Hronika
NESTALA DVA DRŽAVLJANINA HOLANDIJE spasioci na terenu, u toku potraga

U toku je potraga za dvoje državljana Holandije koji su nestali na području planine Visočica u BiH.
Gorska Služba Spašavanja Stanica Sarajevo je jutros oko 6 časova zaprimila poziv od Ambasade Holandije u kojem je obaviještena da je dvoje njihovih državljanina nestalo na području planine Visočice.
Iz Ambasade mole za izlazak na teren i spasavanje unesrećenih osoba.
Nakon procedure pozivanja Operativnog dežurnog centra Kantonalne Cavilne zaštite, i dobijanja odobrenja za izlazak na trenen, GSS – Stanica Sarajevo je uputila dva Tima Gorskih spasila sa potražnim psima odmah na teren.
Uslijed jako teškog terena i obzirom da su unesrećeni proveli noć na otvorenom u ovim trenucima se okupljaju i ostali timovi Gorskih spasilaca – Stanice Sarajevo i biće upućeni na teren u cilju što efikasnijeg i bržeg pronalaska unesrećenih i izgubljenih osoba.
Hronika
TRAGEDIJA U BIH! Mlada doktorka izvršila samoubistvo, SVI U ŠOKU

U mjestu Vražići kod Čelića djevojka je prije dva dana počinila samoubistvo, što je izazvalo veliku tugu kod stanovnika Brčko distrikta.
Prema nezvaničnim informacijama portala InfoPoskoka Brčko, djevojka je imala 27 godina i bila je zaposlena kao ljekar u bolnici u Brčkom.
Podsjećamo, djevojka je život okončala iz pištolja u porodičnoj kući u Vražićima.
Na mjestu događaja obavljen je uviđaj, a policija i tužilaštvo istražuju sve okolnosti ovog tragičnog slučaja.
– Radila je kod nas u Brčkom, bila je vrijedna i nasmijana osoba – rekao je za InfoPoskok Brčko jedan od njenih kolega, koji je želio ostati anoniman.
Hronika
Dječak (9) i djevojčica (10) PREBILI, SILOVALI, SKALPIRALI i pokušali da ubiju djevojčicu (5)

Devetogodišnji dječak i desetogodišnja djevojčica optuženi su za pokušaj ubistva i silovanje u vezi sa napadom na petogodišnju djevojčicu u Klivlendu, saopštile su vlasti Ohaja.
Tužilaštvo okruga Kajahoga podiglo je optužnice protiv djece za pokušaj ubistva, silovanje, tešku tjelesnu povredu, otmicu i gušenje nakon napada prošlog mjeseca, prenosi kancelarija tužioca okruga Kajahoga. Lokalni mediji izvjestili su da su optuženi u dječjem sudu, javlja “CBS News”.
Kancelarija tužioca navela je da trenutno neće davati dodatne informacije zbog “osjetljive prirode ovog slučaja”. Majka petogodišnje djevojčice izjavila je da je njena ćerka pretučena, zlostavljana i “skalpirana” 13. septembra u polju u blizini Istočne 148. ulice i St. Kler avenije. Navodno je rekla da je njena ćerka bila “neprepoznatljiva” nakon napada.
– Ono što sam vidjela bilo je nevjerovatno. Moja ćerka nije bila moja ćerka. Njena kosa je bila skinuta sa glave. Imala je modrice i krv po cijelom tijelu. Oči su joj bile pune krvi. Usne i usta su joj bili puni krvi – rekla je majka.
Nakon što je 13. septembra odvedena kod člana porodice, majka je rekla da je njena ćerka izašla kroz prednja vrata i da je potom na neki način napadnuta u polju, iako okolnosti napada nisu jasne.
Kada se majka vratila kući, vidjela je da su pripadnici hitnih službi zbrinuli njenu ćerku.
– Bukvalno sam vidjela najgoru stvar ikada – rekla je majka.
Odjeljenje policije Klivlenda istražuje slučaj. U objavi na Fejsbuku od 7. oktobra, odjeljenje je navelo da ne može da objavi više informacija “zbog osjetljive prirode slučaja”, dodajući da istražitelji ne žele da “ugroze integritet istrage i naruše privatnost i ustavna prava učesnika”.
Hronika
NARUŠAVANJE JAVNOG REDA I MIRA! Sukob navijača Sarajeva i policije u Bijeljini

Grupa navijača Fudbalskog kluba (FK) “Sarajevo” prilikom napuštanja stadiona u Bijeljini sukobila se sa pripadnicima policije, potvrđeno je Srni u bijeljinskoj Policijskoj upravi.
– Pripadnici Policijske uprave Bijeljina, juče neposredno nakon završetka fudbalske utakmice na gradskom stadionu u Bijeljini, brzom i profesionalnom reakcijom, uspostavili su narušen javni red i mir i onemogućili njegovo eksaliranje – rekla je portparol Tanja Kovačević.
U toku je dokumentovanje događaja i identifikacija lica koja su učestvovala u incidentu.
Meč između bijeljinskog “Radnika” i FK “Sarajevo” završeno je sinoć neriješenim rezultatom 2:2.
-
Politika2 dana ago
Skidanjem oca i sina sa crne liste SAD-a OSTAĆEMO BEZ SRPSKE
-
Sport3 dana ago
U NEDJELJU SVI NA GRADSKI! Borac igra za Petra Šarića!
-
Politika2 dana ago
DRINIĆ: Oni koji bi trebalo da čuvaju državu, čuvaju samo svoje fotelje
-
Politika2 dana ago
DODIK: Svi koji mi žele kraj i dalje će morati da gledaju moju facu
-
Region3 dana ago
VUČIĆ: U narednim danima očekujem ŽESTOK PRITISAK liberalne Amerike i EU da do samita u Budimpešti ne dođe
-
Politika2 dana ago
DODIK: Postoji mogućnost da prijevremeni izbori UOPŠTE NE BUDU ODRŽANI
-
Svijet2 dana ago
CURE DETALJI SA SASTANKA TRAMPA I ZELENSKOG: Ukrajinci u Bijelu kuću donijeli karte sa METAMA U RUSIJI
-
Politika1 dan ago
ŠTA RADE OVI LJUDI? Vlast predvođena SNSD-om usvojila pa poništila zakone