Connect with us

Sport

Denver upisao novi poraz, Jokić ne može sam

Košarkaši Denver Nagetsa poraženi su večeras na gostovanju Njujorku ekipi Niksa, u čuvenom “Medison Skver Gardenu” u NBA ligi rezultatom 116:110.

Bio je to peti poraz Denvera u posljednjih šest mečeva.

Nikola Jokić je ubacio 24 poena, uz 10 skokova i osam asistencija, za skoro 37 minuta na parketu.

Sport

OLJA ŠAKIĆ ODNIJELA PEHAR U PRIJEDOR! Pobjednica maratona “Stazama Branka Ćopića”

Olja Šakić iz Prijedora i Enes Zulić iz Bihaća bili su najbrži u svojim kategorijama na maratonu “Stazama Branka Ćopića.

Šakić, koja je na maratonu učestvovala prvi put, stazu je istrčala za 4:13:12, druga je bila Marija Zec, a treće mjesto su podijelile Radana Bursać, Dajana Pećanović i Sandra Bijelić.

Zulić, koji na ovom maratonu učestvuje drugi put i drugi put pobjeđuje u muškoj kategoriji, stazu od 42,2 kilometra pretrčao je za 2:54:49.

Drugo mjesto osvojio je Mihael Šula iz Bratislave sa vremenom, a treće Marko Panić iz Novog Grada.

U polumaratonu u muškoj konkrenciji prva tri mjesta osvojili su članovi Atletskog kluba “Maraton” Brčko, prvo Dušan Broćeta, drugo Davor Vidović i treće Srđan Samardžić.

U ženskoj konkurenciji pobjednik polumaratona je Snježana Pisarić iz Mrkonjić Grada, član AK “Maraton” Brčko, druga je Dragana Roljić i treća Maša Glištra.

Nastavi čitati

Sport

NAPUSTILA GA SREĆA! Mahač izbacio NOLETA sa turnira u Ženevi

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković doživio je danas još jedan bolan poraz u aktuelnoj sezoni.

Od njega je u polufinalu turnira u Ženevi bio bolji Čeh Tomaš Mahač rezultatom 2:1 (6:4, 0:6, 6:1).

Meč je trajao dva sata i osam minuta.

Srpski teniser je u prvom setu poveo 4:1, ali je Mahač uspio da napravi veliki preokret i sa pet uzastopnih gemova osvoji set rezultatom 6:4.

Poslije prvog seta Đoković je zatražio medicinsku pomoć zbog problema sa desnim ručnim zglobom.

Nakon toga Đoković osvaja drugi set bez izgubljenog gema.

Češki teniser je u trećem setu napravio tri brejka koja su mu bila dovoljna za 6:1.

Mahač će u finalu igrati protiv boljeg iz duela Kasper Rud (Norveška) i Flavio Koboli (Italija).

ATP turnir u Ženevi igra se za nagradni fond od 579.320 evra.

Glas Srpske

Sport

ČESTITAMO! Nemanja Nemanja Majdov svjetski VICEŠAMPION!

Nemanja Majdov nastavlja da niže sjajne uspjehe. Reprezentativac Srbije u džudou osvojio je srebro na Svjetskom prvenstvu u Abu Dabiju i tako postao vicešampion svijeta. On se u finalu borio protiv Goki Tađima iz Japana u kategoriji do 90 kilograma.

Japanac je slavio vazarijem i to zlatnim poenom. Borba je bila veoma iscrpljujuća i na kraju je Tađima slavio.

Prije toga džudista Srbije inače iz Istočnog Sarajeva iponom je savladao Karamnomba Salipova iz Libana u polufinalu i tako je došao do fantastičnog rezultata.

Na putu do medalje Majdov je ostvario još tri pobjede.

Bio je prvo bolji od Davida Klamerta iz Češke i to iponom, Mamedalija Ahdilajeva iz Turkmenistana i Kubanca Ivana Felipea Moralesa u četvrtfinalu

. Ovo je Majdov treća medalja na Svjetskim prvenstvima. Ranije je već osvajao zlato i bronzu.