauzimajući se za istinu, pravdu i dostojanstvo svakog čovjeka. Uz iskrene želje da Vas i sve vjernike Vaše zajednice Hristovo prisutvo vodi putem mira, ljubavi i blagoslova, upućujem Vam srdačne pozdrave i izraze svog dubokog poštovanja. Sretan i blagoslovljen Božić! Mir Božji, Hristos se rodi!”, dodao je Čović.
Predsjedavajući Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine BiH Denis Zvizdić u božićnoj čestitki pravoslavnim vjernicima poželio je da praznik provedu u miru i dobrom zdravlju, zajedno sa svojim porodicama, rodbinom i prijateljima.
Zamjenik predsjedavajućeg Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine BiH Marinko Čavara čestitao je Božić svim vjernicima pravoslavne vjeroispovijesti, ističući da Božić podsjeća na vrijednosti zajedništva, solidarnosti i međusobnog razumijevanja.
“Neka ovi sveti dani donesu mir, zdravlje i radost u vaše domove, te ispune vaša srca ljubavlju i nadom”, naveo je Čavara.
Zamjenik predsjedavajućeg Doma naroda Parlamentarne skupštine BiH Kemal Ademović čestitao je Božić svim vjernicima pravoslavne vjeroispovijesti.
“Povodom nastupajućeg praznika Božića, svim vjernicima pravoslavne vjeroispovijesti upućujem najiskrenije čestitke sa željom da u miru, sreći i blagostanju radost Božića provedete u dobrom zdravlju sa porodicom i prijateljima”, istakao je Ademović u čestitki.
Politika
STANIVUKOVIĆ za Glas “Ako grad gubi, NIJE VAŽNO KO JE POLITIČKI POBJEDNIK”
Stanivuković je u velikom intervju za Glas govorio o razlozima koji su doveli do nezapamćenih situacija izazvanih nevremenom u Banjaluci, političkoj situaciji u gradu, krizi u funkcionisanju sistema, a dotakao se i planova zamišljenih nakon preuzimanja PDP-a.
GLAS: Da li je bilo primjereno da tog ponedjeljka i utorka, kada je zbog snijega bila u potpunosti blokirana Banjaluka, Vi budete na Jahorini, u Brčkom ili Bijeljini?
STANIVUKOVIĆ: Zarad istine, treba da kažem da sam na Jahorini bio u nedjelju. Ne želim da budem prepotentan, da se hvalim da radim 0-24, ali vođenje ovog grada zahtijeva stalnu posvećenost. Imali smo izborni period koji je tražio mnogo energije, imali smo kasnije problem sa kružnim tokovima, pa borbu za sredstva od PDV-a, sve to je zahtijevalo bitku bez trenutka predaha i pojavila se prva nedjelja u kojoj nisam imao nikakvu aktivnost. Imao sam želju da odem na našu Jahorinu, jer nekih godinu i po, dvije dana nisam imao priliku. Bio je plan da odem ujutro i već sutra ujutro da se vratim. Znali smo za vremenske neprilike, obavijestio sam sve svoje saradnike i službe, imamo ugovorima definisano šta, ko i kako treba da radi. Da li gradonačelnik treba da bude tu da bi neko izvezao kamion i čistio ulice? Ali moguće je da je ovdje sve stvar tog našeg mentaliteta, da sve funkcioniše samo ako se sve pita jednog čovjeka. Uradio sam što je do mene vjerujući da nije grijeh jednu nedjelju da ne budem tu. Kad sam vidio da je đavo odnio šalu, krenuo sam nazad i već u ponedjeljak bio tu. Ali, moram da kažem da je sistem apsolutno zakazao, imali smo apsolutnu neodgovornost izvođača tih radova, čak i neposlušnost. Vjerovali ili ne, imali smo situaciju da su pojedini izvođači radova govorili da ne mogu da rade jer nemaju dovoljno vozača, a ti izvođači su monopolisti, oni znaju da nemaju zamjenu. U takvoj situaciji dolazi do nemarnosti. Mogli smo mi da otkažemo ugovor, ali ne možete u kratkom roku naći zamjenu za “Čistoću”. Grad je nekada bio sto odsto vlasnik “Čistoće”, danas je 30 odsto. Kad je sve tvoje, možeš da postrojiš radnike pa da radiš drugačije. I sada, ako bih htio da mijenjam neke stvari konkretno po tom pitanju, to bi moralo da ide na Skupštinu grada, a onda ova druga strana, da bi se politički osvetila, to neće podržati jer njima odgovara ovakvo stanje.
GLAS: Možete li objasniti građanima kako stvari funkcionišu kada je u pitanju čišćenje snijega, ali i silnog smeća koje je ostalo na ulicama nakon mećave?
STANIVUKOVIĆ: Mi raspisujemo javnu nabavku. Napravili smo dva lota, jedan je za selo, jedan je za grad. Izvođač se prijavi, navede broj kamiona, mehanizacije, radnika, ispuni tendersku dokumentaciju, prođe i sve bude definisano ugovorom. Zbog toga ja mogu otići bilo gdje, oni znaju kako treba da reaguju, ne treba niko da ih zove. Imaju obavezu da reaguju. Ako ne reaguju, maksimalno mogu biti kažnjeni sa deset odsto iznosa obavljenog posla. Sada možemo izvući pouke iz prakse da je bolje imati više manjih izvođača.
GLAS: Moglo se čuti da je u nekim prethodnim mandatima bilo čak osam?
STANIVUKOVIĆ: Istina. Imali smo i mi tu praksu, ali tada smo imali drugi problem, jer su pojedini bili nemarni. Smatrali smo da je sa jednim većim, ozbiljnim izvođačem, moguće imati bolju koordinaciju. Oba ta pristupa imaju manjkavosti. Ali mi danas imamo problem sa izvođačem koji, recimo, prijavi 25 kamiona za Banjaluku i prođe na tenderu, ali istih tih 25 kamiona prijavi i na tenderu u Prijedoru pa i tamo prođe. A snijeg padne i u Prijedoru i u Banjaluci.
GLAS: A šta su vam rekli u “Čistoći”?
STANIVUKOVIĆ: Postojala je velika ljutnja i ogorčenost nas u Gradskoj upravi. Pominjao se i raskid ugovora, njihovo rukovodstvo je prijetilo da će dati ostavke, otići iz zemlje, sve je izgledalo kao da se ništa ne može popraviti. Smijenjen je taj direktor za tu vrstu posla, ovdje smo smijenili dva koordinatora, nadležni načelnik je podnio ostavku. Ali moram reći da je ovo bila jedna velika nepogoda. Obišao sam plato Manjače, ljudi su mi tamo rekli da ovakav snijeg nisu vidjeli od osamdesetih godina. Moramo toga biti svjesni, od nekih stvari ne možete biti jači. U gradu je moglo puno bolje, a na selima smo imali ogromne probleme. A bilo je problema i u drugim krajevima Republike, a nekako se sav bijes sručio na Banjaluku. Šta je sa magistralnim putevima, pa i autoputevi su bili zatrpani. Treba da govorimo istinu, ali i da ponovim, sve što se desilo smatram i svojim ličnim porazom iako smo bili možda i najmanje loši od najgorih.
GLAS: Na dnevnoj bazi imate i po desetak objava na društvenim mrežama, ali ta dva ključna dana tamo se niste oglašavali. I to je izazvalo burne reakcije.
STANIVUKOVIĆ: Odgovoran sam i ovaj posao pokušavam da radim na najbolji mogući način. Dobio sam drugu šansu. Za mene druga šansa ne znači da budem opušteniji, nego još obazriviji, da uradim još više. I u ovom drugom mandatu želim da uradim više nego u prvom mandatu. I želim da popravimo sve stvari. Ali sve ovo je pokazalo i manjkavosti u sistemu koje sam naslijedio. “Čistoća” posluje 20 godina, na toj poziciji sa koje se koordinira čišćenje ulica radio je čovjek koji je danas pred penzijom. Da li je trebao da mu ja govorim šta da radi? Da li je trebao da mu ja govorim šta su prioriteti, ako postoje odluke i ugovori kojima je sve propisano? Ali, da odgovorim na Vaše pitanje. Plan mi je da se u drugom mandatu ne ponašam isto kao u prvom. Ne želim da se oglašavam za sve i svašta. Pravim jedan potpuno novi tim za grad i želim potpunu disperziju odgovornosti i obaveza. Nije bilo dobro ni u prvom mandatu što sam sve toliko fokusirao na sebe. Ako se grad Banjaluka o nečemu oglasi, to je dovoljno. Ako se oglase službe, to je dovoljno. Ne moram ja za sve. Naravno, ako problem dođe do nekog višeg stepena, onda treba i ja da se oglasim. Neće se ovo završiti tek tako. Preispitaćemo sve, promijenićemo neke stvari, ne samo za čišćenje ulica, nego i za održavanje javne higijene, košenje. Nećemo praviti ugovore samo sa jednom firmom, već sa što je moguće više izvođača. Naravno da će se protiviti ovi koji imaju monopol i biće to jedna duga borba, ali moraćemo to da uradimo. Moja je želja da napravim sistem, a ne da sve odlučuje jedan čovjek. Sjećate se da sam svojevremeno bio na grtalici, to više ne radim…
GLAS: I to je zamjerka na Vaš račun. Fotografisali ste se na grtalici kad je snijeg bio desetak centimetara, a nije Vas bilo nigdje kada je pao pola metra.
STANIVUKOVIĆ: Nije bilo dobro to što sam radio. To je bio pogrešan potez. Ovaj put sam imao povjerenje u sistem, ali sistem je zakazao. Očekivao sam da će već u drugom dijelu prvog dana padavina stvari na terenu izgledati pristojnije, a mi smo drugog dana imali situaciju goru nego prvog. Trebalo nam je nekoliko sati da donesemo odluke takve kakve smo donijeli. Znate, ne možemo mi tek tako raskinuti te ugovore iako su postojale i takve ideje. Šta ćemo kad ih raskinemo? Ko će raditi? Ne može emocija savladati razum u takvim momentima.
GLAS: U 2025. ušlo se bez konstituisane skupštine, bez budžeta, bez rebalansa, sa privremenim finansiranjem. Čiji je to poraz?
STANIVUKOVIĆ: Sve što u gradu nije kako treba, ja osjećam kao svoj poraz. I ako gubi grad, apsolutno nije važno ko je politički pobjednik. Kada je Skupština grada u pitanju, svi znaju da moja stranka nema najveći broj odbornika i svi znaju ko može da sastavi većinu. Stranke koje su podržale kandidaturu Nikole Šobota to mogu da urade. A onda SNSD kaže da će oni biti opozicija. Pa dobro, ali zašto onda ne napustite direktorske pozicije u Domu zdravlja, u Centru za socijalni rad, Centru za razvoj sela, dvorani “Borik”, Banskom dvoru… Kakva je to opozicija koja ima direktore? Oni znaju da ja zaista ne mogu doći do tih 16 ruku. Mi jesmo predložili Dragana Milanovića za predsjednika skupštine, a iz SNSD-a su samo rekli da gradonačelnik treba da preuzme odgovornost. Pa evo, predložio sam Dragana. Mislim da je to najbolje rješenje u ovom trenutku. Ali, evo, po prvi put da kažem, ako SNSD ne podrži imenovanje Dragana Milanovića, mi ćemo glasati za bilo koji njihov prijedlog. SNSD ima 11, PDP sedam odbornika, to je dovoljno. Koga god da kandiduju, mi ćemo podržati. Samo da krenemo da radimo. Stalno pozivam, molim. Pripremili smo rebalans, pripremili smo budžet, radimo, ali sve je uzalud bez podrške. Banjaluka ide jednim putem koji nije dobar.
GLAS: Postoji opcija i da država reaguje ako skupština ne bude konstituisana.
STANIVUKOVIĆ: Može da reaguje, ali i ne mora. To je stvar političke procjene. A možemo ići i na nove izbore, ali ne vjerujem da bi se tu desile neke velike promjene. Dakle, moramo razgovarati. Ne može politika biti važnija od života. Moraju ljudi znati da ovako ne može. Ugrožena je isplata plata. Grad je dužan nekim ljudima. Ne zato što nemamo novca, već zato što nemamo rebalans.
GLAS: Vaš prethodnik Igor Radojičić se prije neki dan na društvenim mrežama pohvalio fotografijom završnog računa grada iz 2019. godine na kojoj je označen dug dobavljačima od samo 11 maraka. Koliki je dug danas?
STANIVUKOVIĆ: Mi imamo dug prema dobavljačima možda u ovom trenutku pet-šest miliona, ali da smo imali rebalans u decembru i ja bih mogao da pokažem tih 11 maraka. Mi dvije godine nemamo rebalans. To je ogroman period. Samo da su nam dali ovaj u decembru, to bi sve bilo završeno. Čak je i prethodni gradonačelnik dizao kratkoročne kredite. To je dobar instrument, povećate likvidnost, a kredit brzo isplatite. Za četiri godine mi te kratkoročne aranžmane nijednom nismo uradili. Vraćali smo kredite prethodnih administracija, oko 40 miliona KM, a digli smo 30. Nama govore da grad ima 12 miliona KM duga, ali ne možete to nazvati klasičnim dugom…
GLAS: Nego knjigovodstvenim?
STANIVUKOVIĆ: Tako je. Zaista je tako. Nemamo papir koji dozvoljava da to platimo. Zato pozivam na dogovor. Nećemo dizati kratkoročni kredit, usvojite nam rebalans i sve ćemo isplatiti. Ali, sačekaćemo još neko vrijeme, ako to ne bude išlo, razmislićemo o daljim koracima, o svim demokratskim vidovima borbe.
GLAS: Ali, šta možete uraditi?
STANIVUKOVIĆ: Kada smo se borili za sredstva iz PDV-a, Gradska uprava je učestvovala u toj borbi, ali, recimo, nije Centar za predškolsko vaspitanje. A oni sada traže veće plate. Kako da im damo veće plate? A zaslužuju naše vaspitačice veće plate. Ali kada smo mi bili na ulici, njih tu nije bilo zato što tu ustanovu vodi druga stranka.
GLAS: Ali ni na toj ulici niste ništa dobili.
STANIVUKOVIĆ: Možda bi se nešto i desilo da nas je bilo više, moglo je tu biti hiljadu drugih varijanti. Pratimo stanje. Ako ovaj radikalizam bude nastavljen, mi ćemo u jednom trenutku doći u situaciju da nemamo šta da radimo, da ne možemo opravdati svoje plate. Ništa neće funkcionisati. Mi dolazimo u situaciju da je, zbog političke osvete koja je prešla sve granice, grad u potpunom kolapsu. I bez snijega. U martu će biti godina kako nije održana nijedna redovna sjednica Skupštine grada. Sistem ne može da funkcioniše. To znači da bi u jednom trenutku mogao da počne opšti štrajk, da napustimo naša radna mjesta pa neka vlada SNSD ili ko god želi. Ako su oni spremni da potpuno unište jedan grad iz političkih razloga, to je dolazak do jedne ozbiljne granice.
GLAS: Ustavni sud Srpske je donio odluku prema kojoj parking u gradu može naplaćivati samo posebno preduzeće. Jasno je da to preduzeće treba da osnuje skupština koja danas praktično ne postoji, međutim da li je mogla Gradska uprava bar obavijestiti građane o situaciji i objasniti da li je potrebno plaćati parking ili ne?
STANIVUKOVIĆ: Prvo, odluka Ustavnog suda je potpuno nejasna. Deset pravnika u gradu i dalje nema odgovor šta ta odluka znači. Odluka se referiše na odluku Skupštine grada koja je stara preko 12 godina. Ustavni sud sve vrijeme nije ništa odlučivao, ali su sada donijeli odluku i to pred izbore. I dalje tu mnogo toga nije jasno. Ali šta god da je tačno, mi posljedice imamo. I naravno da, kao neko ko je odgovoran i prema ovom gradu i građanima, nismo rekli da ljudi ne plaćaju parking, nego ih pozivam da i oni opet budu odgovorni, to je komunalna usluga koja se svuda u svijetu plaća, koja donosi ozbiljan prihod i garantuje funkcionisanje grada. Zaista, sa pravne strane, ne vidim razlog zašto to ne može da radi odsjek.
Politika
STANIVUKOVIĆ O DUELU SA DODIKOM “Mnogi su smatrali da nemam šanse ni protiv Igora Radojičića, A EVO GDJE SMO SADA”
U intervjuu za Glas Srpske, gradonačelnik Banjaluke i predsjednik Partije demokratskog progresa, Draško Stanivuković, otvoreno govori o planovima i ambicijama PDP-a u narednim godinama. Izražava čvrstu želju da stranka postane najsnažnija politička organizacija u Republici Srpskoj, najavljujući značajne promjene koje će nastojati ostvariti do 2026. godine. Pored političkih ciljeva, Stanivuković je komentarisao i ključne infrastrukturne projekte u Banjaluci, poput izgradnje Centralnog spomen-obilježja, kao i odnose sa opozicijom i buduće političke izazove.
-Preuzeo sam vođenje Partije demokratskog progresa s jasnim ciljem da PDP postane najsnažnija politička organizacija u Republici Srpskoj do narednih opštih izbora 2026. godine. Ovo je veliki i ambiciozan cilj, ali politika je proces koji zahtijeva vrijeme i strpljenje. Planiramo udvostručiti broj mandata PDP-a u Narodnoj skupštini Republike Srpske, i već smo na terenu, posvećeno radeći na ostvarivanju tih ciljeva.
Što se tiče odnosa s ostatkom opozicije, jasno je da grupisanje predstavlja dobar put ka promjenama. Međutim, na političkoj sceni postoje određene nezrelosti i isključivosti koje otežavaju saradnju. Naš cilj je prvo promjena, a zatim pročišćavanje političke scene, što zahtijeva jedinstvo. Na lokalnim izborima smo vidjeli posljedice razjedinjenosti, gdje je jedan odbornik PDP-a ostvario bolji rezultat nego neki radikalni pojedinci zajedno. Srpska demokratska stranka, kao državotvorna partija, pokazuje interesovanje za ovu priču, a PDP je svakako spreman za dalji rad, ističe Stanivuković.
Kada je riječ o Centralnom spomen-obilježju, Stanivuković kaže da je grad Banjaluka značajno doprinio ovom projektu, ulažući 3,5 miliona maraka, dok je Vlada Republike Srpske, nakon početne inicijative, obustavila finansiranje.
-Dogovor je bio da mi sprovedemo javnu nabavku, dok je njihov zadatak bio da osiguraju sredstva. Nažalost, finansiranje je prestalo, a mi smo morali iz gradskog budžeta da prebacimo dodatna sredstva, što nije bilo planirano, kaže gradonačelnik. Iako je plan bio da se spomen-obilježje završi do Vidovdana, a zatim do Dana Republike, zbog problema u finansiranju, ti rokovi nisu ispunjeni.
U intervjuu se dotakao i mogućnosti budućih političkih sukoba, te potencijalnog duela sa Miloradom Dodikom na izborima za predsjednika Republike Srpske 2026. godine. Stanivuković je poručio da u politici ništa nije isključeno, te da je spreman da preuzme odgovornost i učestvuje u časnoj političkoj borbi. “Mnogi su smatrali da nemam šanse ni protiv Igora Radojičića, a evo gdje smo sada. Ako dođe do široke platforme, zašto da ne”, zaključuje gradonačelnik Banjaluke.
-
Politika1 dan ago
PRVA FOTOGRAFIJA POSLIJE OPERACIJE: Dodik vidno mršaviji (FOTO)
-
Hronika1 dan ago
POŽAR KOD BANJALUKE! Vatrogasci gasili krov kuće više od dva sata (FOTO)
-
Banjaluka14 sati ago
DRINIĆ NA BADNJE JUTRO “Na ognjištu moje bake, jutros sam sa MAJKOM, BRATOM I NJEGOVOM DJECOM USJEKAO BADNJAK”
-
Svijet1 dan ago
SUKOB ISPRED MANASTIRA! Mladić izgubio život, trojica povrijeđena
-
Politika2 dana ago
CRNADAK UPOZORAVA “Koalicija SNSD-Trojka-HDZ je pukla, smjena Nešića samo je POČETAK POLITIČKOG RASPADA”
-
Politika3 dana ago
SISTEM NA ISPITU! Kako je slučaj “Nešić” otkrio slabosti vlasti i pravosuđa
-
Svijet1 dan ago
Poznato koliko su KVADRATNIH KILOMETARA Rusi zauzeli prošle godine
-
Banjaluka2 dana ago
SPREMA SE NOVI NIVO OSVETE! Planira li SNSD da Banjaluku ostavi bez Skupštine