Region
VUČIĆ “Zbog najavljenog okupljanja molim predsjednika Dodika da NEKI DRUGI DAN BUDE GOST u Skupštini Srbije”
Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da će zamoliti predsjednika Republike Srpske Milorada Dodika da bude promijenjen datum njegovog gostovanja u Narodnoj skupštini Srbije, zbog očekivanog nasilja tokom protesta u subotu, 15. marta.
“Zamoliću ga sutra. Danas sam razgovarao s njim prije nego što sam vidio da su ovi definitivno odlučili da krenu u nasilje. Znali su da smo za 14, 15 i 16. mart dogovarali sa predsjednikom Dodikom da dođe u Narodnu skupštinu Srbije. Ali, oni će opet biti ispred Narodne skupštine da bi valjda maltretirali i predsjednika Dodika i cijelu Skupštinu, jer je njih baš briga. Odlučili plenumi, zborovi i kakve još idiotarije”, rekao je Vučić za RTS.
Vučić je rekao da očekuje između 60.000 ili 80.000 ljudi iz cijele Srbije, pa i regiona na tom protestu, kao i da će napraviti veliko zlo zemlji, ali ništa neće uspjeti da urade i svi koji budu učestovali u nasilju će biti pohapšeni i procesuirani.
“Ali, poslije toga je kraj. Više niko neće moći da maltretira Srbiju, zakon će da se poštuje”, rekao je Vučić, dodavši da neće dati prelaznu vladu, kao i da će studenti u Pionirskom parku koji žele da uče biti zaštićeni.
On je dodao da će u subotu biti u zgradi Predsjedništva i poručio da će pobijediti Srbija.
Komentarišući prvu poruku nove američke administracije iz Vašingtona da predsjednik Srpske “podriva stabilnost i institucije BiH, ugrožava njenu bezbjednost”, Vučić je istakao da nije saglasan sa takvom njihovom porukom, te da će dati sve od sebe da razgovara sa američkim predstavnicima i predoči im drugačiju argumentaciju.
On je dodao da 19. marta ide u Brisel da razgovarao sa generalnim sekretarom NATO Markom Ruteom, a 24. marta će razgovarati sa evropskim zvaničnicima Antoniom Koštom i Ursulom fon der Lajen.
Vučić je rekao da će svakako stići na obilježavanje NATO agresije na Srbiju /24. marta/, te još jednom pozvao sve građane Srbije na veliki narodni skup u Beogradu 28. i 29. marta.
(Srna/MONDO)
Region
SNAŽNO NEVRIJEME U ISTRI: Padao grad veličine oraha, ima povrijeđenih
U nevremenu praćenim gradom, koje je jutros zahvatilo Rovinj, ima lakše povrijeđenih, a šteta je pričinjena na automobilima i poljoprivrednim usjevima.
Grad je na pojedinim dijelovima Rovinja bio veličine oraha, prenose hrvatski mediji.
Snažan grad pogodio je jutros i šire sinjsko i imotsko područje. Led je padao u samom Sinju, okolini Imotskog, Trilju, Turjacima i Brnazama, te uzrokovao materijalnu štetu
Region
UHAPŠEN DRŽAVLJANIN BIH: Osumnjičen za ubistvo partnerke u Sloveniji
Tridesetdevetogodišnji muškarac, državljanin BiH, koji je osumnjičen za ubistvo 36-godišnje partnerke u Vuhredu u Sloveniji, uhapšen je u blizini mjesta ubistva.
Iz Policijske uprave Celje su naveli da je osumnjičeni uhapšen neposredno prije ponoći i da nije pružao otpor hapšenju.
Muškarac je osumnjičen da je nožem usmrtio ženu u stambenoj zgradi u centru Vuhreda, gdje je, prema nezvaničnim informacijama, živio sa partnerkom i maloljetnim sinom. Tijelo majke prvo je pronašao njen maloljetni sin, javili su slovenački mediji.
Nakon završene istrage, uhapšeni će biti priveden istražnom sudiji sa krivičnom prijavom zbog sumnje da je počinio krivično djelo ubistvo.
Načelnik Odeljenja kriminalističke policije Policijske uprave Celje Aleš Slapnik rekao je juče na konferenciji za novinare da je policija dobila informacije da je osumnjičeni u posljednje vrijeme bio veoma mentalno nestabilan i da su okolnosti u njegovom ličnom životu uticale na pogoršanje njegovog mentalnog stanja.
Region
MALI HEROJI VELIKOG SRCA: Nikol (13) i Stjepan (10) spasili dijete od sigurnog utapanja!
Prava drama odigrala se u mjestu Blaževo na poluostrvu Pelješac, gdje su Nikol (13) i Stjepan (10) hrabrom i prisebnom reakcijom spasili dvogodišnje dijete od utapanja.
Kako prenose hrvatski mediji, mališan je s porodicom boravio na odmoru na Pelješcu.
U jednom trenutku završio je ispod površine mora, dok su se njegovi roditelji takođe nalazili u vodi, nedaleko od njega, ne primjećujući šta se događa.
Situaciju je prva uočila trinaestogodišnja Nikol, koja je odmah pozvala desetogodišnjeg Stjepana u pomoć.
Dječak je prvi reagovao i uspio privući dvogodišnjaka prema sebi, nakon čega je Nikol ušla u more, preuzela dijete i odnijela ga do njegovih roditelja.
Cijela drama trajala je svega nekoliko trenutaka, ali upravo je njihova brza reakcija bila presudna da se izbjegne tragedija.
Prema dostupnim informacijama portala “Dalmacija News”, dvogodišnje dijete je spašeno na vrijeme i nije zadobilo teže posljedice.
Hrabrost i prisebnost koje su pokazali Nikol i Stjepan izazvale su brojne pohvale, a mnogi ih nazivaju pravim malim herojima koji su svojim postupkom spasili jedan mladi život.
-
Politika1 dan agoKO JE SLJEDEĆI NA DODIKOVOJ LISTI ZA ODSTREL? Unutrašnji obračuni u SNSD-u koji se više ne mogu sakriti.
-
Hronika1 dan agoNATAŠA MILJANOVIĆ ZUBAC IZNIJELA TEŠKE OPTUŽBE! Tvrdi da je dokumentaciju predala tužilaštvu i poručuje: “Čekam hapšenja”
-
Politika1 dan agoBORENOVIĆ OŠTRO OSUDIO NAPAD: Nasilje nad srpskim povratnicima ne smije ostati nekažnjeno
-
Sport1 dan agoSKANDAL IZA KULISA FINALA! Luis de la Fuente jednim potezom ponizio Trampa pred cijelim svijetom!
-
Politika2 dana agoGOSPODAR PRAZNIH SELA: Mit o vođi i stvarnost koja neumoljivo odlazi
-
Politika1 dan agoKO ĆE ODGOVARATI? Vučkovac: Četiri godine čekanja, stotine djece ostale bez mjesta u vrtiću u Prijedoru
-
Hronika2 dana agoJEZIVI PRIZORI: Vatrogasci spasavali djevojku iz BiH iz potpuno smrskanog vozila
-
Banjaluka1 dan agoPOHVALE KOJE ODJEKUJU SVIJETOM! Šta je svjetska travel zvijezda poručila o Drašku Stanivukoviću nakon posjete Banjaluci?
