Region
PIJANA DJEVOJČICA (15) iz Slavonije u 3 ujutro TUKLA MAJKU “Dro*o jedna, je****ti mrtvu majku”

Djevojčica (15) iz Slavonije završila je na sudu nakon što je u nedjelju oko 3.00 ujutro probudila i fizički napala majku koja nije htjela da joj uključi internet.
Kako se navodi u sudskoj presudi, ona se početkom juna ove godine u jednom slavonskom gradu u vremenu od 2.45-3.00 sata ujutro u stanu nasilnički ponašala u porodici prema svojoj majci i počinila psihičko i fizičko nasilje nad njom.
Prema izjavi majke, djevojčica je došla iz grada u alkoholisanom stanju, ušla u stan i kad se presvukla došla je u spavaću sobu kod majke koja je spavala i probudila je da joj uključi internet kako bi mogla da koristiti mobilni telefon i društvene mreže.
Kad je majka rekla kćerki da ide da spava i da je kasno, tinejdžerka je počela da je vrokeđa.
Dro*o jedna, je****ti mrtvu majku – rekla je, kako se navodi, djevojčica.
Kad je majka iz ležećeg položaja sjela na krevet, djevojčica ju je otvorenim dlanom udarila u glavu. Nakon toga je sa komode koja se nalazi kraj kreveta uzela staklenu čašu i pogodila majku u predjelu glave, odnosno čela, navodi se u presudi prekršajnog suda.
Kako je riječ o učenici prvog razreda srednje škole koja do sada nije kažnjavana, sud je na temelju Prekršajnog zakona, umesto kazne prema njoj primenio vaspitnu meru sudskog ukora, jer se “može zaključiti da će i time biti postignuta svrha vaspitne mere”.
Prekršajni sudija je takođe upozorio da devojčici za slučaj ponovnog činjenja prekršaja prijeti “teža sankcija”.
Prekršajni nalog neprasnažan i da djevojčica uz pomoć advokata ili svojih roditelja na njega može da uloži prigovor u roku od osam dana od prijema pisanog sudskog rješenja, piše Indeks.
Region
UPOZORENJE ZA TURISTE: U Jadranskom moru uočen morski div! VIDEO

Nestvaran prizor zabilježen je kod Herceg Novog. Naime, u Jadranskom moru, u hercegnovskom zalivu uočen je kit, saopšteno je iz Instituta za biologiju mora.
Iz Instituta napominju da je kit izuzetno rijetka pojava u ovim vodama.
– Molimo sve vlasnike sportskih i rekreativnih čamaca da budu maksimalno oprezni, smanje brzinu i izbjegavaju približavanje životinji – navode iz Instituta.
Kako ističu, važno je poštovati prirodu i ne uznemiravati ovog morskog diva!
Snimak diva u Jadranu privukao je veliku pažnju na društvenim mrežama.
Region
VIDEO IZ MAKARSKE PODIGAO PRAŠINU: “Ne bih išla ovdje ni da mi neko plati” (VIDEO)

Objava na TikToku izazvala je lavinu komentara zbog gužve snimljene na plaži u Makarskoj.
Na profilu ”ivanafashioninspo” podijeljen je prizor plaže s brojnim turistima, uz natpis: “Počela gužva u mojoj Makarskoj”.
Snimak je skupio više od 900.000 pregleda i stotine komentara pa tako neki pišu:
“Zamisli da radiš cijele godine da bi došao tamo gdje korak ne možeš bez da staneš na nekoga”, “Pa ne bi tačno da mi neko džabe da smještaj i sve… užas… ovo je sve samo ne odmor”, “Ne bih išla ovdje ni da mi neko sve plati”, “Ovo je borba za život, a ne odmor”.
“Je l’ samo ja kad dođem na more i vidim ovakvo nešto izgubim volju za ičim?”, “Ako je odmor ovdje, na gradskoj plaži, onda je meni bolje na poslu”, “Ne kontam ko vidi gomilu i pomisli da je dobra ideja da se tu uvali i uživa”, samo su neki od brojnih komentara koji se žale na gužvu.
Ali, tu su i oni koji ne vide ništa problematično pa pišu:
“Svake godine dođemo ovdje i kao kuće smo, neka je i gužve, ne smeta, ima to svoje čari (ili prošetamo i do druge plaže, kako nam se da)”, “Ovako je bilo i prije 20 godina, samo što nije bilo TikToka i ostalih društvenih mreža. Ljudi, malo se smirite – na gradskim plažama je oduvijek tako s turistima. A skrivene treba čuvati za domaće ljude”, “Otkad je užas da svi ljudi u toplo/vruće doba godine idu na plažu u isto vrijeme? Plaže su uske, a turista je puno uz domaće, normalno da će biti gužva. Zato izmišljate toplu vodu i rugate se ljudima kojima je ovo normalno svake godine”, prenosi Dnevnik.
@ivanafashioninspo Pocela guzva u mojoj Makarskoj 😩 #makarska #makarskariviera #fyp #fpy ♬ original sound – ivanafashioninspo
Region
DRAMA U SRBIJI! Uhapšena tri lica osumnjičena za planiranje nasilne promjene vlasti

Po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu uhapšena su tri lica zbog postojanja osnova sumnje da su planiali nasilnu promjenu vlasti u Srbiji.
Oni su osumnjičeni za izvršenje krivičnog djela pripremanje djela protiv ustavnog uređenja i bezbednosti Srbije, saopšteno je iz tog tužilaštva.
Uhapšeni su I.M, N.A, B.M. zbog sumnje da su 21. juna održali sastanak u jednom hotelu u Kraljevu i planirali nasilnu promjenu vlasti u Srbiji.
Sumnja se da su se oni dogovarali da se ne vraćaju kući dok “ne pobiju ili ne unište” predstavnike državnih institucija, te najavljivali upotrebu vatrenog oružja, dogovarali napad na pripadnike policije u cilju ražoružavanja istih, te nasilan upad u zgradu Vlade RS i druge institucije, kao i medijske kuće Radio televizija Srbije, “Hepi” i “Informer”.
I.M. je uhapšen u mjestu Gugalj, na putu ka Požegi.
U vozilu marke “Škoda” kojim je upravljao, u torbici je pronađen pištolj marke CZ 765, brušenog serijskog broja, sa okvirom u kojem se nalazilo 7 komada metaka i fabrička kutija sa 25 komada pripadajuće municije.
Krivičnom prijavom I.M. će biti stavljeno na teret i krivično djelo Nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet vatrenog oružja i eksplozivnih naprava iz člana 348. KZ.
N.A. i B.M. su uhapšeni u Kragujevcu.
Kako Tanjug saznaje, kod osumnjičenog je pronađeno vatreno oružje – pištolj sa koga je brušenjem uklonjen fabrički broj.
U praksi je nemoguće ili vrlo teško utvrditi poreklo tog oružja, a uglavnom je namenjeno za izvršenje teških krivičnih djela, ubistava.
Osumnjičeni će u roku od 48 sati biti privedeni na saslušanje u Više javno tužilštvo u Beogradu.
Glas
-
Banjaluka3 dana ago
ZLATO IZ MATEMATIKE, SRCE IZ SRPSKE! Nikola iz Banjaluke pokorio Njujork!
-
Svijet3 dana ago
IZRAEL POTVRDIO PRIMIRJE S IRANOM! Netanjahu: “Snažno ćemo odgovoriti na svako kršenje”
-
Banjaluka1 dan ago
KO ĆE VRATITI NARODU PARE? Ustavni sud potvrdio: Odluka o oduzimanju PDV-a Banjaluci je neustavna!
-
Hronika2 dana ago
TALAČKA KRIZA: Avganistanci držali šest migranata zatočene u kući kod Gradiške
-
Zanimljivosti2 dana ago
VASPITAČI DIGLI UZBUNU! Pjesmu koju djeca obožavaju zabranili u vrtićima, EVO I ZAŠTO
-
Politika2 dana ago
NIŠTA OD KAZNE! Odbačena krivična prijava protiv Komšića za govor mržnje
-
Region2 dana ago
VUČIĆ POD PRITISKOM SA SVIH STRANA: Traže da pustim 50 pošiljki oružja, rekao sam NE MOŽE!
-
Banjaluka2 dana ago
GRAD BANJALUKA ORGANIZUJE BESPLATAN PREVOZ: Vidovdan u Hramu Hrista Spasitelja i manastiru Gomionica