Connect with us

Svijet

Albanski biznismen nađen mrtav pored auta, nestao prije dva dana

Albanski biznismen Fatmir Ara, koji je nestao prije dva dana, pronađen je mrtav u selu San Karlo Kanavese u Torinu, prenosi Reporteri.

Italijanski mediji javljaju da je tijelo pronađeno na zemlji, nekoliko koraka dalje od tamnog automobila parkiranog pored puta, kao i da je riječ o ubistvu.

Ara (43) je poreklom iz Albanije, a živio je u Matiju (Torino).

Nestanak je prijavljen 2. septembra. Na rasvjetljavanju okolnosti događaja radi tužilaštvo iz mjesta Ivrea.

Biznismen Fatmir Ara nije nepoznato ime italijanskim vlastima.

Prije nekoliko godina (2018) 43-godišnjak je uhapšen i osuđen na tri godine zatvora. Tada je protiv Albanca podneto nekoliko prijava njegove supruge zbog nasilja, a osumnjičen je i da je bez dozvole nosio oružje, prenose mediji, piše Kosovo onlajn.

Između ostalog, njegova supruga ga je tada optužila i za umiješanost u rad na crno. Ara je tražio pomoć svog prijatelja koji je bio karabinjer, ali su u isto vrijeme bili i komšije.

Raimondo Maroku, karabinjer u kasarni Korio, obavio je nekoliko telefonskih poziva kako bi otkrio detalje prijava i istraga pokrenutih protiv Albanca, ali bez rezultata. Zbog toga je Maroku osuđen na 2 godine i 2 mjeseca zatvora.

Svijet

Ogromna ajkula viđena kod popularnog ostrva: LJUDI VRIŠTALI I BJEŽALI

Na plaži na španskom ostrvu Gran Kanarija viđena je ajkula od dva metra.

Plaža je zatvorena za kupanje nakon što je ajkula uplašila mještane i turiste.

Djevojke su vrištale dok je ajkula jurila prema obali sa svojim perajem koje se vidjelo iznad vode. Policija je požurila na plažu Melenara na istočnoj obali ostrva nakon što je uzbuna podignuta juče oko 17 časova.

Spasioci su već očistili more i podigli crvenu zastavu.

Djevojka koja je bila u vodi opisala je scenu.

“Spasilac je počeo da duva u pištaljku i nagovijestio da svi treba da izađu iz vode, a ja sam se osvrnula i vidjela peraje”, ispričala je.

Njen prijatelj je dodao: “Vidjeli smo peraje koje je bilo iznad vode i počeli smo da se krećemo najbrže što smo mogli nazad ka plaži”.

Za traženje ajkule korišćeni su mlazni skuteri, ali ona nije pronađena.

Jutros je bilo neizvjesno da li će crvena zastava ostati na mjestu.

Ajkula je identifikovana kao ajkula čekićara. Iako je većina vrsta čekićara bezopasna za ljude, oni su agresivni lovci, piše “Dejli Mejl”.

Nastavi čitati

Svijet

ZAVRŠENA DRAMA U ZATVORU U ROSTOVSKOJ OBLASTI: Otmičari likvidirani, tražili oružje i prevoz da pobjegnu (VIDEO)

Zarobljenici koji su jutros u istražnom pritvoru u Rostovu kao taoce uzeli dvojicu zaposlenih, su likvidirani, saopštila je Federalna kazneno-popravna služba.

Taoci su oslobođeni i nisu povrijeđeni, dodaju iz službe, prenosi RIA Novosti.

Ruski mediji naveli su da su među zatvorenicima koji su držali taoce bila lica povezana sa terorizmom i pristalice organizacije “Islamska država”.

Agencije za sprovođenje zakona ranije su saopštile da su zatvorenici tražili oružje i trasport kako bi napustili pritvor.

U blizini istražnog zatvora saobraćaj je ograničen, a sam objekat funkcioniše normalno i situacija je pod kontrolom.

Nastavi čitati

Svijet

NEVINA PROVELA 43 GODINE U ZATVORU: Pravi ubica bio policajac, vezana i drogirana priznala zločin

Žena koja je iza rešetaka provela posljednje 43 godine, mora da bude puštena na slobodu u roku od 30 dana osim ako tužioci ne odluče da joj ponovo sude, rekao je sudija.

Žena iz Misurija koja je bila u zatvoru više od 40 godina zbog navodnog ubistva puštena je nakon što je sudija pronašao “jasan i ubjedljiv” dokaz da je ona nevina za ubistvo o kome je riječ. Sandra „Sandi“ Hem (63) je bila osuđena na doživotni zatvor za – ubistvo Patricie Jesče, bibliotekarke u Sent Džozefu, u Misuriju, 1980. godine, nakon što je Hem dala izjave policiji u kojoj je sama sebe inkriminisala dok je bila psihijatrijski pacijent. .

U petak, okružni sudija Livingstona Rajan Horsman presudio je da „dokazi direktno“ povezuju ubistvo Jesče sa lokalnim policajcem, koji je kasnije otišao u zatvor zbog drugog zločina i umro.

Hem, koja je iza rešetaka provela posljednje 43 godine, mora da bude puštena na slobodu u roku od 30 dana osim ako tužioci ne odluče da joj ponovo sude, rekao je sudija. Presuda je donijeta nakon saslušanja u vezi sa dokazima u januaru gdje je Hemin pravni tim iznio argumente koji podržavaju njen iskaz. Njena zatvorska kazna označava najdužu poznatu pogrešnu osudu jedne žene u istoriji SAD, rekli su njeni advokati iz Projekta nevinosti – neprofitne organizacije za krivično pravo.

“Zahvalni smo Sudu što je priznao tešku nepravdu koju je gospođa Hem trpila više od četiri decenije“, naveli su njeni advokati u saopštenju. Hem se u početku izjasnila krivom za ubistvo u zamjenu za izbjegavanje smrtne kazne. Ali njena osuda je odbačena u žalbenom postupku, navodi Asošijeted pres. Ponovo je osuđena 1985. godine nakon jednodnevnog suđenja u kojem je jedini dokaz protiv nje bilo njeno „priznanje“.

U peticiji od 147 stranica u kojoj se traži njeno oslobađanje od odgovornosti, advokati su tvrdili da su vlasti ignorisale njene „divlje kontradiktorne“ i „činjenično nemoguće“ izjave dok je bila pacijent u psihijatrijskoj bolnici. Hem, tada 20-godišnja, bila je na liječenju od slušnih halucinacija, derealizacije i upotrebe droga kada je bila meta policije, rekli su njeni advokati. Veći deo svog života, počevši od 12. godine, provela je na bolničkom psihijatrijskom lečenju.

Tokom niza višesatnih intervjua, Hemme je dala oprečne izjave o ubistvu dok je bila liječena antipsihoticima, rekli su njeni advokati. “U nekim trenucima, bila je jako pod uticajem lijekovima da nije mogla čak ni da drži glavu i bila je vezana za stolicu“, napisali su.

Detektivi su primetili da je Hem djelovala „mentalno zbunjeno“ i da nije u stanju da u potpunosti razumije njihova pitanja. Stiven Fjuston, penzionisani detektiv policije u Sent Džozefu, svedočio je da je prekinuo jedan od intervjua jer „nije delovala potpuno koherentno“. Policija je „iskoristila njenu mentalnu bolest i primorala je da daje lažne izjave dok je “bila pod sedativima i liječena antipsihoticima“, rekli su Hemeovi advokati.

Oni su tvrdili da su vlasti u to vrijeme potisnule dokaze koji su uključivali Majkla Holmana, tada 22-godišnjeg policajca koji je pokušao da iskoristi kreditnu karticu žrtve. Holmanov kamion je primijećen u blizini mesta zločina, a par minđuša koje je identifikovao otac ubijene bibliotekarke pronađen je kod Holmana.

Holman je u to vrijeme bio osumnjičen i ispitan je. Mnogi detalji otkriveni tokom istrage o Holmanu nikada nisu dati advokatima osuđene žene. Holman je bio pod istragom zbog prevare u osiguranju i provala i proveo je vrijeme u zatvoru. Umro je 2015. godine. U svojoj presudi u petak, Horsman je napisao da “nikakvi dokazi osim nepouzdanih izjava gospođe Hem ne povezuju je sa zločinom”, dodajući da su te izjave “uzete dok je bila u psihijatrijskoj krizi i fizičkim bolovima”.

Nasuprot tome, „ovaj sud smatra da dokazi direktno povezuju Holmana sa ovimzločinom“, napisao je Horsman. On je rekao da tužioci nisu uspjeli da objelodane dokaze koji bi pomogli odbrani Hem i da je njen branilac na suđenju pao “ispod profesionalnih standarda”.

Kancelarija državnog tužioca Misurija, koja se borila da potvrdi njenu osudu, nije odmah prokomentarisala odluku sudije, prenio je Kanzas Siti Star.

Nastavi čitati

Aktuelno